Pakiet
Mini

Oględziny rzeczoznawcy

379

Pakiet
Standard

Oględziny rzeczoznawcy

Badanie
w serwisie

479

Pakiet
Prestige

Oględziny rzeczoznawcy

Badanie
w serwisie

Badanie
komputerem

Ochrona
mobilności

579

Pakiet
Gold

Oględziny rzeczoznawcy

Badanie
w serwisie

Badanie
komputerem

Ochrona
mobilności

Pakiet ekspress

Rozmowa
z ekspertem

Historia szkód

679

Umów badanie

Zleć sprowadzenie
pewnego auta

Znajdziemy dla Ciebie auto w 7 dni

200 klientów odebrało swoje auta w 2019 roku

10/10 zadowolonych kupujących

> 30 000 sprawdzonych samochodów

> 30 000

sprawdzonych
samochodów

> 50% sprawdzonych przez nas aut jest niezgodna z deklaracją sprzedających

> 50%

sprawdzonych przez nas aut jest
niezgodna z deklaracją sprzedających

100% zadowolonych klientów

100%

zadowolonych
klientów

Chcesz kupić wymarzone auto z Belgii?

Zleć sprowadzenie samochodu z Belgii specjalistom

4 kroki do znalezienia idealnego samochodu

Zobacz jak przebiega zlecenie

Po wypełnieniu przez Ciebie formularza zgłoszeniowego w ciągu maksymalnie 48 godzin skontaktujemy się z Tobą. Omówimy wówczas warunki naszej współpracy oraz przedstawisz nam szczegółowo, jakiego samochodu poszukujesz. Otrzymasz również od nas komplet dokumentów, potwierdzających naszą współpracę do Twojej akceptacji.

Zamów poszukiwanie auta

Dlaczego warto zlecić sprowadzenie auta z Belgii?

Sprawdź korzyści

Oferujemy pomoc doświadczonego eksperta w znalezieniu odpowiedniego samochodu zgodnego z Twoimi preferencjami.

Wyszukujemy i sprowadzamy dobrej jakości auta, a także przygotowujemy wszelkie formalności związane z rejestracją samochodu w Polsce.

Zapewniamy kompleksową obsługę Twojego nowego samochodu zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym.

Współpracujemy wyłącznie z podmiotami, oferującymi auta wysokiej jakości z potwierdzonym przebiegiem oraz bezwypadkowe.

Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia, opiekę na każdym etapie współpracy oraz merytoryczne doradztwo w każdej kwestii.

Wyślij zapytanie

Samochody kupione z Autotesto

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Dołącz do zadowolonych klientów

FAQ

Masz pytania?

Czy oferowane samochody posiadają potwierdzony przebieg i historię?

W jaki sposób przedstawiamy oferty?

Ile czasu zajmuje cały proces?

Czy można rozwiązać podpisaną umowę?

Ile wynosi nasza prowizja? (Ile kosztuje usługa)

Ile ofert jesteśmy w stanie przedstawić?

Co w przypadku, gdy budżet na samochód jest nierealny?

Z jakiego źródła pozyskujemy auta?

Kto sprawdza samochody za granicą?

Czy doradzamy w wyborze auta?

W jaki sposób i gdzie można odebrać od Nas samochód?

Czy udzielamy gwarancji na sprzedane auta?

Czy kaucja jest zwrotna po rozwiązaniu umowy?

Dlaczego prosimy o zadatek?

Jakie koszty należy ponieść po zakupie samochodu od naszej firmy?

W jaki sposób ustalić budżet na samochód?

Czy wystawiamy fakturę na samochody?

Czy sprowadzamy auta z innych państw niż ?

Masz więcej pytań? Wypełnij formularz

Sprowadzenie auta z Belgii na zamówienie

Sprowadzanie samochodu z Belgii nie jest tak popularne jak ściąganie np. aut z Niemiec. Spowodowane jest to tym, że belgijski rynek samochodów używanych jest stosunkowo niewielki, a tamtejsze ceny nie należą do najniższych w Europie, wręcz jest trudno znaleźć tam okazje zakupowe. Zatem czym Belgowie przyciągają do siebie polskiego klienta?
Niewątpliwie zaletą samochodu sprowadzonego z Belgii będzie jego wyposażenie, Belgowie to zamożny naród, który może sobie pozwolić na pojazdy w bogatej konfiguracji. Nawet pojazdy z floty firmy nie będą najbiedniejszą wersją, a jeśli natrafimy na samochód który był używany jako prywatny to występuje duże prawdopodobieństwo, że to będzie jedna z topowych wersji.
Przebieg auta z Belgii nie powinien budzić wątpliwości. Tam każdy samochód przeznaczony do sprzedaży musi posiadać dokument potwierdzający przebieg tzw. Car-pass. Przebiegi robią stosunkowo niewielkie, samochód który trzeba często serwisować nie jest w oczach Belga czymś wygodnym i woli go zamienić na nowy. Trzeba jednak oddać, że kultura techniczna jest tam na wysokim poziomie i o swoje auta dbają regularnie tj. zgodnie z zaleceniami producenta.

Jak sprowadzić auto z Belgii? Gdzie szukać?

Na pewno warto zachować ostrożność szukając takiego auta u handlarza. Bezwypadkowy, z potwierdzonym przebiegiem samochód w Belgii jest droższy niż jego odpowiednik na polskim serwisie aukcyjnym. Komisy samochodowe to nie organizacja pożytku publicznego i w ich interesie nie jest sprowadzenie samochodu drogiego, który w Polsce trzeba będzie sprzedać tanio. Dlatego często handlarze uciekają się do sprowadzania samochodów powypadkowych. Samochody kupowane są na licytacjach firm ubezpieczeniowych, które odbierają je od klienta ze statusem szkody całkowitej z przeznaczeniem na złomowanie lub części zamienne. W związku z tym, że naprawa w Polsce jest o wiele tańsza niż w Belgii to taki zakup dla handlarza może skutkować wysoką marżą.

Sprowadzenie samochodu na własną rękę jest procesem dość skomplikowanym, szczególnie dla osób które nie zajmują się tym na co dzień a po prostu chcą nabyć dobry i sprawdzonych pojazd. Samo sporządzenie umowy kupna-sprzedaży samochodu z Belgii nie jest tak oczywiste. Bez zapisania odpowiednich punktów w umowie, może się okazać, że pojazdu nie będzie można zarejestrować w Polsce. Język, w którym przygotujemy sobie umowę też jest istotny, przecież w Belgii funkcjonują dwa: niderlandzki oraz francuski. W zależności od tego w jaki regionie będziemy kupować pojazd będziemy potrzebowali tych samych dokumentów lecz w różnym języku. Dla przykładu w języku francuskim dowód rejestracyjny to Certificat d’immatriculation a w niderlandzkim Inschrijvingsbewijs. Jeśli przebrniemy już przez proces kupna auta w Belgii czeka nas ważna decyzja jak taki samochód przetransportować do Polski. Najlepszą opcją jest laweta, ale nie przy transporcie jednego samochodu, wtedy taki koszt to od 3000 do 5000 zł. Pozostaje zatem powrót na kołach ale i w tym przypadku nie obejdzie się bez dodatkowych kosztów i czynności. Po pierwsze trzeba się udać do urzędu auto wyrejestrować, nabyć tablice zjazdowe, których ceny zaczynają się od 30€ , a potem ubezpieczenie którego kwota to też przynajmniej 200 €. Do tego ceny paliwa.

Doskonałą alternatywą jest skorzystanie z opcji samochodu na zamówienia. Firma specjalizująca się w tego rodzaju usług przed sprowadzeniem pojazdu dla klienta wcześniej musi przedstawić szeroką dokumentację zdjęciową. Nie ma możliwości aby przeprowadzić korekcję wskazań licznika, gdyż pojazd najpierw jest oglądany (na zdjęciach) przez klienta a dopiero potem kupiony na terenie Belgii i przetransportowany do Polski.

Korzystając z opcji sprowadzenia samochodu na zlecenie mamy bardzo klarowną sytuację. Wybieramy interesujący nas samochód lub grupę samochodów. Ustalamy parametry oraz budżet i czekamy na pierwsze efekty. Średnio już po 7 dniach firma jest w stanie przedstawić samochód spełniający wszystkie kryteria klienta a proces prowadzenia i przekazania kluczyków zajmuje do 14 dni, co jest lepszym wynikiem niż samodzielne szukanie auta w Polsce.

Zamów sprawdzenie samochodu