facebook

Umowa kupna sprzedaży auta

Sprzedaż używanego auta niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Nie mamy tutaj na myśli tylko osoby sprzedającej ale również osobę kupującą dany pojazd. Przed zawarciem transakcji kupna sprzedaży pojazdu warto sprawdzić personalia osoby, której sprzedajemy nasz samochód. Sam fakt otrzymania od takiej osoby pieniędzy, nie oznacza bezproblemowego przejścia procesu sprzedaży.

Dane z dowodu osobistego powinny znaleźć się na umowie kupna sprzedaży. Broń Boże nie wyrzucaj swojego egzemplarza umowy, gdyż w razie wizyty policji może być przydatna. Trzeba być przezornym i brać każdą możliwą opcję rozwoju sytuacji pod uwagę. Po dokonaniu sprzedaży samochodu należy zgłosić ten fakt do wydziału komunikacji w Twoim mieście. Otrzymane stamtąd zaświadczenie należy dołączyć do umowy sprzedaży samochodu i przechowywać wśród swoich prywatnych dokumentów.
Posiadając wyżej wymienione dokumenty unikniemy nieprzyjemności w sytuacji, gdy nasz kontrahent na nasze nazwisko wykupi polisę OC na samochód, którego według niektórych instytucji jesteśmy nadal właścicielem. Zadbajmy o to aby przy sporządzaniu umowy kupna sprzedaży auta nie zatajać informacji o faktycznym stanie pojazdu. Jeżeli samochód uległ wypadkowi to napisz to i przedstaw wszelkie szkody i naprawy, które zostały poczynione.

Nasi specjaliści przygotowali dla Państwa praktyczne Porady Prawne, które jasno precyzują jak powinna wyglądać umowa kupna sprzedaży samochodu.