facebook

JAK SPRAWDZAMY AUTA?

Jak wygląda sprawdzanie auta? Po otrzymaniu zamówienia od Ciebie w pierwszej kolejności zaczynamy od kontaktu z właścicielem pojazdu i ustalamy czy ogłoszenie jest aktualne oraz kiedy może odbyć się przedzakupowe sprawdzenie auta. Jeżeli pojawią się przeciwności typu brak zgody właściciela na oględziny auta, brak czasu na udostępnienie auta (co może wydłużyć realizację raportu) lub oferta jest nieaktualna, niezwłocznie Cię o tym poinformujemy. Wówczas zadecydujesz czy chcesz sprawdzić inne auto czy może wolisz zwrot pieniędzy.

Po ustaleniu szczegółów spotkania ze sprzedającym wysyłamy na miejsce jednego z naszych ekspertów celem weryfikacji ogłoszenia ze stanem faktycznym sprawdzanego auta. Ciebie natomiast informujemy o tym, że spotkanie zostało umówione. Ekspert na miejscu przeprowadzi sprawdzenie auta zgodnie z naszymi procedurami, subiektywnie opisując wszystkie istotne do odnotowania szczegóły dotyczące auta. Wiemy, jakie następstwa niesie ze sobą sprawdzenie auta przed zakupem, dlatego dokładamy wszelkich starań aby odbyło się profesjonalnie i skutecznie. Nasi eksperci to osoby o bogatym doświadczeniu w branży motoryzacyjnej, którzy bazując na latach praktyki są w stanie wyłapać wszystkie nieprawidłowości w sprawdzanym pojeździe. Procedury według, których dokonywane jest sprawdzenie auta przed zakupem zostały skrupulatnie i rzetelnie przygotowane, aby pozwolić na wyłapanie wszystkich, istotnych z punktu widzenia kupującego, szczegółów. Połączenie doświadczenia (Eksperci) i standaryzacji (Procedury) gwarantuje, że trafia do Ciebie raport spełniający Twoje oczekiwania, o czym nie raz daliście nam już znać. Każdy raport przed wysłaniem do Ciebie zostaje ponownie sprawdzony przez nasz dział jakości, abyśmy byli przekonani o tym, że otrzymujesz od nas produkt najwyższej jakości. Oddelegowujesz sprawdzenie auta przed zakupem fachowcom, którzy wykonują dla Ciebie kompleksowe badania diagnostyczne samochodu.


Co znajdzie się w raporcie?

1. Informacje na temat auta. Ekspert sprawdzi dostępność wszystkich dokumentów jakie sprzedający przedstawi do wglądu. Na ich podstawie dokona uzupełnienia informacji podstawowych pojazdu. Zweryfikowana zostanie ich wiarygodność oraz czy są kompletne. Wszystkie braki i uwagi zostaną odnotowane.

2. Stan karoserii. Nasza procedura precyzyjnie opisuje w jaki sposób ma zostać sprawdzona powłoka lakiernicza przez naszego Eksperta. Otrzymasz informację na temat stanu lakieru, jego grubości. Inspekcja samochodu wykaże czy auto było powtórnie malowane oraz czy któryś z elementów nadwozia był naprawiany przy użyciu szpachli. Otrzymasz informację, czy poszczególne elementy nadwozia są prawidłowo spasowane, a szczeliny pomiędzy nimi są jednakowej wielkości. Wszystkie pomiary zostaną opisane przez naszego eksperta w komentarzu podsumowującym sprawdzenie karoserii, tak aby dokonane pomiary zostały przez Ciebie zrozumiane.

3. Stan szyb. Sprawdzenie samochodu używanego wykaże czy szyby w aucie są z tego samego rocznika. Sprawdzimy czy szyby nie są porysowane, pęknięte lub uszkodzone. Jeżeli któraś była wymieniana nasz Ekspert na pewno to odnotuje w komentarzu podsumowującym. Jeżeli daty produkcji będą różne tak jak ich producenci to również wyjaśnimy dlaczego tak jest i o czym może to świadczyć.

4. Stan oświetlenia. Sprawdzanie auta także wykaże, czy wyposażone zostało w oryginalne lampy. Czy nie są one zniszczone (połamane, porysowane, zaparowane). Ekspert sprawdzi ich działanie i zweryfikuje z informacjami wyświetlanymi na desce rozdzielczej.

5. Stan kół i ogumienia. Oględziny samochodu przed kupnem, to przede wszystkim ocena bezpieczeństwa sprawdzanego auta. Opona jest jednym z ważniejszych elementów pojazdu. Jest przecież jedynym elementem łączącym pojazd z nawierzchnią, a jej styk nie jest większy od kartki rozmiaru A5. Sprawdzimy dla Ciebie jej stan. Czy nie jest zniszczona, czy nadaje się na dany sezon, czy ma odpowiedni przebieg oraz czy jej wiek nie wyklucza jej z dalszego użytku. Ponad to ocenimy stan tarcz, a wszystkie spostrzeżenia zawrzemy w zrozumiałym komentarzu.

6. Stan komory silnika. Ekspert sprawdzi stan płynów eksploatacyjnych. Odnotuje ich wymianę na podstawie zawieszek lub informacji uzyskanej od sprzedającego. Oceni organoleptycznie kolor, zapach, konsystencję oleju i płynu chłodniczego. Oceni stan elementów konstrukcyjnych. Wszystkie spostrzeżenia na temat stanu komory silnika oraz niepokojących dźwięków (jeżeli takie usłyszy) zostaną skrupulatnie zanotowane.

7. Wyposażenie pojazdu. Wszystkie funkcje zostaną dokładnie sprawdzone podczas inspekcji samochodu. Każdy włącznik zostanie kilkukrotnie włączony celem zweryfikowania jego poprawnego działania. Każda funkcja znajdująca się w aucie zostanie sprawdzona, a jej stan odnotowany w raporcie. Wszystkie spostrzeżenia Eksperta, zarówno te pozytywne jak i negatywne zostaną zawarte w komentarzu.

8. Stan wnętrza. Podczas sprawdzania samochodu ocenimy stan tapicerki. Odnotujemy wszystkie zniszczenia, zabrudzenia, przypalenia i inne wady. Stan wszystkich elementów plastikowych, metalowych czy drewnianych zostanie sprawdzony, a jego ocena zostanie zawarta w raporcie

9. Jazda próbna. Sprawdzenie samochodu używanego nie może odbyć się bez przeprowadzenia jazdy próbnej. Wielu klientów kluczową decyzję dotyczącą zakupu auta podejmuje po odbyciu jazdy próbnej. Nasz Ekspert wykona jazdę próbną według naszej ściśle określonej procedury, tak aby sprawdzić wszystkie własności jezdne pojazdu. Sprawdzimy jak auto przyspiesz, hamuje, wyłapuje nierówności. Ocenimy dynamikę jazdy, stan zawieszenia, stan układu kierowniczego, układu wydechowego. Wszystko po to, aby jak najbardziej dokładnie poinformować Cię o odczuciach z wykonanej jazdy próbnej.

10. Historia napraw. Na podstawie otrzymanych dokumentów poinformujemy Cię o wszystkich naprawach jakie sprawdzany pojazd przeszedł.

11. Sprawdzenie podwozia. Zabierzemy auto do niezależnej stacji diagnostycznej, gdzie w obecności naszego Eksperta przeprowadzona zostanie diagnostyka samochodu przed zakupem. Diagnosta dokona oceny stanu podwozia zgodnie z naszą procedurą. Ocenimy m.in. elementy płyty podłogowej, układ wydechowy, zawieszenie. Zidentyfikujemy wycieki, luzy, ogniska korozji.

12. Komputer diagnostyczny. Auto zostanie podpięte pod komputer diagnostyczny, gdzie zostaną przeprowadzone badania diagnostyczne samochodu oraz odczytane wszelkie możliwe kody błędów, jeżeli sprawdzane auto będzie takie posiadać. Zostaną one umieszczone w raporcie z ich interpretacją i znaczeniem.

13. Zdjęcia. Nasza procedura szczegółowo określa jakie zdjęcia auta mają zostać wykonane. Wszystkie powyższe punkty, które sprawdzimy, dodatkowo sfotografujemy. Nasz Ekspert uwieczni na zdjęciach wszystkie elementy, które należy sprawdzić. Obszerna fotorelacja z oględzin pozwoli Ci na wnikliwe obejrzenie i sprawdzenie samochodu bez wychodzenia z domu.

Nasi partnerzy: