Sprawdzenie auta przed kupnem
Rzeszów i okolice

Raport otrzymasz w 24h

Sprawdzamy aż 350 punktów kontrolnych

Działamy na terenie całej Polski

Ponad 250 rzeczoznawców motoryzacyjnych

Ponad 50 000 zadowolonych klientów

Zamów raport stanu technicznego auta

Sprawdź, co zyskujesz!

doświadczeni rzeczoznawcy

Nasi rzeczoznawcy mają wieloletnie doświadczenie. Ich wiedza i raporty są regularnie przez nas sprawdzane.

rygorystyczne procedury

Sprawdzamy ponad 350 punktów kontrolnych w autach.

dokumentacja fotograficzna

Przekazujemy Ci pełną dokumentację fotograficzną obrazującą faktyczny stan pojazdu.

profesjonalne zaplecze

Używamy specjalistycznych urządzeń pomiarowych, dzięki którym dokładnie sprawdzamy stan auta.

szybka realizacja

Raport wysyłamy w 24 do 48 godzin od przyjęcia zlecenia do realizacji. Nasz rekord to 4h 36min !

szczegółowy raport

Otrzymujesz raport opisujący faktyczny stan pojazdu i masz podstawę do negocjacji ceny.

Znalazłeś już samochód?

Wklej link do ogłoszenia i sprawdź koszt raportu.

Jak to działa?

Sprawdź samochód z Autotesto

1

Zamawiasz sprawdzenie samochodu z ogłoszenia

2

Rzeczoznawca dokonuje specjalistycznych oględzin

3

Otrzymujesz raport i poznajesz stan samochodu

Sprawdzanie auta przed kupnem w Rzeszowie

Niestety niewiele osób w naszym kraju decyduje się na zakup nowego samochodu. Wiąże się to bowiem z koniecznością wydatku na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Salony oferują oczywiście różnego rodzaju formy finansowania, ale jest to cały czas dość duże obciążenie finansowe dla budżetu domowego. Większość Polaków decyduje się więc na zakup samochodu używanego. W związku z tym na mapie naszego kraju możemy znaleźć bardzo dużo komisów samochodowych, które oferują auta używane i sprowadzone z zagranicy. Na portalach ogłoszeniowych znajdują się również dziesiątki tysięcy ogłoszeń od osób prywatnych. Jak znaleźć i gdzie sprawdzić auto przed kupnem w Rzeszowie?

Poszukiwanie ogłoszeń aut w Rzeszowie

Pierwszym etapem, od którego powinniśmy rozpocząć poszukiwania wymarzonego samochodu, jest przeglądanie ogłoszeń znajdujących się w internecie. Możemy dzięki temu wybrać kilka konkretnych modeli, które nas interesują, a także odbyć z ich właścicielami rozmowę telefoniczną. Pozwoli to dowiedzieć się o autach nieco więcej i wybrać te egzemplarze, które będziemy chcieli zobaczyć na żywo oraz przetestować. Na szczęście w Polsce możemy znaleźć dość dużo portali ogłoszeniowych, więc z poszukiwaniami nie powinno być większego problemu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku zakupu samochodu używanego, pośpiech nie jest wskazany.

Oględziny i sprawdzenie auta przed zakupem – Rzeszów

Jeżeli zdecydowaliśmy się na konkretny model samochodu, konieczna jest wizja lokalna. W tym celu umawiamy się z właścicielem lub komisem samochodowym na oględziny. Jest to bardzo ważny etap, podczas którego powinniśmy dokładnie sprawdzić stan wizualny auta, stan techniczny, stan ogumienia oraz wszelkie kwestie formalne. Chodzi tutaj przede wszystkim o weryfikację przebiegu oraz historii serwisowej samochodu. Możemy ten etap wykonać we własnym zakresie, jednak musielibyśmy się w tym wypadku bardzo dobrze znać na mechanice oraz posiadać odpowiedni sprzęt do pomiaru grubości lakieru. Samodzielne sprawdzenie auta przed kupnem w Rzeszowie może być więc dla większości osób znacznie utrudnione. Niestety na rynku wciąż możemy znaleźć nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują samochody w kiepskim stanie lub z wadami ukrytymi. Bez odpowiedniego doświadczenie możemy skusić się na takie auto. Niestety skutkiem będzie zapewne konieczność wykonania wielu kosztownych napraw w przyszłości.

Sprawdzanie auta przed kupnem w Rzeszowie z Autotesto

Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie sprawdzić stan techniczny samochodu używanego, wówczas warto skorzystać z firmy zajmującej się tym na co dzień. Jej pracownicy bardzo dokładnie sprawdzą karoserię przy użyciu miernika grubości lakieru. Pozwoli to wykluczyć ewentualne wypadki komunikacyjne, które mogły mieć miejsce w przeszłości. Sprawdzony zostanie również bardzo skrupulatnie stan techniczny auta, począwszy od układu kierowniczego, przez hamulce i zawieszenie, na silniku kończąc. Konieczna będzie również jazda testowa, która pokaże, w jakim stanie jest dane auto używane. Korzystając z firmy, która oferuje sprawdzanie samochodu przed zakupem w Rzeszowie, otrzymamy szczegółowy raport o stanie technicznym samochodu. Dowiemy się w nim również czy przebieg jest prawidłowy oraz jaka jest historia serwisowa danego modelu.
Jeżeli zależy nam na kupnie solidnego auta używanego bez ukrytych wad, wówczas skorzystanie z firmy weryfikującej samochody używane przed kupnem jest zasadne. Z pewnością pozwoli to ominąć auta w kiepskim stanie i wybrać odpowiedni model.