Jeep Compass – dane techniczne, opinie, cena

biały Jeep Compass

Jeep Compass to wciąż często spotykany na ulicach model, uważany za jeden z najprzyzwoitszych kompaktowych SUV-ów. Jest porównywany do Grand Cherokee, jednak stanowi jego miniaturową wersję, która przejęła od swojego poprzednika najkorzystniejsze cechy, a jej możliwości robią wrażenie. Jeep Compass – czy warto kupić?

Jeep Compass – opinie na temat estetyki

Jeep Compass pod względem estetyki wyróżnia się spośród linii marki, jednocześnie zachowując muskularny wygląd – jak na SUV-a przystało. Jego kształt jest zdecydowanie bardziej opływowy niż reszta modeli tego producenta. Mimo że wprowadzono nowatorskie rozwiązania na przodzie, takie jak oryginalne przetłoczenie zderzaka, zachowano charakterystyczny grill. Uwagę przyciągają również rozwiązania w linii bocznej. Na pierwszy plan wysuwają się niemal kwadratowe nadkola, które nadają samochodowi twardego charakteru.

Wnętrze prezentuje się zaskakująco dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę ergonomiczność deski rozdzielczej, co w znacznej mierze przyczynia się do komfortu jazdy. Jest ponadto bardzo przestronne, mimo że Jeep Compass został stworzony z myślą o jeździe w mieście.

Jeep Compass – wymiary

Jeśli mowa o przestronności, warto przywołać tutaj konkretne wymiary. Pomimo długości wynoszącej 4,5 metra Jeep Compass nie zajmuje na parkingu dużo więcej miejsca niż inne auta. Rozstaw osi pozostaje na poziomie typowym dla tej klasy auta – 264 centymetry. Szerokość wynosząca niemal 2 metry oraz wysokość na ponad 1,5 metra gwarantują wygodną podróż także bardzo wysokim osobom.

Pojemność bagażnika wynosząca 320 litrów nie jest zaskakująca i plasuje się na poziomie charakterystycznym dla małych SUV-ów. Jednak po złożeniu tylnych foteli wzrasta do bardzo satysfakcjonującej wartości 1270 litrów.

Jeep Compass – dane techniczne

Jeep Compass kryje pod maską silniki benzynowe z 4 cylindrami, łańcuchem rozrządu oraz wtryskiem wielopunktowym. Występują w dwóch wersjach – 2-litrowej oraz większej o 400 mililitrów. Przy czym druga odmiana jest znacznie częściej spotykana, a jej zestawienie z automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów wypada niezwykle korzystnie. Moc silników sięga od 120 do 240 km, co stanowi optymalną wartość. Przyspieszenie wynoszące od 7,3 do 11,2 sekundy plasuje się na satysfakcjonującym poziomie, zwłaszcza uwzględniając obecny w modelu napęd na 4 koła.

Jeep Compass – spalanie

Zużycie paliwa w modelach z silnikami benzynowymi wynosi od 7 do prawie 14 litrów na 100 kilometrów. Znacznie lepiej sytuacja przedstawia się, gdy Jeep Compass posiada jednostkę napędową diesla – takie również na rynku możemy spotkać, jako że są oszczędniejsze. Wówczas bilans spalania na 100 kilometrów wynosi mniej więcej od 5 do 8 litrów, co wiąże się oczywiście z niższymi kosztami.

Jeep Compass – cena

Używane modele auta, które nie uległy wypadkowi, to koszt nie mniejszy niż 20 tysięcy złotych. Najczęściej za wersję sprzed modernizacji zapłacimy nieco mniej, czyli do 30 tysięcy, natomiast za wersję nowszą trzeba liczyć od 35 do nawet 50 tysięcy. Są to więc rozsądne ceny, zwłaszcza w zestawieniu z jakością i oferowanymi możliwościami.

Jeep Compass – czy warto kupić?

Jak każde auto, tak i Jeep Compass wykazuje typowe dla siebie usterki. Należą do nich głównie awarie wtryskiwaczy, skrzypiące zawieszenie czy skłonność do korozji na nadwoziu oraz krawędziach drzwi. Takie problemy można jednak wyeliminować, decydując się na zakup z zaufanego, sprawdzonego źródła, a także dokonując cyklicznych przeglądów.

Jeep Compass to dopracowany model auta, który łączy w sobie charakterystykę SUV-a z miejską kompaktowością – i to w skuteczny sposób. Optymalne parametry, spalanie na dobrym poziomie, raczej typowe usterki oraz rozsądna cena sprawiają, że wybór tego Jeepa jest jak najbardziej opłacalny. Zakup od zaufanego sprzedawcy z pewnością będzie niósł za sobą dodatkowe korzyści, które w konsekwencji przełożą się na wieloletnią żywotność, niezawodność i solidność auta.

Na pytanie “Jeep Compass – czy warto kupić?” odpowiedź jest więc jak najbardziej twierdząca. Warto zaufać temu modelowi.

administrator