Największe zloty samochodowe w Polsce

Kochasz piękne samochody? Jesteś miłośnikiem motoryzacji i zawsze starasz się być na bieżąco? W takim razie koniecznie powinieneś zainteresować się ciekawymi wydarzeniami, jakimi są zloty samochodowe. Dziesiątki tysięcy gości rocznie odwiedza trzy największe w Polsce targi motoryzacyjne, czyli Poznań Motor Show, 3TM Gdańsk oraz Auto Moto Show Silesia. Na pewno spodoba Ci się to, co na nich zobaczysz!

Targi motoryzacyjne to nie tylko czas, kiedy można zobaczyć najnowsze samochody. Na różnego rodzaju wydarzeniach będziesz w stanie ujrzeć istne klasyki, które pokocha każdy fan motoryzacji. Można także liczyć na całą masę atrakcji, które uświetniają spędzony na targach czas. Nie da się zaprzeczyć, że na targach można spotkać całą masę ciekawych osób, dlatego jeżeli prowadzisz firmę w tej branży – zyskasz dodatkowe kontakty, które – kto wie – może zaowocują dobrą współpracą.

Na zlotach często można obejrzeć wiele modeli koncepcyjnych, które na swój sposób pozwolą Ci wyobrazić sobie, jak będzie wyglądała przyszłość motoryzacyjna.

Auto Moto Show Silesia

Ta ogromna impreza na Śląsku odbywa się cyklicznie od ponad dekady. Fani motoryzacji w 2018 roku mogli liczyć na wiele atrakcji, które dotyczyły przede wszystkim oglądania ponad 200 ciekawych samochodów. Na targach znalazło się niemal 100 wystawców, którzy prezentowali się na powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Było tam wiele stref, które przyciągały masy motoryzacyjnych miłośników.

Na przykład, w strefie super samochodów znalazły się piękne pojazdy o niskim zawieszeniu, które do osiągnięcia 100 km/h potrzebują zaledwie mrugnięcia okiem. Była to niesamowita okazja do zobaczenia w jednym miejscu tylu tak wartościowych pojazdów.

Dla kreatywnych natomiast, utworzono strefę tuningu, w której pojawiło się wiele pojazdów modyfikowanych na przeróżne, nieraz zaskakujące sposoby. Spośród atrakcji warto także wymienić chociażby turniej car audio, paradę motocyklistów, salon klasyków, premiery nowych samochodów. Osoby czułe na ludzkie piękno mogły także zobaczyć wybory na Miss Moto, a także ciekawy pokaz Car Wash.

3TM Gdańsk

Największe targi motoryzacyjne na terenie północnej Polski zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W 2018 roku odbyła się X, jubileuszowa edycja zlotu. Wystawcy pokazali gościom ponad setkę samochodów, ale także różnego rodzaju usługi motoryzacyjne. Nie można jednak zapominać o tym, że w ramach 3TM można było skorzystać z tzw. Strefy Gier i Strefy Bezpieczeństwa, w których znalazły się profesjonalne symulatory dachowania i refleksu. Goście mogli się także podszkolić z udzielania pierwszej pomocy.

Jako, że w ubiegłym roku przypadała setna rocznica odzyskania niepodległości, na targach musiały się znaleźć przepiękne, zabytkowe samochody produkowane w Polsce. Nie mogło zabraknąć także czegoś szalonego! Na 3TM można było pooglądać pokazy profesjonalnych stunterów. Warto także wspomnieć, że na zlocie przeprowadzono zbiórkę krwi.

Kolejna edycja jest planowana na 12-13 października 2019.

Poznań Motor Show

Największe targi motoryzacyjne w Polsce odbywają się w stolicy województwa Wielkopolskiego. Ostatnia edycja odbyła się w dniach 28-31 marca 2019 roku. Goście mogli liczyć na bardzo ciekawe atrakcje. Chodzi na przykład o konkurs, w którym do wygrania była tygodniowa wycieczka kamperem; międzynarodowe zawody Stunt Wars, strefa kobiet motocyklistek, konkurs w precyzyjnej jeździe autobusem, wystawa samochodów modyfikowanych (tuningowanych), Poznań Motorbike Show, Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Samochodowej.

To nie wszystko, ponieważ najważniejszą chyba sprawą były pokazy ciekawych modeli samochodowych, których liczba była ogromna. Na zlocie w Poznaniu zaprezentowano ponad 1000 pojazdów! Można było zobaczyć 60 premier, w których zawarte były także auta koncepcyjne. Targi tegoroczne obfitowały w samochody nowoczesne, często elektryczne i hybrydowe, które od niedawna zyskują coraz większą popularność.

redakcja