Ford Kuga – dane techniczne, spalanie, awarie, opinie

Ford Kuga na drodze

Wybór odpowiedniego samochodu często jest nie lada wyzwaniem. Wynika to z faktu, że pojazd powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także posłużyć nam przez wiele lat. Dlatego odpowiednie przygotowanie się do jego zakupu oraz zrobienie rozeznania jest niezwykle istotną, a wręcz kluczową kwestią. Decyzja o wyborze konkretnego auta nie powinna być podejmowana w pochopny sposób, ponieważ może przynieść nam to więcej szkody niż pożytku. Jednym z popularniejszych i lepszych modeli może być Ford Kuga.

Ford Kuga – dane techniczne

Ford Kuga jest często wybieranym modelem samochodu z napędem na cztery koła łączącym w sobie właściwości vana oraz SUV-a, ze sportowym nadwoziem coupé. Auto stanowi uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku każdego użytkownika marzącego o połączeniu większego pojazdu z nieco sportowym stylem. Model charakteryzuje odważny wygląd oraz dynamiczna linia nadwozia. Jego oryginalna prezencja wyróżnia go na tle innych samochodów, a zasada “Kinetic Design” pozwoliła na stworzenie sylwetki pojazdu w taki sposób, aby jak najbardziej odzwierciedlała dynamiczność nawet wtedy, gdy samochód się nie porusza.

Ford Kuga to niezwykle wygodny i solidny pojazd, dzięki któremu możliwe jest doświadczenie komfortowej jazdy. Auto niezaprzeczalne posiada bardzo estetyczne elementy wpływające na jego niesamowicie atrakcyjny wygląd. Kuga wyposażona jest również w nowoczesne technologie oraz gadżety znacznie zwiększające jej funkcjonalność. Przede wszystkim posiada zaawansowany system nawigacji Blaupunkt, który w innowacyjny sposób wykorzystuje kolorowy wyświetlacz pozwalający na szczegółowe obserwowanie sytuacji dziejących się z tyłu samochodu. W pojeździe może przebywać pięć osób, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla rodziny. Jego niezaprzeczalną zaletą jest także duży, aż 410-litrowy bagażnik, który z łatwością pomieści większe bagaże podczas rodzinnych wyjazdów. Z tego względu stanowi wspaniały wybór w przypadku podróży na krótkie oraz długie dystanse.

Ford Kuga – spalanie

Spalanie samochodu uzależnione jest od jego modelu i bezpośrednio wiąże się z pojemnością silnika. Waha się ono od 4,8 do 7,5 l w cyklu mieszanym na 100 km. Wersją charakteryzującą się najniższym spalaniem jest Ford Kuga 1.5 TDCi FWD Trend Kombi III 120 KM. Natomiast najwięcej litrów spala Ford Kuga 1.5 EcoBoost AWD Trend ASS aut Kombi III 182 KM.

Jeśli zależy nam na dobrym stosunku osiągów do jego ekonomii najlepiej, abyśmy zdecydowali się na turbo diesle produkcji PSA. Pod maską samochodu możemy znaleźć silniki 2.0 o mocy 136, 140 bądź 163 KM. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie silnik 2.0 o największej mocy, dlatego jeśli zależy nam na oszczędności, powinniśmy rozważyć jego zakup.

Ford Kuga – opinie

Ford Kuga zyskuje pozytywne opinie ze strony użytkowników, którzy chwalą go nie tylko za estetyczny wygląd, ale także za komfortową jazdę nawet na wymagających polskich drogach. Ponadto samochód wyróżnia się bogatym wyposażeniem oraz bardzo dobrą widocznością ze strony kierowcy. Pojazd wspaniale sprawdzi się również w przypadku miłośników aktywnego trybu życia i długich podróży, zapewniając im komfortowe doznania wynikające z prowadzenia pojazdu oraz świetnie funkcjonującego zawieszenia.

Ford Kuga – awarie i problemy

Jednym z najbardziej narażonych na awarie elementów jest DPF, czyli filtr cząstek stałych. Ponadto warto zwracać uwagę także zawór EGR czy koło dwumasowe. Mogą także pojawić się problemy dotykające wielowahaczowe zawieszenie tylne czy elektronikę, która także może powodować w tym SUV-ie kłopoty.

Ford Kuga – zakup auta przy wsparciu zaufanej firmy

Jeśli zależy Ci na zakupie samochodu używanego od sprawdzonego sprzedawcy, warto skonsultować się z naszą firmą. W pracy kierujemy się nie tylko zaangażowaniem, ale również rzetelnym i sumiennym sprawdzaniem każdego auta przed jego zakupem. Dzięki temu jako nabywca możesz zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy, a także uniknąć stresu związanego z kupnem pojazdu od nieuczciwego sprzedawcy.

administrator