Opel Adam – opinie, spalanie, usterki

Opel Adam - opinie, spalanie, usterki

Poszukując samochodu do jazdy miejskiej, zazwyczaj celuje się w pojazdy nieduże, którymi zaparkowanie nie będzie stanowiło większego problemu, a komfort jazdy umili poruszanie się po drogach w codziennych sprawach, takich jak dojeżdżanie do pracy czy robienie zakupów. Spośród licznych pojazdów na rynku wtórnym, wartym zainteresowania jest Opel Adam. Najczęściej występujące usterki, opinie użytkowników i inne informacje znajdziesz w niniejszym tekście.

Opel Adam został pokazany światu na targach w 2012 roku, a w 2013 był już w standardowej produkcji. Został wykonany na płycie pomniejszonego Opla Corsa. Ma zaledwie 1,72 metra szerokości, a także 3,7 m długości. Jego nazwa nawiązuje do założyciela marki – Adama Opla. Samochód wyróżnia przede wszystkim ciekawy wygląd nadwozia. Jego dach jest w innym kolorze, co pozwalało na ciekawą personalizację. W okolicach klamek znajduje się charakterystyczne przetłoczenie, a osłonę chłodnicy zdobi listwa z logo marki.

Opel Adam – wnętrze

Samochód produkowany był jako pojazd trzydrzwiowy, jednak pozwala w przyzwoitym komforcie przewieźć cztery osoby. Pod kątem wyglądu auto oferowało więcej niż konkurencja. Co go wyróżnia? Opinie użytkowników doceniały możliwość personalizacji wnętrza pod kątem wielu paneli dekoracyjnych, kolorów do wyboru. Samochód mógł posiadać podsufitkę z nadrukiem chmur, jesiennych liści, szachownicy, choć najciekawszym rozwiązaniem był egzemplarz z gwieździstym niebem, podświetlanym 64 diodami LED.

Opel Adam – spalanie, osiągi, silniki

Samochód występuje w 7 wersjach silnikowych: 1.0 EDIT (90 i 115 KM), 1.2 ecoFLEX (70 KM), 1.4 ecoFLEX (87 i 100 KM), 1.4 ecoFLEX LPG (87 KM) oraz 1.4 turbo ecoFLEX (150 KM). Spalanie w przypadku najmocniejszego motoru wynosi 5,9 l/100 km. W przypadku najsłabszego silnika jest to zaledwie 4,2 l/100 km. Jak widać, jest to samochód wyjątkowo oszczędny, dlatego cieszy się wysoką popularnością na rynku wtórnym. Który wariant modelu Adam warto wybrać? Usterki raczej nie dotykają żadnej z powyższych wersji, a osiągi w kontekście jazdy miejskiej są przyzwoite.

Wspomniany silnik 1.0 EDIT 115 KM jest szczególnie interesujący, ponieważ cechuje się bardzo małym spalaniem (4,9 l/100 km), a przy tym oferuje przyspieszenie do 100 km/h w niecałe 10 s! Jego prędkość maksymalna to 196 km/h.

Opel Adam Rocks

Nie da się zapomnieć o wersji o podwyższonym zawieszeniu i wyglądzie przypominającym nieco SUV-a, czyli Adam Rocks. Zmodyfikowano także sprężyny i amortyzatory. Jest to auto odrobinę większe, choć nadal kompaktowe. Co ważne, cena tej wersji nie jest o wiele wyższa od zwykłego modelu Adam.

Zachowaj uwagę kupując auto używane

Kupując pojazd na rynku wtórnym, należy uważać, by nie nabyć przypadkiem modelu wadliwego. By mieć stuprocentową pewność, należy przeprowadzić rzetelne oględziny samochodu, których samodzielne wykonywanie nie jest potrzebne – wystarczy zlecić to fachowcom Autotesto, którzy działają na terenie całej Polski.

administrator