Najczęstsze usterki w samochodzie Opel Astra J

Najczęstsze usterki w samochodzie Opel Astra J

Na rynku – zarówno pierwotnym, jak i wtórnym, dostępne jest mnóstwo modeli aut różnych producentów. Każdy kierowca natomiast zdaje sobie sprawę z tego, że każda marka, poza udanymi modelami, które podbiły serca użytkowników, przynajmniej raz w swojej historii wyprodukowała samochód, który okazał się absolutną klapą. To jednak tylko jeden z powodów, przez które recenzuje się auta.

Żaden kierowca nie chce kupować kota w worku niezależnie od tego, czy decyduje się na nowy, czy używany egzemplarz, nawet jeśli chodzi o tak sprawdzoną markę, jak niemiecki koncern Opel ze swoim modelem Astra J. To właśnie ten konkretny samochód postanowiliśmy zweryfikować pod kątem ewentualnych awarii i obecnych usterek konstrukcyjnych. To pozwoli ocenić, czy jest to auto warte zakupu. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zapoznania się z poniższą analizą.

Opel Astra J – auto dla każdego

Astra J nie jest może najnowszym modelem od Opla (konstrukcja ma już ponad 14 lat, a ostatnie egzemplarze z tym oznaczeniem opuściły fabryki w okolicach 2020 roku). Jednak to wciąż bardzo dobry samochód, który cieszy się sporą popularnością. Dostępny jest w kilku wersjach nadwozia – standardowej, jako 5-drzwiowy hatchback, sedan, kombi, a także usportowiony trzydrzwiowy GTC. Pod nazwą Opel Cascada można go spotkać w wersji cabrio z otwieranym dachem.

Gama silnikowa modelu jest bardzo bogata. Dla motorów benzynowych zaczyna się od 1.4 TwinPort, przez wersje 1.4 i 1.6 z turbo sprężarką, aż po 2-litrowy silnik o mocy 280 KM.

Silniki Diesla to z kolei warianty CDTI o pojemnościach 1.3, 1.7 i 2.0, z czego dwie ostatnie jednostki mają po dwie rewizje – bazową oraz wzmocnioną.

Obecnie najtańsze modele z początku produkcji można nabyć za około 15-20 tysięcy złotych w bardzo dobrym stanie.

Opel Astra J 1.6 115 KM – usterki konstrukcyjne

Opel Astra J w modelu 1.6 115 KM, jak i w innych wersjach nie stanowi auta trapionego przez usterki. Wbrew pozorom jest to pojazd złożony dobrze, odpowiednio spasowany, w którym trudno dostrzec drobne problemy, często obecne w propozycjach konkurencji.

Poza standardowymi problemami mogącymi wyniknąć wraz z upływem czasu i podczas zwyczajnej eksploatacji auta nie ma w zasadzie elementów niewłaściwie zaprojektowanych czy umieszczonych w samochodzie w sposób, który prowadzi do powstania awarii.

Największą bolączką tego modelu są w zasadzie dwa elementy – skrzynia biegów i układ przeniesienia napędu. Ze wszystkiego najbardziej awaryjne są przekładnia automatyczna oraz skrzynia manualna oznaczona numerem M32. Ta pierwsza często psuje się w wyniku zużycia kiepskiej jakości komponentów, z których została zrobiona. Problemem tej drugiej jest m.in. zbyt mała ilość oleju fabrycznie wlana do środka, co zmniejsza smarowanie i prowadzi do różnych awarii.

Opel Astra J, awarie i problemy – na co zwrócić uwagę?

Jak widać, w przypadku pojazdu Opel Astra J awarie nie są zbyt powszechne. Decydując się na zakup, należy jednak uważać na wspomniane skrzynie biegów, a także dokładnie obejrzeć auto, aby upewnić się, że nie jest ono uszkodzone w żaden sposób.

Warto też dokładnie zweryfikować wszystkie newralgiczne elementy pod kątem zużycia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że auto jeszcze nam posłuży.

Czy warto kupować Opel Astra J?

Opel Astra J to naprawdę warty uwagi samochód, który dziś można zakupić w dosyć atrakcyjnej cenie i cieszyć się nowoczesnym pojazdem. Wykonany z dobrej jakości materiałów przez uznaną markę często osiąga naprawdę wysoki przebieg, o ile jest odpowiednio serwisowany. Jeśli chodzi o Opel Astra J, usterki nie zdarzają się zbyt często, a jeśli już wystąpią, to ich naprawa nie kosztuje wiele.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, a zatem niezawodność, jakość wykonania oraz cenę, widać wyraźnie, że Opel Astra J to auto zdecydowanie warte zakupu.

Jeśli zainteresował Cię konkretny egzemplarz, jednak znajduje się daleko od Twojego miejsca zamieszkania i nie masz czasu, aby go obejrzeć – zgłoś się do nas po pomoc. Zajmujemy się weryfikacją aut na zlecenie – sprawdzimy dla Ciebie wybrane samochody oraz sporządzimy wartościowy raport, na podstawie którego ocenisz, czy chcesz dokonać zakupu, czy też nie.

Zobacz także inne wpisy o samochodach Opel

Najczęstsze usterki w samochodzie Opel Zafira B

Opel Adam – opinie, spalanie, usterki

administrator