Purosangue – pierwszy SUV Ferrari

czerwone Ferrari w zbliżeniu

Bez wątpienia włoska marka samochodów sportowych Ferrari jest jedną z najważniejszych na świecie. Producent aut podbił serca miłośników motoryzacji w niezwykle szybkim czasie. Nawiązując do historii marki, należy przede wszystkim zaznaczyć, iż wiąże się ona nierozerwalnie z osobą Enzo Anselmo Ferrariego, urodzonego w 1898 roku w Modenie. Założyciel firmy już od najmłodszych lat marzył o zostaniu kierowcą wyścigowym. Dlatego też w 1938 roku stworzył markę kojarzącą się każdemu z wygodą, prestiżem i luksusem dopełnionymi sportowym charakterem.

Producent Ferrari dostosowuje auta specjalnie do oczekiwań klienta. Dzięki temu miłośnicy motoryzacji mają możliwość doświadczenia niesamowitych przeżyć oraz zaprojektowania swojego wymarzonego samochodu. Marka niezwykle dba o ekskluzywność oraz prestiż jazdy poprzez wprowadzanie na rynek niewielkiej ilości egzemplarzy cechujących się niezwykłą indywidualnością. Aktualnie włoski producent z czarnym koniem w logo uchodzi za najbardziej prestiżową i legendarną markę świata. Obecnie Ferrari wchodzi w skład włoskiego koncernu samochodowego Fiat. Główna siedziba w dalszym ciągu mieści się w rodzinnych stronach założyciela Enzo Anselmo Ferrariego.

Pierwszy w stajni Ferrari SUV – Purosangue, premiera

Obecnie marka Ferrari jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek samochodowych na całym świecie. Produkowane przez producenta modele aut każdego roku są udoskonalane, by kierowca mógł cieszyć się niezwykłymi wrażeniami z jazdy, komfortem oraz luksusem. Marka Ferrari produkuje samochody specjalnie na wyścigi, ale także te do użytku przez klientów indywidualnych.

Jednymi z najpopularniejszych modeli były Ferrari F430 czy Modena. Aktualnie produkowane auta to między innymi Ferrari California, a także F458, które niewątpliwie są spełnieniem marzeń niejednego miłośnika tego typu sportowych maszyn. Całkiem niedawno marka z Maranello zapowiedziała wypuszczenie na rynek pierwszego oficjalnego SUV-a firmowanego jako Ferrari Purosangue. Nazwa wspomnianego modelu w wolnym tłumaczeniu oznacza “rasowy’ bądź “pełnokrwisty”. Przedstawiciele marki twierdzą, że rok 2022 będzie dla niej niezwykle przełomowy – to właśnie wtedy producent ma zamiar pokazać potencjalnie najważniejszy i najpopularniejszy model w całej gamie samochodów.

Ferrari Purosangue – cena. Ile będzie kosztował najnowszy SUV?

Ferrari Purosangue premierę ma mieć w 2022 roku. Aktualnie nie są wiadome szczegóły dotyczące oferty sprzedaży samochodu. Marka nie zdradziła również, kiedy klienci będą mogli zacząć składać pierwsze zamówienia na nowy model Ferrari, ani także kiedy pierwsze egzemplarze trafią na rynek. Wśród ekspertów oraz specjalistów z branży motoryzacji krążyły pogłoski, że najnowszy SUV Ferrari – Purosangue może wywrócić do góry nogami cały świat motoryzacji.

Aktualnie Ferrari pokazało pierwsze oficjalne zdjęcie modelu SUV-a, na którym to samochód widoczny jest z przodu, a obraz został nieco przyciemniony. Można natomiast zauważyć nisko poprowadzoną, długą pokrywę silnika, a także otwory wlotów powietrza poniżej linii reflektorów. Według znawców branży motoryzacyjnej cena bazowa  Ferrari Purosangue ma wynosić ponad 200 000 euro, zaś w przypadku najbardziej zaawansowanej technicznie wersji model ten może kosztować nawet około 300 000 euro!

Najbardziej wyczekiwana premiera roku – SUV Ferrari Purosangue

Warto zaznaczyć, że w gamie wersji silnikowych najnowszego SUV-a Ferrari Purosangue pojawić ma się także wariant hybrydowy typu Plug-in (PHEV) wyposażony w jednostkę V8, która pochodzi z równie popularnego modelu, a mianowicie Ferrari 296 GTB. Ponadto silnik będzie posiadać moc 800 KM. Wszystko wskazuje na to, że najnowszy SUV Ferrari – Purosangue w przeciągu dwóch bądź trzech lat może stać się najpopularniejszym modelem historii marki, jak w przypadku Porsche Cayenne. Bez wątpienia będzie on niesamowitą gratką dla każdego fana wspomnianej marki! Jednak teraz pozostaje jedynie czekać, ponieważ w niedługim czasie producent powinien zdradzić więcej szczegółów dotyczących najnowszego modelu.

administrator