Renault Kadjar – opinie, spalanie, usterki

Renault Kadjar - opinie, spalanie, usterki

Modne wnętrze oraz masywne rozmiary – to zdecydowanie najbliższe odczucia po pierwszym rzucie oka na najnowszego SUV-a spod skrzydeł Renault. Samochód ten zaskakuje, momentami irytuje, ale na dobrą sprawę im dłużej zasiadamy za jego kółkiem, tym bardziej przyzwyczajamy się do niektórych rozwiązań i jazda nim sprawia nam ogromną przyjemność.

Renault Kadjar – dane techniczne

W bazowej wersji samochód został wyposażony w napęd na obie osie z trybami pracy Auto, Lock i 2WD oraz silnik TCe 130. Renault Kadjar stawia zatem na wydajność, bo według danych producenta – motor ten powinien wytrzymać ponad 300 tys. km bez konieczności poważnych napraw.

Dodatkowo oprócz klasycznej wersji silnika, możemy spotkać parę wariantów, w których znajdziemy m.in. modele:

– dCi 110

– dCi 110 EDC

– dCi 130

Opcji jest zatem sporo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, mimo faktu, iż moc żadnego z wariantów nie przekracza 130 KM.

Renault Kadjar – wymiary

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – wymiary SUV-a Renault mogą niektórych przytłoczyć, Kadjar mierzy bowiem 4,45m długości, 1,84m szerokości, a także 1,6 m wysokości. Cała ta specyfika sprawia, że auto wygląda monstrualnie na zewnątrz. Oprócz tego posiada 19-centymetrowy prześwit, dzięki któremu jest on przyzwoitym kandydatem na wycieczki w trudny teren.

Renault Kadjar – wnętrze

Po otworzeniu drzwi przez krótką chwilę możemy poczuć lekki dysonans. W środku bowiem naszym oczom ukaże się po prostu schludny, stylowy design. Nie znajdziemy tu zbędnych, często wpychanych na siłę zdobień, czy też 50 przycisków, których działania nigdy nie poznamy.

Skórzane fotele, masywna kierownica czy też wyświetlacz na środku, to coś, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić w większości nowszych modeli na rynku. Nic zatem nie zaskakuje w tym przypadku, nawet jeżeli przestawiamy się z modelu o dekadę starszego.

Renault Kadjar – spalanie

Opinie, które krążą o Renault Kadjar mówiące o tym, iż taki olbrzym musi dużo spalać to wielka bzdura. Samochód ten jest bowiem synonimem słowa ekonomiczny jeżeli chodzi o rynek SUV-ów. Jego spalanie waha się podczas jazdy w mieście od 3,8 do 5,6 l w cyklu mieszanym na 100km. Czyni to z niego niezły wybór dla ludzi, którym zależy na niskim spalaniu, co w połączeniu z niskimi kosztami utrzymania auta, dają nam samochód idealny dla rodzin.

Renault Kadjar – problemy i usterki

Pomimo mnóstwa zalet modelu Kadjar, posiada on również wady, które potrafią dać o sobie znać dopiero po dłuższym użytkowaniu auta. Dużo osób żali się na fakt, iż samochód potrafi być dosyć głośny, szczególnie przy większych prędkościach oraz na jego masywny rozmiar, który znacząco utrudnia parkowanie bez korzystania z tylnych kamer. Nie są to może bardzo istotne problemy, aczkolwiek potrafią mocno irytować przy dłuższym korzystaniu z SUV-a.

Renault Kadjar – opinie

Przeglądając opinie o Renault Kadjar znajdziemy przytłaczająco dużo dobrych ocen od użytkowników zadowolonych z samochodu. Chwalą nie tylko komfort samej jazdy, ale również stylowe wnętrze, niskie spalanie, czy też moc silnika, przy których nieliczne wady SUV-a są jakby mniej zauważalne.

administrator