Najczęstsze usterki w samochodzie Renault Captur

Renault Captur to jeden z najpopularniejszych samochodów, cieszących się dużą popularnością wśród odbiorców na rynku europejskim. Nadzwyczajna estetyka, starannie zaprojektowane wnętrze oraz efektowność przykuły uwagę niejednej osoby. W poniższym tekście zamieściliśmy garść informacji dotyczących pojazdu, wśród których czytelnicy znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Renault Captur – usterki

Renault Captur i wady związane z jego użytkowaniem to kwestia, która budzi zainteresowanie wśród wielu z nas. Główne zastrzeżenia odnoszą się do usterkowej elektryki oraz delikatnego lakieru, na który musimy szczególnie uważać. Radio, elektrycznie regulowane lusterka oraz zamki to jedne z elementów, które najczęściej ulegają awariom. Mimo iż lakier niezwykle łatwo uszkodzić, to zaletą tego modelu jest fakt, że samochody te zazwyczaj nie korodują.

Kolejną wadą Renault Captur jest stukające bądź skrzypiące zawieszenie, której dokładnej rewizji podlega po przejechaniu zaledwie około 100 tysięcy kilometrów. Niejednokrotnie możemy spotkać się z sytuację, w której do wymiany będą zarówno poduszki amortyzatorów, jak i wszystkie tuleje, natomiast dość rzadko zdarzają się trudności z działaniem manualnej skrzyni pięciobiegowej.

Renault Captur – awarie i problemy

Wśród częstych usterek w Renault Captur możemy również wymienić wyciek płynu chłodzącego z obudowy termostatu, który jest typową awarią w przypadku jednostki 0,9 l. W nieco intensywniej użytkowanych silnikach dochodzi do większego zużycia oleju, jednak nie w takim stopniu, by konieczna okazała się interwencja.

Do podstawowych usterek jednostki napędowej 1.2 zaliczamy znaczący pobór oleju, rozciąganie się łańcucha rozrządu czy zbieranie się nagaru. Warto także wspomnieć o kłopotach wynikających się z mieszania się benzyny z olejem, na co skarżyło się wielu użytkowników auta.

Diesel 1.5 TDCI to wszystkim nam znana konstrukcja, mogąca generować problemy z panewkami. Jednak w okresie, w którym produkowano Renault Captur, kłopot został praktycznie rozwiązany. Ponadto dotykał jedynie egzemplarzy, w przypadku których zaniedbaliśmy systematyczną wymianę oleju co 10 tysięcy kilometrów.

Co warto zrobić przed inwestycją w Renault Captur?

Jednym z najlepszych sposobów, na który warto, abyśmy zdecydowali się przed dokonaniem inwestycji, jest sprawdzenie auta przez specjalistów. Dzięki temu dowiemy się, czy warto wybrać dany egzemplarz, czy nie posiada on żadnych ukrytych wad, a także czy jego licznik nie został cofnięty. To znakomita opcja, pozwalająca nam na ograniczenie zbędnych wydatków na kosztowne naprawy lub wymiany poszczególnych elementów, umożliwi nam zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Komu powierzyć sprawdzenia auta przed kupnem?

Autotesto to firma specjalizująca się w sprawdzaniu używanych samochodów przed ich zakupem. Działamy na terenie całej Polski, stosując rygorystyczne procedury oceny stanu pojazdów. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz pełną dokumentację fotograficzną samochodów, by klient zyskał pewność co do podjętej decyzji zakupowej.

Zależy nam, by pomagać naszym zleceniodawcom w dokonaniu najkorzystniejszego wyboru, który nie przysporzy im dodatkowych zmartwień oraz sporych wydatków. Z chęcią dzielimy się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, ponieważ motoryzacja jest naszą największą pasją.

Najczęstsze usterki w samochodzie Renault Captur – podsumowanie

Captur to popularny model francuskiej marki Renault, niegdyś cieszący się dużym zainteresowaniem ze strony szeregu kierowców. Jednak podobnie, jak każdy inny pojazd, Captur również posiada awaryjne elementy, niejednokrotnie wywołując u właścicieli auta stres i sporo nerwów.

Wśród nich możemy wymienić problemy z elektryką oraz delikatnym lakierem, który łatwo uszkodzić, ale również skrzypiącym bądź stukającym przednim zawieszeniem. Do typowych kłopotów z jednostką napędową 0,9 l możemy zaliczyć wyciek płynu chłodzącego z obudowy termostatu czy podwyższone zużycie oleju z intensywnie użytkowanych egzemplarzach. Chcesz uniknąć kosztów związanych z wymianą części w samochodzie Renault Captu ? Skorzystaj z oferty Autotesto!

Zobacz także inne wpisy o samochodach Renault

Czy warto kupić Renault Clio? Wady i zalety

Renault Kadjar – opinie, spalanie, usterkiadministrator