Seat Leon – dane techniczne, usterki, spalanie, opinie

Seat Leon

Seat Leon od lat promowany był jako niespotykane wcześniej połączenie niemieckiej solidności z hiszpańskim zadziornym temperamentem. Czy nadal tak jest? Popularność tego modelu może wskazywać na odpowiedź twierdzącą, jednak przed zakupem warto dokładniej pochylić się nad charakterystycznymi cechami. Dane techniczne oraz spalanie to jedne z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem.

Seat Leon – opinie

Seat Leon to wciąż jedna z najpopularniejszych propozycji w przypadku użytkowych aut miejskich. Choć nie sposób porównywać go do sportowych modeli, to jednak właściciele mogą być zadowoleni. Być może właśnie z powodu nawiązań do aut o lepszych osiągach bierze się niesłabnąca popularność Seata Leon. Opinie innych właścicieli w przeważającej części wskazują na opłacalność zakupu tego modelu. Czy jednak powinny być jedynym wyznacznikiem do pozytywnej decyzji dotyczącej kupna? Prawdą jest, że Seat Leon w niektórych elementach nawiązuje do sportowego stylu, który szczególnie zauważają miłośnicy takiego charakteru. Jednak auto miejskie ma przede wszystkim spełniać określone zadania praktyczne, a właśnie takim samochodem jest Seat Leon. Dane techniczne powinny więc być pierwszym punktem na liście rzeczy do sprawdzenia przed ewentualnym zakupem tego modelu.

Seat Leon – dane techniczne

Czym może pochwalić się Seat Leon pod względem technicznym? Ten kompaktowy przedstawiciel segmentu C występuje w trzech generacjach kolejno wprowadzanych przez producenta na rynek. Obecnie wymaganiom kierowcy poruszającego się w ruchu miejskim najbardziej odpowiada wersja III modelu Seat Leon. Dane techniczne w przypadku tej propozycji wyraźnie zwracają na siebie uwagę. Zadowoleni będą zarówno zwolennicy samochodów z klasycznymi silnikami benzynowymi, jak i jednostkami diesla. Występuje tutaj duża dowolność wyboru w zależności od czasu wypuszczenia na rynek danej serii Seat Leon.

Dane techniczne silnika diesla dostępne są od 2013 roku, kiedy w trzeciej generacji pojawiło się właśnie to rozwiązanie. Seat Leon III w typie nadwozia Hatchback stanowi klasyczną pięciodrzwiową propozycję z przyzwoitą pojemnością bagażnika na poziomie minimalnym 380 l. Jest to dość standardowy model, jeśli chodzi o auto miejskie, choć zwolennicy częstego przewożenia przedmiotów o większych gabarytach mogą poczuć się zawiedzeni. Model ten stanowi jednak dobrą propozycję pod względem technicznym, jeśli przedmiotem zainteresowania ma być typowe auto miejskie. W takim przypadku dobrze sprawdzi się właśnie Seat Leon. Dane techniczne świetnie prezentują się na tle innych samochodów znajdujących się w tej kategorii.

Seat Leon – spalanie

W tej kategorii nie ma zaskoczenia, ponieważ tego typu dane są jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy rozważyć przed zakupem auta miejskiego, również w przypadku Seata Leon. Spalanie rzutuje przecież na późniejszą opłacalność korzystania z pojazdu, szczególnie jeśli przyjmujemy, że samochód zostanie z nowym właścicielem na lata. Poruszanie autem miejskim ma się przede wszystkim opłacać, zatem, aby Seat Leon był propozycją godną uwagi, powinien mieć wiele do zaoferowania na tym polu.

Jak w rzeczywistości przedstawia się Seat Leon? Spalanie w jego przypadku uzależnione jest oczywiście od pojemności silnika, a także rodzaju paliwa. Dla silników o pojemności 2.0 wynosi kolejno: około 8l/100 km dla benzyny i około 6l/100 km dla diesla.

Seat Leon – typowe usterki

Oprócz danych technicznych i spalania częste awarie to zdecydowanie najbardziej rozbudzający temat dla wszystkich zainteresowanych modelem Seat Leon. Typowe usterki, jeśli występują dostatecznie często, mogą skutecznie odstraszyć przed zakupem. Jednak zainteresowani szczególnie nowszą, trzecią generacją, mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ nie ma doniesień o powtarzających się usterkach.

Pamiętaj jednak, że egzemplarz egzemplarzowi nierówny. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz warte inwestycji auto, skorzystaj z naszej pomocy. Specjaliści Autotesto przygotują dla Ciebie obszerny raport dotyczący interesującego Cię Seata Leon.

administrator