Volvo V70 – spalanie, opinie i usterki

Volvo V70 to bardzo popularny samochód, wyróżniający się komfortem jazdy oraz bezpieczeństwem, za które marka jest doceniana na całym świecie. Z tego powodu pojazd cieszy się zainteresowaniem na rynku wtórnym. W niniejszym wpisie postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się trzeciej generacji Volvo V70. Czy warto go kupić, jakie są najczęstsze awarie? Zapraszamy do lektury!

Volvo V70 III

Volvo V70 trzeciej generacji wytwarzano w latach 2007-2016. Pojazd do dzisiaj prezentuje się nieźle. Ma świetnie przeszklone nadwozie i wielki bagażnik. Auto jest długie, jednak nie wygląda ociężale. Co ciekawe, model ten jest spokrewniony z Fordami, co pozytywnie przekłada się na dostępność części zamiennych. Mimo tego trzecia generacja V70 pozwoliła awansować z klasy średniej do klasy wyższej. Kokpit pojazdu jest bardzo estetycznie zaaranżowany. Wnętrze jest przestronne, a przyciski konsoli środkowej zostały intuicyjnie rozmieszczone. Bagażnik ma pojemność 575 l.

Volvo V70 – silniki

W przypadku diesli można spotkać cztery wersje Volvo V70 – 4-cylindrowe (1.6 i 2.0) oraz 5-cylindrowe (2.0 i 2.4). W większości przypadków łączą się z napędem na cztery koła. Natomiast jednostki benzynowe występują w wersjach 4-6 cylindrowej. Najsłabszy z nich to 1.6 Turbo, później 2.0 z lub bez Turbo, 2.5 T i 3.0T, a także wolnossący 3.2 R6. Napęd na cztery koła jest dostępny tylko w benzyniakach T5 AWD (2.5 T), T6 AWD (3.0 T) i 3.2. Niestety, rynek jest zdominowany przez pojazdy z dwulitrowym silnikiem, dlatego to one są najczęściej spotykane w komisach i w ogłoszeniach.

Volvo V70 – spalanie

Volvo V70 z dieslem pod maską spalają około 6-7 litrów na 100 km, zależnie od dynamiki jazdy i wersji silnikowej. Natomiast egzemplarze benzynowe również w okolicach 6 litrów, jednak mocniejsze wersje (np. T6 AWD 3.0) powyżej 10 litrów. To jak najbardziej prawidłowe wyniki, dlatego pod kątem spalania Volvo V70 prezentuje się bardzo dobrze.

Volvo V70 – typowe usterki, najczęstsze awarie

Planujesz zakup Volvo V70? Usterki lepiej poznać przed kupnem, dlatego przyjrzeliśmy się najbardziej typowym problemom tego modelu. Zasadniczo auto nie jest awaryjne, zwłaszcza egzemplarze benzynowe. Natomiast wysokoprężny 2.4 D5 może miewać kłopoty z uszczelkami pod głowicą. Istnieje także ryzyko zerwania paska osprzętu.

Jeśli chcesz kupić Volvo V70, najczęstsze awarie dotyczą głównie przekładni kierowniczej, z której może wyciekać olej. Warto dokładnie przyjrzeć się także modelom z automatyczną skrzynią biegów, ponieważ nie są odporne na wysoki moment obrotowy, co skutkuje stosunkowo częstym serwisowaniem. Pojawiła się jednak poprawiona wersja przekładni – TF80SD.

Volvo V70 – opinie

W opinii kierowców Volvo V70 jest samochodem w większości przypadków niezawodnym. Wymienione wyżej problemy dotyczą wyłącznie poszczególnych egzemplarzy, a ponadto można je wykryć podczas oględzin auta. Poza tym pojazd często jest określany jako bezawaryjny. Cieszy się także uznaniem osób, które przewożą gabarytowe towary lub mają większą rodzinę – na pewno zmieszczą się do auta, a jednocześnie będą cieszyć się maksymalnym komfortem, ponieważ Volvo V70 to zwyczajnie wersja kombi limuzyny.

Volvo V70 – czy warto?

Volvo V70 to dobry samochód, jednak czy warto go kupić? Naszym zdaniem tak, zwłaszcza że można otrzymać ten model już za około 20 000 złotych, a jest to auto klasy wyższej. Przypominamy jednak, jak istotne jest odpowiednie sprawdzenie pojazdu przed zakupem. Jeśli tego potrzebujesz, możemy w tym pomóc. Zajmujemy się wykonywaniem oględzin pojazdu, które jest zlecane prawdziwym fachowcom. Nasi klienci wysyłają nam ogłoszenie internetowe, a nasi eksperci pojawiają się u właściciela samochodu i przygotowują szczegółowy raport, mający ponad 350 punktów kontrolnych oraz zawierający kilkadziesiąt profesjonalnych fotografii. Nasi specjaliści działają w każdym miejscu Polski. Oferujemy szybką realizację zlecenia, zapraszamy do współpracy!

Przeczytaj więcej wpisów o Volvo:

Volvo C30

Volvo XC40

Volvo XC60

Volvo S60

administrator