Tanie auto z automatem do 15 tys. – jakie wybrać? (ranking)

Kupno samochodu jest istotną sprawą i w zasadzie zawsze wiąże się z niemałym wydatkiem. Trzeba również znaleźć model w dostatecznie dobrym stanie, by zakup nie był tylko generatorem kosztów napraw w późniejszym czasie. Kierując się wysokim komfortem i prostotą jazdy, wiele osób zastanawia się, jaki kupić samochód z automatyczną skrzynią biegów w kwocie do 15 tysięcy złotych?

Auta z automatyczną skrzynią biegów cieszą się ostatnimi czasy sporą popularnością. Nie można się temu dziwić, ponieważ coraz więcej kierowców stawia na komfort jazdy, który niewątpliwie jest wyższy w takich pojazdach. Oczywiście, może to nie być gratka dla zapalonych miłośników motoryzacji chcących rozwijać swoje umiejętności zmiany biegów, jednak prowadząc auto z automatem, kierowca zwyczajnie mniej się męczy.

Z tego powodu samochody używane z automatyczną skrzynią biegów zaczynają coraz częściej pojawiać się na rynku, znajdując sobie miłośników zarówno wśród kierowców pokonujących długie trasy, jak i tych preferujących zwyczajne miejskie podróże.

Przed zakupem samochodu z automatem należy dokładnie sprawdzić dany model pod kątem jego historii, a także wykonać odpowiednią jazdę testową, podczas której biegi muszą zmieniać się płynnie i adekwatnie do sytuacji na drodze.

Mogłoby się wydawać, że tanie auto z automatem jest ryzykownym zakupem, jednak istnieją modele warte uwagi, które są w miarę bezawaryjne i posiadają dobre osiągi, jednocześnie odznaczając się bardzo wysokim komfortem jazdy. Poniżej znajdują się nasze propozycje!

Samochody używane z automatyczną skrzynią biegów do 15 tys. złotych

Mercedes-Benz Klasa E W211

Pojazdy te mają już swoje lata, jednak nadal cieszą się sporym zainteresowaniem kupujących. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że skrzynie automatyczne niemieckiego producenta są w zasadzie bezawaryjne. Nawet jeżeli dojdzie do usterki, mechanicy dobrze znają ich budowę, dlatego i z tym nie będzie problemu. Przy tym wszystkim są to samochody segmentu premium, więc można w nich znaleźć ciekawe wyposażenie, jak np. podgrzewane lusterka. Mercedesy E mają również bardzo dobre osiągi.

Audi A4 B6

Jest to jedno z popularniejszych aut w Polsce i nierzadko można je spotkać w wersji z automatem. Warto jednocześnie zaznaczyć, by starać się unikać przekładni CVT, które są dosyć drogie w naprawach.

Ford Focus II

Małe, tanie auto z automatem to doskonała propozycja dla osób mieszkających w mieście, które mają dość męczenia się w korkach. Model ten jest stosunkowo popularnym, dlatego mechanicy znają dobrze jego specyfikę. Zaleca się wybieranie wersji benzynowych.

Powyższe modele to tylko propozycje, ponieważ każdy wariant z automatem w tej cenie może być dobrym wyborem. Konieczne są jednak profesjonalne oględziny, w czym mogą pomóc fachowcy Autotesto! Działamy na terenie całej Polski i wysyłamy rzetelne raporty w przeciągu 48 godzin od przyjęcia zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Przeczytaj również:

Jaki samochód do 15 tys. złotych? Nasz TOP5

TOP5: Małe tanie auto z automatem

administrator