Toyota Yaris 3 – Opinie, spalanie, usterki i awarie

toyota yaris 3 opinie spalanie usterki

Toyota Yaris trzeciej generacji została po raz pierwszy zaprezentowana w 2011 roku i od razu okrzyknięto ją jednym z najlepszych samochód miejskich. Modele poruszające się po naszych drogach mają już za sobą kilka lat użytkowania, ale dzięki wysokiej jakości wykonania nadal są chętnie wybierane przez młodych kierowców i kobiety. Małe rozmiary sprawiają bowiem, że Toyotą Yaris 3 po miejskich aglomeracjach podróżuje się sprawnie i wygodnie. Jak wygląda jednak kwestia spalania i usterek? Jakie opinie o miejskim Yarisie mają kierowcy?

Toyota Yaris 3 – spalanie w mieście i trasie

Z uwagi na niewielkie rozmiary tego samochodu, nie można się spodziewać, że pod maską znajdziemy szeroką gamę silników o dużej mocy. Koncern Toyoty, podobnie jak w przypadku poprzedników tego modelu, zdecydował się na montaż sprawdzonych jednostek małolitrażowych. Są to silniki benzynowe o pojemności 1.0 oraz 1.4. Co ciekawe dostępna jest również wersja zasilana dieslem – 1.4. Najmniejszy mechanizm jest w stanie wygenerować zaledwie 69 koni mechanicznych. Do miasta jest to idealne rozwiązanie, jednak podczas jazdy autostradą taka moc może się okazać niewystarczająca. Jeżeli zależy nam na aucie do jazdy w trasie, wówczas lepiej wybrać modele wyposażone w silniki 1.4 (benzyna lub diesel). Mają one zdecydowanie więcej mocy, dzięki czemu umożliwiają sprawniejsze podróżowanie, przy wykorzystaniu większych prędkości.

Spalanie Toyoty Yaris 3 w przypadku każdej wersji silnikowej jest stosunkowo niskie. W mieście będzie ono na poziomie około 6 litrów, natomiast na trasie w zależności od stylu jazdy, wyniesie od 6 do 14 litrów na 100 kilometrów. Ciekawą wersją są również modele z silnikiem hybrydowym. Wówczas spalanie jest dodatkowo obniżone, ponieważ przez większość czasu auto zasilane jest za pomocą elektryki.

Najczęstsze awarie i usterki Toyoty Yaris 3

Podobnie jak każdy samochód osobowy, również Toyota Yaris ma swoje słabe strony. Największe problemy użytkowników tego modelu dotyczą blacharki samochodu. Niestety karoseria posiada stosunkowo nietrwałe zabezpieczenie antykorozyjne. W związku z tym na progach, błotnikach i uszkodzonych elementach mogą pojawić się wykwity rdzy. Z uwagi na małolitrażowe silniki, bardzo ważna jest w tym modelu regularna wymiana oleju. Jeżeli poprzedni właściciel nie podchodził poważnie do serwisów olejowych, wówczas przy dość dużym przebiegu możemy się spodziewać problemów mechanicznych. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć spalanie oleju silnikowego oraz zmniejszenie kompresji. Właściciele modeli z początków produkcji narzekali również na elektronikę, która podczas mroźnych dni potrafiła sprawiać problemy w użytkowaniu. Ewentualna awaria Toyoty Yaris 3 nie powinna być jednak poważnym obciążeniem dla naszego budżetu, ponieważ części do tych aut są zazwyczaj stosunkowo tanie.

Toyota Yaris 3 – zalety i wady

Do zalet z pewnością możemy zaliczyć bardzo niskie spalanie podczas jazdy miejskiej oraz całkiem ładny wygląd. Warto podkreślić również, że wnętrze auta zostało bardzo starannie zaplanowane i wykonane, dzięki czemu nawet w przypadku dużych przebiegów nie powinno być nadmiernie zużyte. Pomimo małych rozmiarów wewnątrz jest dość dużo miejsca, dzięki czemu autem może również podróżować cała rodzina.

Największą wadą Toyoty Yaris 3 jest zdecydowanie zbyt mała pojemność silników. Nawet w przypadku wersji 1.4 nie generuje ona wystarczającej mocy do sprawnego podróżowania w trasie. Są to więc typowe samochody do podróżowania z punktu A do punktu B w obszarach miejskich.

administrator