Audi Q5 – dane techniczne, wymiary, spalanie, awarie

Wybór nowego samochodu to niełatwa sprawa. Stąd też kierowcy bardzo często decydują się wyłącznie na klasyki, czyli dobrze znanych graczy wśród producentów działających w branży motoryzacyjnej. W odniesieniu do takiej prawidłowości nie dziwi tak duże zainteresowanie modelem Audi Q5. Dane techniczne samochodu zebrane poniżej mogą stanowić dobry punkt wyjścia do planowania zakupu, a także rozważenia, czy pojazd pod wymienionymi względami odpowiada indywidualnym wymaganiom.

Audi Q5 – dane techniczne ważne dla kierowców


Audi to marka, która już samym swoim logo wzbudza pewien respekt u kierowców. Początkujący za kółkiem marzą, że kiedyś przyjdzie im prowadzić takie auto, natomiast nieco bardziej doświadczeni na drogach poważnie planują zakup modelu z tej floty.

Aby zaoszczędzić nieco pieniędzy, zdecydowana większość kierowców decyduje się na zakup samochodu używanego. Jest to dobry trop, jednak na samym początku należy zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi informacjami na temat Audi Q5. Dane techniczne związane z tym modelem są bardzo ważne, ponieważ to na nich warto opierać swoją decyzję co do zakupu.

Nie jest to jednak jedyna kwestia, którą należy mieć na uwadze, interesując się Audi Q5. Awarie i problemy zdarzają się w tym modelu podobnie jak w innych, choć istnieje możliwość zminimalizowania ryzyka ich wystąpienia. W jaki sposób? Można to zrobić, wybierając samochód używany, ale poddany profesjonalnemu sprawdzeniu. Jako specjaliści przygotowujemy obszerne raporty, dzięki którym staje się jasne, czy poszczególne oferty są godna uwagi.


Audi Q5 – wymiary


Sukces Audi Q5, szczególnie na europejskich ulicach, był tak zadowalający, że model ten doczekał się kilku generacji. Wymiary warto odnosić do pierwszej – Audi Q5 mierzyło wtedy 4630 mm długości, 1900 mm szerokości i 1660 mm wysokości. Masa własna całego pojazdu dochodzi natomiast do 1860 kilogramów.

Jak walory Audi prezentują się pod względem pakowności bagażnika? Zainteresowani tym modelem z pewnością nie mają na co narzekać, przyjmując, że przestrzeń z tyłu cechuje się pojemnością nawet do 540 litrów. W najnowszej generacji bagażnik został powiększony o dodatkowe 10 litrów.


Nowoczesne Audi Q5 – spalanie


Czas na, być może, najważniejsze podsumowanie danych technicznych, czyli odniesienie do spalania. Biorąc pod uwagę ceny paliw, dla kierowców to obecnie zdecydowanie najważniejszy parametr, obok którego wręcz nie można przejść obojętnie.

Spalanie w przypadku wersji silnika typu diesel o pojemności 2.0 kształtuje się na poziomie 4.9l/100 km. Natomiast w przypadku tradycyjnych jednostek benzynowych o analogicznej pojemności ta wartość wynosi około 7.3l/100 km.


Audi Q5 – awarie i problemy


Jak w przypadku każdego innego auta, użytkownicy tego modelu nie mogą czuć się całkowicie wolni od usterek oraz awarii pojawiających się podczas użytkowania. Na co trzeba się przygotować, będąc zainteresowanym tym modelem?

Jego popularność może wskazywać na to, że nie ma ich szczególnie wiele – w przeciwnym razie kierowcy nie decydowaliby się na taki wybór. Rzeczywiście tak jest, choć nie powinno się zapominać o wadach Audi Q5. Awarie i problemy, które pojawiają się zdecydowanie najczęściej obejmują nieprawidłowe działanie systemu monitorowania ciśnienia w oponach TPMS, czyli Tire Pressure Monitoring System.

Kolejnym problemem może okazać się system nagłośnienia Bose, choć jest to usterka zdecydowanie najprostsza do usunięcia. Zazwyczaj wystarcza prosta aktualizacja całego oprogramowania dźwiękowego, aby wszystko wróciło do normy. W przypadku większych problemów niestety konieczna będzie wizyta w warsztacie samochodowym.

administrator