Citroen C5 III – Opinie, spalanie, usterki

citroen c5 III

Citroen C5 trzeciej generacji to wyjątkowo komfortowe auto produkowane od 2008 do 2017 roku. Jak na francuski samochód przystało, nawet w bardziej ubogich wersjach wyposażenia, nie można w nim narzekać na nudę. Co bardzo ważne jest to mały model rodzinny, który pozwala na wygodne podróżowanie nawet 4 osób. Duża gama silników sprawia, że każdy znajdzie jednostkę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Przed zakupem warto zastanowić się jednak, jakie opinie ma Citroen C5 3. Powinniśmy spojrzeć również na średnie spalanie każdego z silników i najczęstsze usterki, które ich dotykają.

Citroen C5 3 – opinie użytkowników

Francuska motoryzacja jest dość specyficzna. Podobnie przedstawia się to w przypadku modelu C5 trzeciej generacji. Auto charakteryzuje się wyjątkowo miękkim zawieszeniem, które sprawia wrażenie, że samochód “płynie” po drodze. Oczywiście w przypadku jazdy autostradowej jest to bardzo wygodne. Nieco gorzej wygląda to w sytuacji, w której podróżujemy po krętych drogach. Wówczas auto ma tendencje do nadmiernego wychylania się na boki. Może to z kolei skutkować chwilową utratą sterowności, jest ona niebezpieczna w przypadku mokrej lub śliskiej nawierzchni.

Opinie o Citroenie C5 3 są również pochlebne w kwestii jego wyglądu. Sylwetka jest smukła i przypomina sportowe samochody produkowane w latach 2000. Montując alufelgi, będziemy mieli do czynienia z wyjątkowo ładnym autem, które z pewnością przypadnie Ci do gustu. Co bardzo ciekawe, karoseria w modelu C5 ma dobre zabezpieczenie antykorozyjne, nawet po kilku latach użytkowania samochodu, nie powinny się na nim pojawić ogniska rdzy.

Jakie spalanie ma Citroen C5 3?

Citroen C5 3 w przypadku większości silników może się pochwalić stosunkowo niskim spalaniem. Jest to z jednej strony efekt niewielkiej wagi auta, a z drugiej oszczędnych jednostek napędowych. Najpopularniejsze warianty montowane w tych samochodach to benzynowe 1.8i oraz wysokoprężne 1.6 HDI i 2.0 HDI. Mogą się one pochwalić mocą odpowiednio – 125 KM, 109 KM oraz 140 KM. Najmniejsze spalanie odnotuje oczywiście małolitrażowy silnik diesla 1.6 HDI. W tym przypadku w cyklu miejskim możemy liczyć na zużycie około 6 litrów ropy naftowej na 100 kilometrów. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w trasie, ponieważ Citroen C5 3 potrafi spalić jedynie 4,5 litra na 100 kilometrów.

Citroen C5 3 – najczęstsze awarie i usterki

Model C5 3 niestety nie jest idealny. Podobnie jak w większości aut francuskich, również w tym mogą się zdarzyć problemy z elektroniką. Chodzi tutaj najczęściej o przepalające się bezpieczniki czy bezpodstawne wyłączanie się modułów odpowiadających za sterowanie różnymi systemami auta. Niestety usterki pojawiają się również w zawieszeniu. Jest ono dość skomplikowane i przystosowane do zachodnio-europejskich dróg. Poruszając się samochodem po kiepskiej jakości nawierzchniach, możemy mieć problemy z częstymi awariami elementów metalowych i gumowych, takich jak łączniki stabilizatorów. Na szczęście części te nie są szczególnie drogie, więc koszt naprawy nie powinien być dużym obciążeniem dla naszego portfela.

administrator