Czy hybryda plug-in ładuje się podczas jazdy?

Hybryda plug-in to coraz popularniejszy samochód, wybierany przez szereg zainteresowanych jego działaniem użytkowników. Pojazdy tego typu nieustannie zyskują powiększające się grono zwolenników stawiających na nowoczesne technologie. Zastosowane w nich rozwiązania pozwalają na skuteczne obniżenie emisji CO2, którego nadmierna emisja ma nie tylko niekorzystny wpływ na środowisko, ale również przekłada się na wysokie kary pieniężne dla producentów aut. Wiele osób zainteresowanych zmianą dotychczasowego środka transportu zastanawia się jednak, czy hybryda plug-in ładuje się podczas jazdy. To bardzo istotna kwestia, która często stanowi jeden z czynników decydujących o zakupie tego typu pojazdu.

Czy hybryda plug-in ładuje się podczas jazdy?

Auto hybrydowe to napędzany dwoma silnikami pojazd – spalinowym oraz elektrycznym. Tradycyjne modele odzyskują swoją moc w trakcie procesu hamowania, ale również podczas pracy jednostki napędzanej paliwem. Natomiast hybrydy plug-in możemy ładować z zewnętrznego źródła zasilania. Dzięki temu pozwalają na pokonanie określonego dystansu bez użycia konwencjonalnego paliwa.

Niezaprzeczalną zaletą pojazdu z dwoma silnikami jest fakt, że możemy z nich korzystać wymiennie. Co więcej, jednostka zasilana paliwem z powodzeniem posłuży nam jako wsparcie, z którego będziemy korzystali w momencie braku energii elektrycznej. Do tego momentu możemy korzystać z silnika na prąd, co przekłada się zarówno na obniżenie zużycia paliwa, jak i ochronę środowiska naturalnego.

Hybrydy plug-in charakteryzują się tym, że ich akumulatory posiadają większą pojemność, co przekłada się na dalszy zasięg. Proces uzupełniania energii w tego typu pojeździe jest niezwykle ważną kwestią, o którą należy zadbać, aby nasz samochód sprawnie funkcjonował również na silniku elektrycznym. Zatem, jak ładować hybrydę plug-in?

W celu naładowania hybrydy plug-in możemy zdecydować się na skorzystanie z ogólnodostępnych stacji, ale także uda nam się wykonać tę czynność w domu. Do tego celu potrzeba gniazdka elektrycznego oraz specjalnego kabla bądź ładowarki naściennej.

Mimo iż uzupełnienie energii w akumulatorze w domu może wydawać się nam wygodniejsze, musimy liczyć się z tym, że czas trwania całego procesu jest znacznie dłuższy niż w przypadku skorzystania z ogólnodostępnych stacji ładowania. Decydując się na ładowanie hybrydy plug-in w domowym zaciszu, możemy zaopatrzyć się w tak zwany Wallbox, który w sprawny sposób poradzi sobie z zadaniem.

Hybryda plug-in – zalety tego typu samochodów

Hybryda plug-in z całą pewnością należy do grupy pojazdów budzących duże zainteresowanie wśród miłośników motoryzacji. Do jej niezaprzeczanych zalet możemy zaliczyć niskie spalanie, co przekłada się na większą oszczędność paliwa, a tym samym pieniędzy. Planując zakup hybrydy plug-in, przyczyniamy się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. To niezwykle istotna kwestia, dlatego coraz większa liczba osób postanawia skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, oferowanych przez ten typ aut.

Hybryda plug-in – czy jest opłacalnym zakupem?

Hybryda plug-in to z pewnością rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę, nowoczesność oraz postęp technologiczny. Cena takich samochodów zależy od wybranego egzemplarza, dlatego warto dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Różnica pomiędzy napędami w tym samym modelu może plasować się na pozycji od 20 000 do 35 000 złotych, jednak na rynku znajdziemy samochody, gdzie ta wartość jest większa.

Warto również mieć na uwadze możliwości ładowania samochodu, ponieważ jeśli jesteśmy mieszkańcami bloku, do dyspozycji będziemy mieli jedynie ogólnodostępne stacje ładowania.

Używana hybryda plug-in – sprawdzenie auta przed zakupem

Samochody z drugiej ręki są wybierane przez coraz większą liczbę osób. To doskonałe rozwiązanie niosące za sobą wiele korzyści. Jednak przed zakupem używanej hybrydy-plug warto zlecić jej sprawdzenie profesjonalistom.

Naszą firmę tworzy zespół doświadczonych osób, które posiadają odpowiednie umiejętności i wiedzę, co pozwala sprawnie sprawdzić, czy wybrane auto faktycznie jest warte zakupu.

Sprawdź inne wpisy o hybrydach plug-in:

Hybryda Plug In – co to jest?

Hybryda plug-in – czy warto?

administrator