Jaki odkurzacz samochodowy wybrać? Najlepszy sposób na sprzątanie auta

Kurz i piasek to najpopularniejszy typ zanieczyszczeń, z jakimi mamy do czynienia w samochodzie. Aby usuwać je w sposób komfortowy i skuteczny, warto wyposażyć się w poręczny i mocny odkurzacz do auta, który możemy mieć zawsze pod ręką. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, jednak jaki odkurzacz samochodowy będzie najlepszy?

Jaki odkurzacz do samochodu wybrać?

Wybierając odkurzacz do samochodu, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, jaki typ urządzenia interesuje nas najbardziej. W aucie możemy sprzątać urządzeniami zasilanymi z gniazda zapalniczki samochodowej lub akumulatorowymi. Te pierwsze będą produktami przeznaczonymi stricte do odkurzania pojazdu, zaś te drugie wykorzystamy także w domu. Niezależnie od typu urządzenia, dobry odkurzacz samochodowy bezprzewodowy i przewodowy musi również:

  • mieć wysoką moc (parametr wyrażony w Watach),
  • dobre podciśnienie (określone w kPa),
  • odpowiedniej wielkości pojemnik na kurz – nie za mały, aby nie wymagał zbyt częstego opróżniania, ale także nie za duży, gdyż wpłynie negatywnie na ciężar i wielkość produktu,
  • praktyczny zestaw akcesoriów, które ułatwiają sprzątanie różnych powierzchni i trudno dostępnych miejsc.

Najlepszy odkurzacz do samochodu – ranking (TOP 3)

1. Odkurzacz akumulatorowy Bosch EasyVac 12

Bosch EasyVac 12 to wydajny i lekki odkurzacz, którego można używać w domu i w samochodzie. Dzięki przedłużonej dyszy pozwala zbierać kurz także z miejsc trudno dostępnych. Urządzenie posiada wskaźnik rozładowania akumulatora oraz bardzo skuteczny filtr powietrza. Odkurzacz jest sprzedawany w zestawie z długą dyszą do fug oraz dyszą szczotkową do tapicerek. Ze względu na pozytywnie opinie na temat jego funkcjonalności i wysokiej jakości wykonania, Bosch EasyVac 12 to najpopularniejszy model odkurzacza samochodowego w naszym sklepie.

2. Odkurzacz samochodowy Black+Decker PD1200AV

 

 

Black+Decker PD1200AV to mocne urządzenie zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej. Produkt posiada długi przewód zasilający oraz pojemnik na kurz o pojemności 0,56 litra, który można opróżniać bez brudzenia rąk. Dzięki systemowi Cyclonic, urządzenie odwirowuje kurz i na dłużej zachowuje filtr powietrza w czystości. Odkurzacz jest sprzedawany w zestawie ze zintegrowanym elastycznym wężem, ułatwiającym sprzątanie trudno dostępnych miejsc, a także z praktyczną ssawką szczelinową i torbą do przechowywania.

3. Odkurzacz akumulatorowy Bosch UniversalVac 18

Bosch UniversalVac 18 to lekki, mobilny i bardzo wydajny odkurzacz akumulatorowy, którego można używać w domu i w samochodzie. Urządzenie posiada duży litrowy zbiornik na kurz oraz łatwy w czyszczeniu filtr powietrza. Dzięki rurom przedłużającym i dyszy podłogowej z łatwością zamienia się w poręczny odkurzacz domowy. W zestawie z produktem otrzymujemy przedłużoną dyszę szczelinową do miejsc trudno dostępnych oraz dyszę szczotkową do tapicerek.

Dobry odkurzacz samochodowy to urządzenie lekkie, niewielkie i poręczne, ale jednocześnie mocne i wydajne. Dużym atutem będą także końcówki, które ułatwią oczyszczanie wąskich szczelin i trudno dostępnych miejsc, z którymi mamy do czynienia wewnątrz auta. Odkurzacz do auta to produkt, który znacząco ułatwi utrzymanie porządku w pojeździe i uchroni nas przed koniecznością dźwigania nieporęcznego odkurzacza domowego.

administrator