Jeep Wrangler IV generacji – dane techniczne, spalanie, najczęstsze awarie, cena

biały Jeep Wrangler IV

Jeep Wrangler to kultowa terenówka, która uważana jest za jeden z najbardziej wytrzymałych modeli wśród pojazdów określanych jako „te do zadań specjalnych”. Od 2017 r. marka Jeep zaprezentowała kolejną, czwartą edycję tego modelu.

Firma zadbała o implementację grillu z pionowymi żeberkami i maskowych nadkoli. Nawiązanie do pierwszej generacji kultowego modelu to aspekt, który dodaje charakterystycznego, off-roadowego charakteru.

Istnieje szereg aspektów, które warto wziąć pod uwagę, rozważając zakup tego modelu. W poniższym artykule przeanalizujemy zarówno podstawowe dane techniczne, spalanie, cenę, jak również najczęściej występujące awarie.

Jeep Wrangler IV – dane techniczne

Nie ulega wątpliwości, że Jeep Wrangler to jeden z najpopularniejszych pojazdów terenowych na świecie. Wygląd IV generacji nawiązuje do jego poprzedników. Istnieje kilka aspektów wizualnych, które są charakterystyczne dla każdej z nich.

Toporna, zwarta sylwetka, okrągłe reflektory, duże opony czy otwierany na boki dach to elementy, które zostały uwzględnione także w najnowszej w wersji. Została zaprezentowana publicznie po raz pierwszy w listopadzie z 2017 r.

Najnowsza wersja Jeepa także posiada przytwierdzone do bagażnika koło. Producent zadbał o to, aby wszystkie charakterystyczne elementy z poprzednich generacji zostały uwzględnione w odświeżonym modelu.

Jeep Wrangler IV – spalanie

Spalanie Jeepa Wranglera IV zależne jest oczywiście od mocy silnika. Jeśli chodzi o jednostki benzynowe, to mamy do czynienia z 2.0 GME Turbo o 272 KM i 200 kW czy 2.0 Turbo GME ESS o 272 KM oraz 200 kW. Opinie osób korzystających z tych opcji są w zdecydowanej większości pozytywne. Właściciele najnowszej wersji wspominają, że są szczerze zaskoczeni poziomem spalania.

W wersji diesel dostępny jest silnik 2.2 CRD o 200 KM i 147 kW. Średnie zużycie paliwa różni się w zależności od nadwozia. W przypadku najpopularniejszych wersji – Rubicon oraz Sahara – jego wartość oscyluje w granicach 8,3-10,7 l/100 km.

Elektryczny model jednostki napędowej to 2.0 4xe o 381 KM i 280 kW. Zużycie paliwa Jeepa Wranglera Plug-in Hybrid czwartej generacji wynosi ok. 3,5-4,1 l/100 km. Producent podaje także parametry zużycia energii elektrycznej. Oscylują one w zakresie 335-343 Wh/km.

Jeep Wrangler IV – najczęstsze awarie

Jeep Wrangler IV cechuje się stosunkowo niską awaryjnością. Poprzednia wersja tego modelu była zdecydowanie bardziej podatna na uszkodzenia podwozia czy zawieszenia. Problemy pojawiały się także w obszarach związanych z niską odpornością poszczególnych elementów na czynniki atmosferyczne.

Wielu użytkowników skarży się na ogniska rdzy przy mocowaniach określonych podzespołów. Na podstawie dostępnych na dzień dzisiejszy danych nie da się jednoznacznie wywnioskować, czy IV generacja posiada większe wady.

Jeep Wrangler IV – cena

Zakres cenowy nowego Jeepa Wranglera IV oscyluje w granicach 373 000-385 000 zł. Wiele zależy od indywidualnej konfiguracji egzemplarza oraz dealera. Ostateczna cena uwarunkowana jest także kolorem, rodzajem opon czy nawet rozmiarem felg.

W przypadku zakupu tego kultowego modelu warto szczegółowo przemyśleć wszystkie kwestie techniczne, które mają dla nas istotne znaczenie. Należy również wybierać współprace wyłącznie sprawdzonych dealerów. W ramach współpracy można liczyć na dogodne warunki umowy i promocje.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do poszczególnych parametrów technicznych opisywanego modelu należy skorzystać z poradnictwa specjalistów. W przestrzeni internetowej nie ma zbyt wielu informacji na temat konkretnych elementów specyfikacji Jeepa Wranglera IV. Nawet w przypadku zakupu używanego modelu cena konkretnego egzemplarza jest stosunkowo wysoka. Dlatego weryfikacja jakości potencjalnego zakupu powinna być traktowana priorytetowo.

Aby mieć gwarancję, że pojazd jest wart zakupu, nie posiada żadnych większych usterek, a jego licznik nie został cofnięty, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego rzeczoznawcy z naszej firmy.

Sprawdź inne wpisy o modelach samochodów

Toyota Yaris – najczęstsze usterki, dane techniczne, opinie
administrator