Kia Ceed I – dane techniczne, spalanie, opinie, wymiary

Kia Ceed to samochód osobowy klasy kompaktowej, pochodzący z południowej Korei. Pierwszy raz został zaprezentowany w 2006 roku w Paryżu. Kia Ceed była zaprojektowana w centrum stylistycznym Kii w Russelsheim, natomiast jej produkcja miała miejsce w Rosji oraz na Słowacji i Ukrainie. Podstawowy projekt modelu Ceed stworzył Miklos Kovacs, a za wersję po liftingu odpowiada Peter Schreyer. Produkcja Kii Ceed pierwszej generacji zakończyła się w 2012 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu, zapraszamy do dalszej części artykułu. Dowiesz się z niego, jakimi opiniami cieszy się Kia Ceed I, ile paliwa spala, jakie są jej wymiary, a także poznasz główne dane techniczne. Zapraszamy serdecznie!

Kia Ceed I – dane techniczne

Silniki Kii Ceed I mają 4 cylindry o pojemności od 1396 cm3 do 1991 cm3. Każdy cylinder zawiera 4 zawory. Moc silnika tego pojazdu wynosi 90-143 KM, natomiast moment obrotowy osiąga 137-304 Nm. Auto ma napęd przedni, a sama Kia Ceed I dostępna jest w wersji ze skrzynią biegów manualną i automatyczną.

Kia Ceed I – spalanie

Kia Ceed I wyposażona w silnik benzynowy spala ok. 6,7-8,4 l/100 km. Najmniej spalają silniki 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW. Natomiast największym spalaniem odznaczają się silniki 1.4 DOHC 109KM 80kW.

Kia Ceed I z silnikiem LPG spala ok. 7,5-8,6 l/100 km. W tym przypadku najmniejszym spalaniem wyróżniają się silniki 1.4 DOHC CVVT 90KM 66 kW, natomiast największym 1.6 122 KM 90kW.

Kia Ceed I posiadająca silnik Diesla spala ok. 5,4-7,2 l/100 km. W tej opcji najkorzystniejsze są silniki 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW. Najwięcej spalają modele z silnikami 2.0 CRDi 140KM 103kW.

Kia Ceed I – opinie

Kia Ceed I cieszy się dużą popularnością i dobrymi opiniami. Użytkownicy twierdzą, iż jest solidna i odporna na trudy intensywnej eksploatacji. Auto jest dobrze wyposażone i dostępne z wieloma dobrymi silnikami. Według kierowców Kii Ceed brakuje jedynie wersji sportowej o mocy 200 KM. Wnętrze tego pojazdu jest wykończone estetycznie i schludnie. Posiada klasyczny kokpit i czytelne zegary. Wyposażony jest również w radio z CD/MP3, komputer pokładowy, dwustrefową klimatyzację, tempomat i gniazda do ładowania urządzeń. W Kii Ceed znajdują się także wygodne, wyprofilowane fotele i pakowne bagażniki. Przestrzeń bagażnikowa w modelach Hatchback wynosi 340 l. W kombi osiąga ona aż 530 l przy rozłożonych siedzeniach i 1650 l po ich złożeniu. W bagażniku Kii Ceed nie ma jednak dodatkowych akcesoriów, takich jak haczyki czy wnęki na akcesoria, co przez wielu jest uznawane za wadę. Warto jednak zaznaczyć, że nieduże artykuły można bez problemu umieścić w schowku znajdującym się pod podłogą przestrzeni bagażnikowej.

Kia Ceed cieszy się dobrymi opiniami również ze względu na jakość i trwałość. Rzadko ulega awariom i nie wymaga kosztownych napraw. Zdarza się jednak, że dochodzi do wycieków ze skrzyni biegów. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana uszczelniacza. W Kia’ch Ceed dość szybko zużywają się łączniki stabilizatorów oraz drążki, a także przekładnie kierownicze. Zdarza się również, że na karoserii auta pojawia się rdza i usterce ulegają siłowniki klap bagażnika.

Należy pamiętać, że każde auto ma swoje wady i zalety. Kia Ceed I ma naprawdę niewiele minusów, dlatego jest bardzo popularna i cieszy się świetnymi opiniami. Jest doskonałą opcją dla osób, którym zależy na komfortowej jeździe miejskiej. Kia Ceed I nie jest drogim autem i nie wymaga kosztownych konserwacji. Z pewnością przypadnie ona do gustu osobom, które chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Kia Ceed I – wymiary

Długość Kii Ceed I Hatchback Wynosi 4235 mm, natomiast jej szerokość osiąga 1790 mm. Wysokość tego auta to 1480 mm, a przy otwartej klapie bagażnika wynosi 2000 mm. Rozstaw osi w Kii Ceed I osiąga 2650 mm, natomiast rozstaw kół przednich to 1546 mm. Rozstaw kół tylnych jest mniejszy o 2 mm. Ten pojazd nie należy do największych, jednak jest wyjątkowo pojemny, a jazda nim jest bardzo komfortowa.

administrator