Skoda roomster – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Skoda roomster

Zakup wymarzonego samochodu zawsze wiąże się z wieloma emocjami wynikającymi nie tylko z czasochłonnych poszukiwań najlepszej oferty, ale również idealnego modelu. Skoda Roomster to jedno z najciekawszych aut, chwalone przez swoich użytkowników zarówno za niesamowitą stylistykę, jak i za niezwykłą funkcjonalność. Dla wielu to właśnie ten model stanowi wymarzony pojazd, jednak jak każdy samochód, Škoda Roomster ma wady oraz zalety.

Škoda Roomster – dane techniczne (2010-2015)

Škoda Roomster posiada prędkość maksymalną od 159 km/h do aż 184 km/h. Pojazd dostępny jest z jednostkami napędowymi 1,2 12V THP 70 KM, a także 1,2 TSI 86/105 KM oraz 1,4 16V 86 KM. Natomiast w przypadku turbo diesla możemy wymienić silniki 1,2 TDI 75 KM i 1,4 TDI 70/80 KM oraz 1,6 TDI 90/105 KM, jak również 1,9 TDI 105 KM.

W przedstawionych rocznikach możemy znaleźć pięciodrzwiowe modele z pięcioma miejscami dla kierowcy i pasażerów. Napęd przedni, automatyczna lub manualna skrzynia biegów oraz 55-litrowa pojemność zbiornika to tylko niektóre z danych składających się na specyfikację techniczną Škody Roomster. Samochód posiada przyspieszenie do 100 km/h od 10.9 s do 15.9 s i spełnia normę Euro 5.

Skoda Roomster – wady

Ten model Škody stanowi dowód, że od niepozornej marki możemy uzyskać całkiem ciekawy samochód. Jednak Roomster z jednostkami 1,2 1, w obu wersjach, czyli TSI oraz THP mogą nie być najlepszym wyborem. THP w przedziale od 0 do 100 km/h rozpędza się w prawie 16 sekund, co jest znacząco odczuwalne w momencie, w którym chcemy szybko wykonać manewr wyprzedzania. Dodatkowy element, który mógłby wydawać się zaletą pojazdu, stanowi niskie spalanie, jednakże auto w korkach potrafi zużyć niemalże 9,1 l/100 km. Słaby silnik to tylko jedna z wad samochodu, w którym możemy spodziewać się również częstego szwankowania cewek zapłonowych.

Sytuacja nie wygląda lepiej w nowoczesnym modelu 1,2 TSI, którego z pewnością nie możemy nazwać szczególnie dynamicznym. Do jednych z najczęstszych problemów zaliczamy stosunkowo często problematyczne napinacze łańcucha rozrządu – w wyniku słabego naciągania mogą przyczynić się do różnego rodzaju uszkodzeń w obrębie silnika samochodu. W niektórych jednostkach odnotowuje się problemy z pompowtryskiwaczami oraz nadmiernym zużywaniem ilości oleju silnikowego.

Samochód nie jest złym wyborem, jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z wad, jakie mogą pojawić się w modelu Škoda Roomster. Usterki to nieodzowna część praktycznie każdego pojazdu, dlatego przed jego zakupem warto zlecić dokładne sprawdzenie interesującego egzemplarza profesjonalnej firmie, dzięki której możliwa jest szczegółowa diagnostyka stanu samochodu.

Škoda Roomster – sprawdzenie samochodu

W naszej firmie zajmujemy się precyzyjnym sprawdzeniem stanu technicznego samochodów przed jego zakupem. Przykładamy dużą wagę do każdego szczegółu, aby zapewnić naszym klientom dostęp do aut, które będą odznaczały się bezproblemowym działaniem. Z nami można zyskać nie tylko oszczędność czasu oraz pieniędzy, ale również uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z poszukiwaniem idealnego samochodu czy z problemami wynikającymi z trafieniem na nieuczciwego sprzedawcę.

Dokonujemy rzetelnej ekspertyzy, przeprowadzanej w profesjonalny i obiektywny sposób, co pozwala nam na wystawienie odpowiedniej oceny stanu technicznego wybranego pojazdu. Dostarczamy naszym klientom pełen raport z historią auta, w wyniku czego klient może zyskać podstawę do ewentualnej negocjacji ceny lub postanowić kontynuować poszukiwania.

Škoda Roomster – opinie

Samochód ten w wyniku swojej funkcjonalności oraz atrakcyjnej ceny cieszy się bardzo dobrymi opiniami ze strony usatysfakcjonowanych z jego zakupu kierowców. Pojazd będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli bardziej od atrakcyjności wizualnej cenimy sobie jego praktyczną stronę będącą ważnym aspektem wpływającym na jego popularność. Škoda Roomster doskonale sprawdzi się dla dużej rodziny oraz osób, które zawsze mają wiele rzeczy do zabrania w krótką lub dłuższą podróż.

Sprawdź inne modele Skody:

Skoda Superb III

Skoda Yeti

Skoda Fabia

administrator