Mercedes EQS SUV – offroadowa bestia w elektryzującym opakowaniu

czarny luksusowy samochód

Świat motoryzacji przez cały czas odkrywa przed nami niesamowite możliwości, przedstawiając elektryzujące modele samochodów. Jednym z najciekawszych jest Mercedes EQS SUV stanowiący połączenie nowoczesności z luksusem oraz atrakcyjnym designem. Ta offroadowa bestia zachwyca, zadziwia i wywołuje dreszcze emocji, sprawiając, że pragniemy uzyskać na jej temat, jak najwięcej informacji.

Jakie wymiary, zasięg i dane techniczne są najistotniejsze w kontekście tego potężnego pojazdu? Tego dowiesz się z przygotowanego przez nas artykułu.

Mercedes EQS SUV – wymiary

Nowy, zapierający dech w piersiach SUV marki Mercedes to wyjątkowy model o wymiarach nadwozia wynoszących 5125/1959/1718 mm. Wymienione przez nas wartości kolejno odnoszą się do długości, szerokości oraz wysokości.

Dzięki zastosowaniu dużych rozmiarów w połączeniu z zaletami projektu na elektrycznej platformie pojazd wyróżnia się dużą ilością miejsca w kabinie, co wpływa na komfort podróżowania.

Mercedes EQS SUV – zasięg

Budzący duże zainteresowanie EQS SUV od Mercedesa posiada bardzo duży akumulator o pojemności brutto 120 kWh, czyli 108,4 kWh netto. Według oficjalnych danych wartości te przekładają się na zasięg od 500 do 600 kilometrów na jednym ładowaniu.

System ładowania prądem stałym zapewnia sprawne i szybkie uzupełnianie baterii z mocą do 400 kW. W przypadku skorzystania z prądu zmiennegi staje się to możliwe z mocą do 11 kW.

Mercedes EQS SUV – sylwetka i wnętrze

EQS SUV w wersji limuzyna to światowa czołówka, szczególnie jeśli przyjrzymy się aerodynamice w przypadku seryjnych aut. Na uwagę zasługuje jego atrakcyjny design, który w połączeniu z gładkim podwoziem, a także zazwyczaj zamkniętą osłoną chłodnicy doskonale sprawdzają się jako aspekty „doszlifowujące” aerodynamikę modelu EQS SUV.

Co więcej, pojazd posiada niezwykle pojemny bagażnik, gdzie możemy zmieścić do czterech toreb golfowych, a jego luksusowe wnętrze zapewnia mnóstwo przestrzeni. Oferowany przez markę Mercedes samochód to komfortowa w użytkowaniu maszyna, która sprawdzi się nawet w przypadku transportu 7 osób.

Mercedes EQS SUV – dane techniczne

Dane techniczne największego elektrycznego pojazdu okazują się całkiem imponujące. Warianty 450 mają jeden bądź dwa silniki o mocy wynoszącej 265 kW/360 KM, natomiast wersja 580 dostępna jest jedynie z napędem na obie osie, oferując 400 kW/544 KM mocy. Ponadto wszystkie baterie zostały wyposażone w 107,8 kWh, w wyniku czego zasięg auta sięga do 660 (w wersji 450+) albo do 613 (450 4Matic/580 4Matic) jednostek WLTP.

Ponadto wszystkie modele EQS SUV posiadają elektryczny zespół napędowy przy tylnej osi, natomiast wersje 4MATIC cechuje moduł eATS także przy osi przedniej. Wariant 4MATIC wyróżnia się funkcją Torque Shift umożliwiającą inteligenty oraz płynnie zmieniający się rozdział momentu napędowego, mający miejsce między tylnymi i przednimi silnikami elektrycznymi. Dzięki temu w efektywniejszy sposób możemy wykorzystać zespoły eATS.

Mercedes EQS SUV – cena

Decydując się na zakup Mercedesa EQS SUV, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu od 608 do 800 tysięcy złotych, co jest niebagatelną kwotą, której mogliśmy się spodziewać. Nie od dziś wiemy, że samochody elektryczne to dość spora inwestycja, jednak z pewnością nie zniechęci prawdziwych miłośników nowinek technologicznych w świecie motoryzacji.

Ta offroadowa bestia zachwyca na tyle, iż jej cena nie odgrywa tak kluczowej roli, jednak niezaprzeczalnie czyni pojazd dobrem z najwyższej półki.

Mercedes EQS SUV – off-roadowa bestia w elektryzującym opakowaniu

Wersja EQS SUV to luksusowy, awangardowy pojazd, w którym podróżowanie staje się niebywałą przyjemnością. Mimo iż jego cena nie jest najniższa, to z całą pewnością nie odwiedzie od zakupu prawdziwych miłośników motoryzacji oraz samej marki Mercedes.

Pojemny bagażnik, wiele miejsca w kabinie czy stylowy design to tylko nieliczne z wielu możliwości, jakie oferuje nam tak elegancki i praktyczny model. Samochód jest niezwykle szybki, zapewniając kierowcy niesamowitą radość z jazdy.

Trudno nam stwierdzić, czy ta niepowtarzalna maszyna odniesie niebywały sukces na rynku, jednak z pewnością już wywołuje niemałe zamieszanie w świecie motoryzacji.

Przeczytaj inne wpisy o samochodach Mercedes

Mercedes-Benz GLE – cena, wymiary, pojemność bagażnika

administrator