Mercedes C klasa – najczęstsze awarie i usterki

Mężczyzna patrzy w lusterko

Mercedes C klasa W204 to elegancki model znanej i cenionej przez nas marki samochodów, który został przedstawiony na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2007 roku. Krótko po prezentacji pojawił się na rynkach europejskich oraz na terenie USA, gdzie zyskał dużą popularność wśród miłośników marki.

Podobnie, jak w przypadku każdego innego auta, omawiany w przygotowanym przez nas artykule pojazd również cechuje się typowymi usterkami oraz awariami, którym postanowiliśmy się przyjrzeć nieco bliżej.

Mercedes C klasa, W204 – awarie i problemy

Mercedes W204 przyczynił się do poprawy opinii o klasie C, ponieważ okazał się lepszą wersją swojego poprzednika. Zniwelowano w nim liczbę poważniejszych usterek, natomiast starannie ocynkowane blachy nadwozia wpłynęły na brak problemów z rdzą. Mimo iż model W204 cieszy się uznaniem, to jednak nie jest pozbawiony wad oraz typowych dla niego usterek.

Biorąc pod uwagę poważniejsze awarie, to egzemplarze z lat 2009-2011 posiadały problemy z wtryskiwaczami w silnikach wysokoprężnych, które były niezwykle wrażliwe na słabej jakości paliwo, więc często ulegały usterkom. Natomiast pojazdy z silnikiem diesla po 2009 roku zostały wyposażone w filtry cząstek stałych sprawiające niemałe problemy i zapychające się podczas jazdy miejskiej.

Ponadto w silnikach benzynowych kłopotem może okazać się niska wytrzymałość łańcucha rozrządu, jednak wystarczy go wymienić. Jeśli natomiast nie zrobimy tego w odpowiednim czasie, będziemy musieli liczyć się z ryzykiem uszkodzenia wariatorów rozrządu w jednostkach napędowych ze zmiennymi fazami. W wyniku tego w silnikach z kompresorem mogliśmy zauważyć problemy z doładowaniem.

Mercedes C klasa – awarie

Jeśli chodzi o Mercedesa C klasę, usterki wynikające z użytkowania pojazdu niejednokrotnie wywołały w nas niepokój i skłoniły do dodatkowych wydatków. W W204 dochodzi niekiedy do dwóch dość kłopotliwych oraz kosztownych awarii.

Pierwsza pojawia się w obrębie modułu blokady kierownicy, którego wymiana jest dość skomplikowana. Drugą istotną awarią były trudności ze sprzęgłem hydrokinetycznym w 7-biegowym automacie, co generuje koszt naprawy wynoszący nawet kilka tysięcy złotych.

Mercedes C klasa – czy warto go kupić?

Mercedes C klasa i wady związane z posiadaniem samochodu nie zniechęcają prawdziwych miłośników motoryzacji, którzy doceniają go za atrakcyjny wygląd oraz imponujące osiągi.

To technicznie zaawansowany pojazd, wyróżniający się atrakcyjną ceną, zachęcającą do inwestycji. Auto sprosta oczekiwaniom fascynatów marki, a jego ulepszona wersja zapewnia wysokie osiągi w trakcie jazdy.

Co warto wiedzieć przed zakupem Mercedesa C klasy?

Inwestycja w używanego Mercedesa C klasę to opłacalne rozwiązanie, jednak wymagające dokładnego sprawdzenia auta przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży. Dzięki takiej opcji zyskasz pewność podjęcia najlepszej decyzji zakupowej, z której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Jeśli chcesz uniknąć kosztów związanych z wymianą narażonych na usterki części, warto skorzystać z oferty Autotesto.

Pracujący w firmie specjaliści dokładnie zapoznają się z ofertą sprzedaży samochodu i sprawdzą, czy jest on warty swojej ceny. W wyniku szczegółowych oględzin dowiemy się, czy licznik auta nie został cofnięty, a pojazd nie ma żadnych ukrytych wad. Otrzymasz również informacje dotyczące historii samochodu i tego, czy nie uczestniczył on w przeszłości w poważnym wypadku drogowym.

Mercedes C klasa – najczęstsze awarie i usterki. Podsumowanie

Mercedes C klasa to wyjątkowy pojazd, który doceniamy za wysokie osiągi na drodze. Jednak mimo wielu pozytywnych opinii na jego temat nie jest to auto bezusterkowe.

Wśród najczęściej występujących awarii należy wymienić problemy ze sprzęgłem hydrokinetycznym w 7-biegowym automacie, modułem blokady kierowcy czy niską trwałością łańcucha rozrządu, który powinniśmy wymienić na czas. W przeciwnym razie może dojść do zniszczenia wariatorów rozrządu w jednostkach napędowych ze zmiennymi fazami.

Sprawdź inne wpisy o samochodach marki Mercedes

Mercedes EQS SUV – offroadowa bestia w elektryzującym opakowaniu

Mercedes-Benz GLE – cena, wymiary, pojemność bagażnika

administrator