Mercedes-Benz GLE – cena, wymiary, pojemność bagażnika

mercedes benz gle na drodze

Mercedes to marka, która od kilkudziesięciu lat cieszy się ogromną popularnością i zaufaniem na rynku samochodowym. Innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie oraz niepowtarzalny design czynią samochody osobowe tej marki jednymi z najbardziej cenionych wśród konsumentów.

Mercedes-Benz GLE Coupe to osobowy SUV wysokiej klasy, którego produkcja rozpoczęła się w 2015 roku. Kolejna generacja tego modelu pochodzi z roku 2019. Producent oferuje dwa rozwiązania, jeśli chodzi o jednostki napędowe. Mercedes-Benz GLE produkowany jest zarówno z silnikiem diesla, jak i benzynowym. Co jeszcze należy wiedzieć o tym modelu oraz czy warto zdecydować się na jego zakup?

Mercedes GLE Coupe – wymiary

Mercedes-Benz GLE Coupe to bez wątpienia sporej wielkości, zwracający na siebie uwagę krążownik. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla dużej rodziny, a także dla miłośników aut o zauważalnych gabarytach. Pomimo swojej masywności, auto zostało stworzone z myślą o kierowcach, którzy cenią sobie zwinność pojazdów.

Mercedes GLE Coupe w najnowszej generacji mierzy 493,9 cm długości, 201 cm szerokości oraz 173 cm wysokości. Wraz z lusterkami szerokość auta wynosi 215,7 cm. Rozstaw osi w przypadku tego modelu to 293,5 cm.

Mercedes GLE – pojemność bagażnika

Nie da się ukryć, że model GLE Coupe nastawiony jest na komfort kierowcy oraz pasażerów. Świadczą o tym zarówno jego wielkość, szereg rozwiązań technicznych, jak i pojemność bagażnika. Liczba opisująca ostatni z wymienionych czynników w najnowszej wersji wynosi aż 1790 l przy złożonych siedzeniach. W przypadku rozłożonych siedzeń zmniejsza się do 655 l. Wysokość bagażnika to ok. 762 mm.

Mercedes-Benz GLE, dzięki nowoczesnym, technologicznym rozwiązaniom, jest samochodem, który niemalże płynie po drodze. Doskonale sprawdzi w podróżach. Pneumatyczne zawieszenie skuteczne minimalizuje wszelkie niedoskonałości nawierzchni. Samochód posiada opcję “komfortowego trybu jazdy”, jednakże nawet bez niego jest niezwykle przyjemny zarówno z perspektywy kierowcy, jak i w pasażera.

Mercedes GLE – cena

Ceny modelu GLE Coupe zaczynają się od ok. 370 000 zł. Nie ulega wątpliwości, że nawet standardowa wersja z podstawowym wyposażeniem posiada wiele innowacyjnych i różnorodnych rozwiązań technicznych. Są to m.in.: system alarmowego połączenia „emergency call”, czujniki parkowania Parktronic, podgrzewane przednie siedzenia, nawigacja na dysku twardym, elektrycznie otwierany oraz zamykany bagażnik czy system monitorowania ciśnienia w oponach. Wersja Mercedes-AMG GLE 63 S 4Matic+ Coupe, znajdująca się na szczycie gamy tego modelu kosztuje już ok. 750 000 zł.

Mercedes-Benz GLE – czy warto?

Mercedes-Benz GLE Coupe to bez wątpienia auto wysokiej klasy, które prawdopodobnie zwróci uwagę każdego mijanego uczestnika ruchu drogowego. Jest to propozycja godna zainteresowania wśród osób szukających SUV-a premium. Mnogość rozwiązań technicznych oraz wyjątkowy design to aspekty, które wyróżniają ten model. W przypadku GLE Coupe, cena idzie w parze z jakością, a komfort jazdy jest niepodważalnie wysoki.

Sprawdź najważniejsze informacje o innych modelach Mercedesa:

Mercedes AMG GT

administrator