Mitsubishi Colt – opinie, spalanie, usterki

Mitsubishi Colt to samochód, który w Polsce nigdy nie znalazł się na szczycie popularności, jednak nadal będący świetną propozycją do jazdy miejskiej. Obecnie na polskich drogach najczęściej spotykaną odsłoną tego pojazdu jest jego szósta generacja. Czym się charakteryzuje ten model, jak jest oceniany i jakie usterki najczęściej dotykają Mitsubishi Colt?

Mitsubishi Colt szóstej generacji, określany też symbolem Z30, to model, który został zaprezentowany w 2004 roku, a rok później wszedł na rynek. Okres jego produkcji trwał aż do 2012 roku. Był to czas przełomowy dla marki, ponieważ poprzednie Colty należały do segmentu C, jednak od 2004 zaliczane były do segmentu B. Co ciekawe, japoński koncern zlecił prace nad Z30 wyłącznie europejskim projektantom.

Mitsubishi Colt to auto typu hatchback. W 2008 model doczekał się faceliftingu. Dzięki temu zyskał bardziej agresywny wygląd. Samochód był produkowany w wersji 3- i 5-drzwiowej, a także w postaci kabrioletu. Ostatnie egzemplarze szóstej generacji przestały być produkowane w 2012 roku, jednak nadal są w miarę popularne na rynku wtórnym.

Mitsubishi Colt – usterki, zalety, charakterystyka

Mitsubishi Colt Z30 to pojazd, którego karoseria nie jest podatna na korozję. Okazuje się jednak, że podobnie jak w przypadku wielu dalekowschodnich modeli, lakier auta jest miękki. Przez to samochód nie powinien być regularnie myty na myjni automatycznej, ponieważ może to powodować pojawienie się rys.

Auto posiada kilka wersji silnikowych. Najsłabsza dotyczy trójcylindrowego motoru o pojemności 1.1 l i mocy 75 KM. Wiele osób określa go jako bezawaryjny, jednak jego moc sprawia, że ta wersja Colta będzie dobra wyłącznie do miejskiej jazdy. Przy tym model oferuje niskie spalanie – to około 6 l przy jeździe miejskiej. Auto potrzebuje 13s, by rozpędzić się do 100 km/h.

Wspomniana bezawaryjność jest także doceniana w wersjach czterocylindrowych 1.3 i 1.5 l. Mocniejszy z nich pozwala rozpędzić się do 100 km/h w 10s. Zaleca się unikać modeli z dieslem 1.5 DI-D, ponieważ nie będzie to oszczędne auto pod kątem spalania, a ewentualne naprawy osprzętu mogą być bardzo drogie (np. turbosprężarka, wtryskiwacze).

W każdym przypadku komfort kierowania pojazdem jest przyzwoity, jednak lepiej sprawdzą się modele po liftingu, ponieważ w nich mniej słychać pracę silnika podczas jazdy.

Problemem może się okazać konieczność wymiany wodzików dotyczących skrzyni biegów Mitsubishi Colt. Opinie specjalistów wyraźnie odradzają automatyczne skrzynie biegów, ponieważ te nie pracują prawidłowo, a naprawy będą kosztowne.

Chcesz kupić Mitsubishi Colt Z30?

Jeżeli szukasz tego pojazdu, to pamiętaj o dokładnych oględzinach przed zakupem. Jeśli cenisz sobie wygodę, to sprawdzeniem auta może zająć się specjalista. Wybierając Autotesto można mieć pewność szybkiego otrzymania rzetelnego raportu, który pozwoli uchronić się przed kupnem wadliwego modelu lub będzie idealnym argumentem w procesie negocjacji ceny.

administrator