Ile trwa ładowanie akumulatora prostownikiem?

ładowanie akumulatora

Akumulator jest podstawowym elementem każdego samochodu, bez którego jazda nie byłaby możliwa. Dzięki niemu energia elektryczna przekazywana jest do rozrusznika oraz cewki zapłonowej obwodów elektrycznych. Energia akumulatora zostaje uzupełniania podczas poruszania się pojazdu, za co odpowiada alternator. Dzięki temu auto działa prawidłowo, a my możemy korzystać z niego każdego dnia. Jednak, aby zapewnić akumulatorowi prawidłowe działanie, nie możemy zapominać o jego cyklicznym ładowaniu. To istotne, a wręcz niezbędnym działaniem, którego nie powinniśmy bagatelizować.

Ładowanie akumulatora prostownikiem – jak długo?

Gdy zależy nam na prawidłowym naładowaniu akumulatora, pierwszym krokiem powinno być jego wykręcenie. Proces z wykorzystaniem prostownika nie należy do trudnych zadań. Wystarczy raz zapoznać się z instrukcją, w jaki sposób to zrobić oraz jak długo ładować akumulator, aby nie mieć z tym problemów. Niezaprzeczalną zaletą całej procedury jest możliwość wykonania jej zarówno w domu, jak i w samochodzie. Jeśli zdecydujemy się na ładowanie akumulatora poza pojazdem, na samym początku musimy odłączyć go od instalacji elektrycznej, aby możliwe było swobodne podłączenie do prostownika.

Podłączając prostownik, musimy także pamiętać o prawidłowej kolejności podłączania przez nas zacisków obu urządzeń. Właściwie wykonana czynność polega na połączeniu elementu prostownika, który określono jako dodatni z oznaczonym plusem biegunem akumulatora. Z ujemnymi zaciskami powinniśmy postępować w sposób adekwatny, a w końcowym etapie konieczne jest dostrojenie amperażu prostownika do akumulatora. W takiej sytuacji powinniśmy sprawdzić pojemność baterii w naszym aucie i ustawić wartość na 10% odczytanej wielkości. Dopiero po odpowiednim podłączeniu klem możemy włożyć wtyczkę do gniazda, aby rozpocząć proces ładowania akumulatora prostownikiem.

Ile trwa ładowanie akumulatora?

Wszystko uzależnione jest od sytuacji, ponieważ w przypadku potrzeby awaryjnego ładowania akumulatora prostownikiem wystarczy nam około 20-30 minut. Jednak to wyjątkowe zdarzenie, które ma miejsce jedynie w kryzysowych chwilach. W przypadku standardowej procedury czas ulega wydłużeniu. A więc jak długo ładować akumulator? Pełne naładowanie odbywa się w przeciągu 10-12 godzin, które potrzebne są, aby urządzenie otrzymało odpowiedni poziom energii z zewnątrz. Ponadto cały proces zależy od panującej temperatury. Im jest ona wyższa, tym akumulator szybciej się napełni, z tego względu lepiej pozostawiać prostownik z baterią w ciepłym miejscu.

W zależności od tego, jaki prostownik posiadamy w swoim garażu, urządzenie może wyłączyć się samoistnie lub będzie musiało zostać wyłączone przez nas. Automatyczny model możemy podłączyć na noc, dzięki czemu po pełnym naładowaniu akumulatora urządzenie przejdzie w stan spoczynku, a rano nasz samochód będzie gotowy do użytku.

W końcowym etapie musimy odłączyć prostownik od sieci, następnie od akumulatora, a w ostatnim punkcie podłączyć klemy samochodowe. Tak przygotowane urządzenie jest w pełni naładowane i gotowe do dalszej jazdy.

Kupno używanego samochodu, a akumulator

Wiesz już, jak długo ładować akumulator oraz w jaki sposób to zrobić. Jednak ważną kwestię stanowi także odpowiednie sprawdzenie stanu baterii przed zakupem pojazdu, aby nie narażać się na dodatkowe koszty. Jeśli obawiasz się zrobić to na własną rękę, możesz zgłosić się do profesjonalnej firmy, która w kompleksowy sposób sprawdzi samochód przed dokonaniem transakcji. W naszej firmie specjalizujemy się w ocenie stanu aut po to, aby przyszły właściciel mógł podjąć optymalną decyzję i uniknął oszustwa ze strony sprzedawcy.

W swoim wyposażeniu mamy specjalistyczne urządzenia pozwalające nam na precyzyjne sprawdzenie pojazdu. Dzięki temu nasi klienci mogą dokonać wyboru na podstawie wszystkich potrzebnych informacji. Ponadto po przeprowadzeniu dokładnym oględzin pojazdu przygotowujemy szczegółowy raport, w którym znajduje się opis stanu samochodu dający podstawę do przeprowadzenia ewentualnych negocjacji ze sprzedawcą.

administrator