Oświadczenie Autotesto

 

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie przykro, że nasz klient opisuje współpracę z nami w taki sposób. Pragniemy poinformować, iż osoba publikująca wpis dwukrotnie zlecała naszym Ekspertom wykonanie inspekcji. Przy pierwszej usłudze zleconej w najwyższym z naszych dostępnych pakietów,  przedmiotem oceny był pojazd marki Mazda 6 (kraj pochodzenia USA)

W skład oceny wchodziły: oględziny pojazdu u właściciela oraz na serwisie, diagnostyka komputerowa, rozkodowanie numeru VIN, rozmowa telefoniczna z Ekspertem oraz wycena pojazdu.

Wynik raportu oraz weryfikacji VIN okazał się być negatywny, co uchroniło osobę zainteresowaną przed zakupem pojazdu powypadkowego.

Poniżej znajduje się link do pobrania raportu oraz zdjęć z wykonanych oględzin:

Link do raportu: https://www.autotesto.pl/dev/?id=508141994&key=172608d27a85adf68064ef4abc3d29e0

Aby uzyskać dostęp do raportu należy podać hasło: I5JjsQTD

Kolejna usługa dotycząca opisywanego w wątku Volvo została zlecona do wykonania w zakresie minimalnym (oględziny pojazdu u właściciela).

Oględziny w Pakiecie Mini obejmują ocenę stanu karoserii, wnętrza, wyposażenia oraz wykonanie jazdy próbnej pojazdem. Podczas wykonywania oceny pojazd nie brał udziału w badaniu warsztatowym, nie była sprawdzana również historia samochodu. Z tego badania nie byliśmy w stanie stwierdzić powypadkowej przeszłości widocznej na zdjęciach z carfax. Prawie wszystkie elementy nadwozia miały fabryczny lakier. W oczy rzucała się oczywiście źle spasowana maska sugerująca niewielką szkodę.

Link do raportu: https://www.autotesto.pl/dev/?id=131986525&key=0b3aa5bf3610f0a42b96627102f87212

Aby uzyskać dostęp do raportu podaj hasło: hiUaFfdx

Prawdą jest, iż Klient na wykonanie przez nas 2 odrębnych usług wydał prawie 1000 zł, z czego prawie 700 zł na wyżej opisaną Mazdę. 🙂

W raporcie dotyczącym Volvo kilkukrotnie została zawarta informacja, iż przed zakupem wskazanego samochodu należy udać się na serwis oraz potwierdzić historię pojazdu, co jak się okazuje zostało wykonane niezgodnie z zaleceniami czyli po sfinalizowaniu transakcji.

Klient oczekiwał od nas zwrotu wszystkich kosztów poniesionych w związku z zamówionymi raportami, uwzględniając zamówiony w pierwszej kolejności opis pojazdu marki Mazda, który uchronił przed zakupem pojazdu powypadkowego. Pomimo braku zarzutów do wykonywanej ekspertyzy Volvo w zleconym zakresie, zdecydowaliśmy się wykonać zwrot 297 zł. Decyzja zapadła poniewaz rozumiemy w jak trudnej sytuacji się znalazł. Zaproponowaliśmy darmową pomoc prawną w zwróceniu pojazdu do sprzedającego z pomocą naszej Fundacji Autotesto.

Od co najmniej kilku dni pojazd Volvo jest oferowany na sprzedaż przez poprzedniego właściciela, który udostępniał pojazd do oględzin wykonywanych przez naszego Eksperta. Prawdopodobnie oznacza to, że Klientowi udało się dokonać zwrotu nietrafionego zakupu i nie stracił pieniędzy.


Tylko ci, którzy nic nie robią, nie popełniają błędów. Sztuką jest wyciągać z nich wnioski, które w naszym przypadku prowadzą do ciągłego podnoszenia jakości wykonywanych usług oraz poprawy stanu rynku samochodów używanych w Polsce. Weryfikujemy ponownie czy w tym konkretnym przypadku nastąpiło zaniedbanie czy jest to wyjątkowo dobrze wykonana naprawa, której bez warunków warsztatowych nie sposób było rozpoznać. Jeżeli było to zaniedbanie wyciągniemy wszelkie konsekwencje wobec naszego pracownika.

Autotesto.pl wykonuje miesięcznie około 1000 raportów o stanie technicznym pojazdów. Spośród wszystkich wykonywanych inspekcji 1% raportów jest reklamowanych, z czego około 10% jest zasadnych. 99,9 % użytkowników serwisu Autotesto.pl to Klienci zadowoleni, którzy nie kupili pojazdu ze względu na zły stan techniczny lub cieszą się udanym zakupem. 60% naszych Klientów trafia do nas z polecenia naszej usługi przez znajomych.

Od teraz do końca roku nasi Klienci na hasło VolvoS60 zamieszczone w uwagach dotyczących zlecenia, otrzymają weryfikację numeru VIN zupełnie za darmo!  🙂

Pozdrawiamy serdecznie czytelników Wykop.pl

Zespół biura Autotesto.pl

Grzegorz, Żaneta, Gabriel, Sebastian, Marcin, Marek, Krystian, Karolina, Krzysztof, Andrzej.

redakcja