Jakie są różnice między Mazdą CX-3 a CX-30

Wystawa mazdy cx3

Mazda jest jedną z najbardziej znanych marek wśród entuzjastów motoryzacji. Modele widniejące w jej kolekcji cenione są za jakość, niezawodność, innowacyjność oraz atrakcyjność wizualną. Wśród nich na uwagę zasługują Mazda CX-3 oraz CX-30, które ze względu na podobne segmenty, a także wymiary dość często są do siebie porównywane.

W poniższym artykule bliżej przyjrzeliśmy się różnicom, jakie występują pomiędzy pojazdami, by skutecznie rozwiać wątpliwości naszych czytelników.

Mazda CX-3 a CX-30 – różnice

Mazda CX-3 a CX-30 to różne modele samochodów produkowanych przez firmę Mazda. Jednak niejednokrotnie zdarza się, że użytkownicy porównują je z sobą, co jest wynikiem ich podobnych wymiarów czy segmenty rynku.

Zacznijmy od tego, że pierwszy samochód jest nieco mniejszy, a także bardziej zwarty od drugiego. CX-3 wyróżnia się również sportowym wyglądem, z dynamicznym profilem i agresywniejszymi liniami. Natomiast CX-30 ma niezwykle elegancki, nowoczesny design, ze smukłym nadwoziem oraz płynnymi kształtami.

Różnice dotyczą również wnętrza samochodów. CX-3 posiada aż 5 miejsc dla pasażerów, z kolei CX-30 ma ich o jedno mniej. W drugim z opisywanych modeli znajdziemy także więcej przestrzeni na nogi oraz pojemniejszy bagażnik, co może być dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto zazwyczaj podróżuje z większą liczbą walizek.

Mazda CX-3 a CX-30 – jakie jeszcze są między nimi różnice?

Dysproporcje pomiędzy omawianymi przez nas modelami marki Mazda występują również w przypadku oferowanych silników czy możliwych osiągów. CX-3 zapewnia wybór pomiędzy dwoma jednostkami benzynowymi, a mianowicie 2.0 SKYACTIV-X o mocy 180 KM, jak i 2.0 SKYACTIV-G o mocy 121 KM.

Decydując się na model CX-30, zyskamy większy wybór silników, z uwzględnieniem jednostek diesla. Możemy wybrać nie tylko 2.0 SKYACTIV-G o mocy 122 KM, ale również 2.0 SKYACTIV-G o mocy 150 KM bądź 2.5 SKYACTIV-G o mocy 186 KM.

Modele CX-3 vs CX-30 – technologia oraz cena

Pod kątem zastosowanej technologii oraz bezpieczeństwa możemy stwierdzić, że zarówno CX-3, jak i CX-30 są bardzo dobrze wyposażone. Proponują innowacyjne technologie wspierające kierowcę, czyli adaptacyjny tempomat, system monitorowania martwego pola czy asystenta utrzymania pasa ruchu. Podobieństwa dotyczą również wysokich ocen uzyskanych w testach związanych z bezpieczeństwem przeprowadzanych przez Euro NCAP.

Ostatni omawiany przez nas aspekt stanowi cena. Pod tym względem Mazda CX-3 jest korzystniejszą opcją, dzięki czemu nadmiernie nie nadwyręży naszego budżetu. Jednak większa ilość miejsca czy możliwość wyboru spośród trzech silników dodatkowo zachęca nas do skłonienia się w stronę modelu CX-30.

Mazda CX-3 vs CX-30 – podsumowanie artykułu

Wybór pomiędzy CX-3 a CX-30 to nie lada wyzwanie, do którego powinniśmy podejść z cierpliwością i zaangażowaniem. Oba modele zasługują na uwagę, dlatego decyzja o zakupie jednego z nich uzależniona jest od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb, a także od przygotowanego na tę okazję budżetu.

Sprawdź inne porady o samochodach Mazda

Mazda CX-30 – dane techniczne, spalanie, opinie, cena, wykrywane wady

Mazda CX-5 – dane techniczne, najczęstsze awarie, spalanie

administrator