Porsche Macan GTS – cena, silnik, dane techniczne

Porsche Macan na placu

Porsche Macan GTS to samochód sportowy, którego popularność nie słabnie. zbudził on ogromny zachwyt wśród fanów motoryzacji i zdobył spory rozgłos. Jest to niezwykle ciekawy i pożądany model, dlatego bardzo istotne jest, aby przed zakupem go w pełni upewnić się co do tego co wewnątrz siebie skrywa. Niezbędne będzie to w sytuacji chęci posiadania tego modelu z drugiej ręki.

Macan GTS

Jest to pojazd pięciodrzwiowy, a sama stylistyka auta wyglądem przypomina obniżonego SUV-a. Konstrukcja została jednak zachowana w formie wahaczowej, a nawet 5-wahaczowej. Skórzano-alcantarowa tapicerką sprawia, że prezencja tego pojazdu jest jeszcze lepsza. Nawet kierownica uzyskała nową generację. Przeprojektowany został także jego tył, wyposażony w czarny dyfuzor. Samochód zyskał duże uznanie wśród fanów motoryzacji, szczególnie ze względu na aspekty wizualne, ale jak to wygląda wewnątrz?

Porsche Macan GTS silnik

Silnik jako, że jest sercem każdej maszyny, będzie bardzo istotną kwestią, którą warto się zainteresować przed decyzją o zakupie danego modelu. Silniki mogą występować w różnych wariantach, jednak pewne kwestie się nie zmieniają. W modelu Porsche Macan GTS silnik został podwójnie doładowany. Jego wartości wynoszą: 3.0 V6, a z kolei sama moc to 360 KM. Silnik ten jest wzorowany na motorze z wersji S. Maksymalny moment obrotowy wynosi w tym modelu 500 Nm natomiast jest dostępny w zakresie wynoszącym 1650-4000 obrotów na minutę. Dzięki Porsche Traction Management jest on przenoszony na wszystkie cztery koła. Wszystko to dochodzi za sprawą sprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów, których jest aż 7! Sama budowa silnika oparta jest na aluminiowym bloku ale także głowicy oraz wyposażono go w zmienne fazy rozrządu VarioCam Plus.

Porsche Macan GTS spalanie

W zależności od tego, jaki silnik znajduje się wewnątrz pojazdu, spalanie może być różne. Większość modeli wyposażona jest w silniki benzynowe, jednak dostępny jest także model diesla. Według licznych raportów, 3.0 V6 258KM 190kW zużywa średnio 8,6 litra paliwa na każde przejechane 100km. Natomiast w przypadku silników benzynowych wartości te figurują nieco inaczej. 2.0 245KM 180kW zużywa średnio najmniej paliwa, wynosi to 10,9 l/100km, natomiast szacowane największe zużycie wynosi 14,0 l/100km dla silnika 3.6 V6 400KM 294kW. Wedle danych Porsche emisja dwutlenku węgla w cyklu mieszanym wynosi 228 – 243 g/km, natomiast zużycie paliwa 11,7 – 11,3 l/100 km.

Porsche Macan GTS dane techniczne

Moc samochodu Porsche Macan GTS wynosi 324 kW/440 KM, natomiast samo przyspieszenie od 0 do 100 km/h uzyskuje on w 4,5 s. Pojazd ten posiada 6 cylindrów. Średnica cylindrów to 84,5 mm podobnie jak skok tłoka wynoszący 86 mm. Pojemność skokowa wynosi natomiast 2894 cm³. Zakres prędkości obrotowej dla maksymalnej mocy wynosi aż 5700 – 6600 1/min, a z kolei maksymalna prędkość obrotowa to już nawet 6800 1/min. Zbiornik paliwa ma natomiast 65l. Maksymalna ładowność pojazdu wynosi 620 kg, natomiast pojemność bagażnika z tyłu wynosi 458 l. PArametry nadwozia są natomiast następujące: wysokość – 1596 mm, szerokość – 1927 mm, długość – 4726 mm, rozstaw osi – 2807 mm z kolei

Porsche Macan GTS cena

Cena Porsche Macan GTS nie należy do najniższych, jednak z pewnością jest ona proporcjonalna do oferowanego pojazdu. jest to luksusowy samochód, zdecydowanie warty kosztów, które będzie trzeba ponieść wraz z jego nabyciem. Wspaniały design tego samochodu to nie wszystko. Wizualnie prezentuje się on nieziemsko, natomiast jest on równie piękny pod maską. Każdy pasjonat motoryzacji po zapoznaniu się z jego specyfiką będzie miał podobne odczucia. Wygoda użytkowania a także szereg możliwości, które gwarantuje ten sportowy model Porsche jest warta ceny tego samochodu.

Kupno Porsche Macan GTS – jak nie dać się oszukać?

Aby mieć pewność, że z nabywanym przez CIebie pojazdem wszystko jest w porządku warto jest skorzystać z takich usług jak nasze. Sprawdzimy wszelkie kwestie, które są niezbędne, by mieć pewnośc o tym, że wszystko z samochodem jest w porządku, a także aby dowiedzieć się o ogólnym sposobie eksploatacji przez poprzedniego właściciela. 

administrator