Range Rover Sport – cena, opinie, najczęstsze usterki

biały range rover sport

Wśród miłośników aut na pewno znajdą się ci, którzy w sposób szczególny cenią sobie bezpieczeństwo, elegancki design, dynamikę i zaawansowane rozwiązania techniczne. Bez wątpienia te kryteria zostały uwzględnione w nowym modelu Land Rover Range Rover Sport. Udoskonalona, nowoczesna wersja zadebiutowała na rynku w 2013 roku. Zgodnie z zapewnieniami producenta jest to auto o najwyższym poziomie dynamiczności spośród wszystkich dotychczasowych samochodów w historii tej marki. Czym charakteryzuje się ten model i czy warto zainteresować się jego kupnem?

Range Rover Sport – dane techniczne

Producent Land Rover skupił się w przypadku tego modelu na dopracowaniu kilku istotnych komponentów warunkujących komfort jazdy, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Są to: konfiguracje układu napędowego, lekka konstrukcja nadwozia, światła diodowe, odpowiednio zaprojektowany kokpit kierowcy oraz szereg nowoczesnych technologii znajdujących się we wnętrzu pojazdu.

Range Rover Sport występuje w konfiguracji z wieloma rodzajami silników, co pozwala na dopasowanie pojazdu do swoich potrzeb – zarówno dla miłośników dynamicznej jazdy, jak i entuzjastów ekonomicznych konstrukcji jednostek napędowych. Wszystkie oferowane przez producenta silniki wykorzystują technologię Start/Stop, co oczywiście wpływa pozytywnie na środowisko naturalne, ponieważ automatyczne włączanie i wyłączanie auta w trakcie postoju minimalizuje produkcję spalin.

Range Rover Sport – wymiary

Land Rover Range Rover Sport 2013 to masywny SUV o dużych gabarytach. Posiada 487,9 cm długości, 207,3 cm szerokości oraz 180,3 cm wysokości. Wyposażony jest w pojemny bagażnik, którego maksymalna pojemność wynosi ok. 2013 litrów. Mimo dużych wymiarów auto za sprawą nowoczesnego designu prezentuje się elegancko i dynamicznie. W standardowej formie konfiguracja siedzeń została zaprojektowana tak, aby zapewnić pełen komfort oraz swobodę przestrzenną pięciu pasażerom przy maksymalnym wykorzystaniu przebiegu dachu. Producent oferuje również układ siedzeń 5+2, co pozwala na przewóz nawet do 7 osób.

Range Rover Sport – usterki

Range Rover Sport 2012 to auto, które nie należy do szczególnie awaryjnych, ale nie jest też niezawodne. Główne problemy w przypadku tego egzemplarza i jego poprzedników to uszkodzenia miechów, krótka żywotność stabilizatora, pękający zbiornik wyrównawczy układu chłodzenia czy awarie kompresora pneumatycznego zawieszenia.

W przypadku częstotliwości występowania usterek w Range Rover Sport wiele zależy również od rodzaju silnika, a także indywidualnego poziomu eksploatacji. Niektórzy konsumenci i kierowcy modelu z 2013 narzekają na benzynowe silniki, które pochłaniają spore ilości paliwa niezależnie od sposobu jazdy. Sport nie jest jednak modelem szczególnie popularnym, a ostatnie 9 lat dostępności na rynku nie wysunęły żadnej tezy o wzmożonej awaryjności któregoś z podzespołów, co stanowi bardzo dobry wynik.

Range Rover Sport – opinie

Marka Land Rover cieszy się w zdecydowanej większości pozytywnymi opiniami wśród kierowców. Starsze modele zbierały nieco więcej negatywnych komentarzy niż udoskonalone, nowoczesne rozwiązania sprzed kilku lat. W przypadku Range Rover Sport, cena jest istotną kwestią, przez którą wielu konsumentów rezygnuje z zakupów. Z pewnością nie stanowi on auta dla każdego, choć nowoczesne rozwiązania plasują je w kategorii bardzo innowacyjnych produkcji na rynku motoryzacyjnym.

Przedsiębiorstwo stawia na precyzję oraz mnogość innowacyjnych rozwiązań, przykuwając szczególną uwagę do designu. Jest to jeden z głównych aspektów, które doceniają nawet najbardziej wymagający kierowcy i miłośnicy aut o eleganckich, dostojnych wnętrzach. Nie da się ukryć, że najnowsza wersja Land Rover Range Rover Sport z 2013 robi ogromne wrażenie pod względem aranżacji wnętrza oraz precyzji w wykończeniu najmniejszych elementów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mimo 9-letniej obecności na rynku auto nadal wygląda niezwykle nowocześnie, nie odstając designem od produkcji sprzed 2-3 lat.

administrator