Sprowadzanie auta z zagranicy na zamówienie – jak wygląda i ile kosztuje?

Kiedy zamierza się kupić samochód, to istnieje wiele sposobów na to, skąd wziąć wybrany przez siebie model. Nie każdego człowieka jednak stać na zakup auta z salonu bądź woli wybrać model używany ze względu na lepszy stosunek ceny do jakości. Nierzadko Polacy sprowadzają pojazdy z innych krajów, licząc na niższe koszty i większą niezawodność. Jak wygląda sprowadzanie auta z zagranicy na zamówienie i dlaczego warto zainteresować się takim rozwiązaniem?

Kupowanie samochodu jest niemałym wydatkiem, który wiąże się z przeznaczeniem na transakcję kwoty zbieranej przez długie miesiące, często nawet lata. Nie można się więc dziwić temu, iż kupując, szuka się oferty stanowiącej swoiste połączenie niskiej ceny i jakości. Nie bez powodu sprowadzanie aut z zagranicy jest tak popularne. Najczęściej chodzi oczywiście o Niemcy. Jest to związane z faktem, iż tamtejsi obywatele najczęściej kupują samochód w salonie, a następnie po pewnym czasie kupują następny. Z tego powodu obywatel Polski ma okazję do nabycia pojazdu niewyeksploatowanego, o w miarę atrakcyjnej cenie.

Problemem jest jednak to, iż wielu sprzedawców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ich samochód będzie cieszył się wzięciem na rynku wtórnym, przez co starają się wyróżnić na tle konkurencji za sprawą nieprawidłowych informacji na temat pojazdu. Co prawda dzisiaj nie zdarza się to często, jednak nadal można trafić na oszustwa w postaci kręcenia licznika itd. Z tego powodu niesamowite ważne jest przeprowadzenie oględzin. Zwłaszcza że podróż za granicę wiąże się najpewniej z koniecznością wzięcia wolnego i niemałym kosztem. Niestety, większość samochodów na zagranicznym rynku wtórnym nie posiada rzetelnych informacji na swój temat. Dochodzi do tego fakt, że nie każdy kupiec jest specjalistą od samochodów, dlatego warto zlecić owe oględziny fachowcom.

Autotesto oferuje sprowadzanie aut na zamówienie!

Firma Autotesto zaprasza do skorzystania z oferty. Zagraniczne auto na zamówienie to idealny pomysł na kupno pojazdu w świetnym stanie, co może często być niemożliwe w naszym kraju (w podobnej cenie oczywiście). Wymagamy jedynie podania interesującej klienta ceny, modelu i rocznika owego pojazdu. W przeciągu tygodnia damy znać, jakie oferty są najbardziej godne uwagi. Wykonywaniem tej usługi zajmują się specjaliści, którzy doskonale znają budowę i specyfikę pojazdów, a także dokonali w życiu tysięcy oględzin.

To, co najczęściej jest sprawdzane podczas sprawdzania pojazdu, to wady techniczne, które mogą zostać ukryte przez sprzedawcę. Kupno takowego auta może wiązać się z koniecznością wykonania kosztownych napraw, których na pewno się nie planowało. Powodem do wątpliwości może również być niejasna historia serwisowa (np. niezgodność numeru VIN z przekazanymi dokumentami). Specjaliści sprawdzą także, czy oglądany pojazd nie posiada czasem ukrytej historii wypadkowej. Dowody w tej sprawie dla laika mogą być ukryte na tyle dobrze, iż owych usterek nie zauważy (np. solidna praca blacharska).

Oczywiście, jeżeli podane przez nas modele nie będą spełniały oczekiwań klienta, to nasze poszukiwania będą trwały nadal, aż do skutku. Nie zdarza się to jednak często, ponieważ fachowcy Autotesto przed wyszukaniem ofert skontaktują się z odbiorcą usługi po to, by ostatecznie samochód owe oczekiwania spełniał.

Oprócz dokładnego sprawdzenia stanu auto przez specjalistów, przygotowane zostaną także wszystkie dokumenty konieczne do rejestracji. Ostatecznie klient w niedługim czasie dostanie dostarczony samochód. Wystarczy, że zarejestruje go w swoim pobliskim urzędzie i to wszystko!

Sprowadzanie aut na zamówienie jest przede wszystkim kwintesencją wygody. Klient nie musi tracić czasu ani energii na podróże, które mogą okazać się bezowocne. Specjaliści będą w stanie szybko ocenić stan pojazdu, a także wykryją ewentualne ukryte wady. Klient będzie na bieżąco informowany o postępie działań.

administrator