Suzuki Swift VI – opinie, spalanie, usterki

Suzuki Swift VI to auto nowej generacji Suzuki. Powstało z myślą o starszych odbiorcach oraz rodzinach. Jakie ma spalanie? Jakie są jego najczęstsze usterki? Jakie opinie mają użytkownicy na jego temat? Dowiesz się tego poniżej.

Nowy Swift jest 10 mm krótszy, 40 mm szerszy i 15 mm niższy od swoich poprzedników. To sprawiło, że w jego wnętrzu znajduje się więcej miejsca. Auto pomieści 4 osoby w środku, które w trakcie jazdy będą czuły się komfortowo. Samochód ma również większą pojemność bagażnika, ponieważ wzrosła ona o 54 l i wynosi 265 l. Deska rozdzielcza ma klasyczny układ i jest skierowana w kierunku kierowcy. Minusem tego modelu są twarde plastiki oraz tapicerka niskiej jakości. Kierowca ma gruby, wyprofilowany wieniec. Przednie fotele są doskonale wyprofilowane oraz wygodne. W porównaniu do poprzednich wersji auto jest o około 120 kg lżejsze. Natomiast jego masa wynosi 940 kg.

Suzuki Swift VI – dane techniczne 

Model Suzuki Swift VI ma długość od 3585 – 4095 mm, szerokość od 1545 – 1735 mm, jak i wysokość od 1340 – 1535 mm. Silniki Suzuki Swfit VI mają 3-4 cylindry o pojemności od 993 do 1590. Każdy cylinder zawiera od 2 do 4 zaworów. Moc silnika samochodu wynosi od 50 – 136 KM, dzięki temu może osiągnąć maksymalną prędkość od 160 km/h do 195 km/h. Moment obrotowy wynosi od 75 do 190 Nm. Samochód ma napęd przedni albo napęd na 4 koła. W zależności od wersji, jak i pojemności silnika auto spala od 4,3 do 7,4 w cyklu mieszanym nam 100 km. Auto rozpędza się do 100 km na godzinę w ciągu 10 sekund. W ofercie Suzuki dostępne są samochody, które mają silniki benzynowe oraz silniki wysokosprężarkowe.

Suzuki Swift VI – opinie 

Użytkownicy samochodu uważają, że auto jest niedocenione w Polsce. W tak atrakcyjnej cenie nie ma takiego samochodu. Auto jest ekonomiczne, a dzięki temu doskonale nadaje się do jazdy po mieście. Według kierowców zaletą samochodu jest również to, że prawie nie ulega awariom. Pojazd jest wytrzymały na warunki atmosferyczne, to sprawia że nie musi być „garażowany”. Sama jazda samochodem sprawia przyjemność.

Suzuki Swift VI – usterki oraz awarie 

Do najpowszechniejszych usterek w modelu Suzuki Swift VI należą: problematyczne działanie turbosprężarek, wstrząsy oraz problemy z utrzymaniem toru jazdy, może również dochodzić do wadliwego działania skrzyni biegów. Jeśli turbosprężarka nie działa prawidłowo, wyczujesz utratę mocy samochodu. Wystarczy, że pojedziesz na prosty odcinek i wciśniesz pedał gazu maksymalnie, jak tylko się da. Dodatkowo jeśli auto będzie wydawało z siebie świst, wtedy może oznaczać to, że są uszkodzone przewody doprowadzające powietrze do międzystopniowej chłodnicy powietrza. Kiedy podejrzewasz że stan zawieszenia nie działa prawidłowo, wtedy podczas jazdy zwróć uwagę na to, czy auto amortyzuje wszelkie wyboje. Gdy  biegi nie zmieniają się płynnie oraz cicho, wtedy najprawdopodobniej przyczyną awarii jest wyciek płynów. Możesz to sprawdzić, podnosząc obudowę skrzyni biegów. Największe ryzyko usterek jest w przypadku samochodów używanych, dlatego najlepiej sprawdzić stan pojazdu przed zakupem.

administrator