Volkswagen Beetle – opinie, spalanie, usterki

Wiele osób mimo upływu lat wciąż czuje sentyment do starej motoryzacji. Jednym z ponadczasowych aut ubiegłego wieku jest oczywiście Garbus. Volkswagen już dwukrotnie odnawiał tego klasyka i za każdym razem budziło to ogromne zainteresowanie klientów. Już Volkswagen New Beetle zbierał pozytywne opinie i było jasne, że prędzej czy później powstanie kolejny projekt nowoczesnego Garbusa.

Stało się tak w 2011 roku i zaprezentowano Beetle w zupełnie nowej, innowacyjnej stylistyce. Nowy model jest nieco większy od swojego poprzednika, a płytę podłogową dzieli z VW Jetta. W 2012 roku powstała wersja cabrio, która była szeroko komentowana przez fanów tradycyjnego Garbusa. My jednak zamierzamy skupić się na technicznej stronie tego pojazdu. Dowiesz się tutaj wszystkiego, co najważniejsze o Volkswagenie Beetle – awarie, spalanie i opinie użytkowników.

Volkswagen Beetle – dane techniczne

Pierwsze Volkswageny Beetle pojawiały się w 2011 roku i zachowały ogólny kształt nadwozia z pierwowzoru. Projekt wykonany przez Chrisa Lesmana został jednakże nieco unowocześniony względem wersji New Beetle. Sporą zmianą było zwiększenie dostępnego miejsca w bagażniku. Warto także zauważyć, że pod maską znalazły się cztery różne jednostki. Są to trzy motory benzynowe (z mocą 105-220KM) i jedna jednostka wysokoprężna o mocy 150 KM. Ciekawostką jest to, że oprócz 6 biegowej skrzyni manualnej do pojazdu montowana była również przekładnia dwusprzęgłowa DSG. Takie rozwiązanie bardzo dobrze wpływa na lepsze przyspieszenie i zmniejsza straty mocy.

Volkswagen Beetle – usterki

Pomimo że mamy do czynienia ze stosunkowo nowym samochodem to cena Volkswagen Beetle nie jest zbyt wygórowana. Wielu potencjalnych nabywców zastanawia się jednak, jak wygląda sprawa z usterkami i częściami zamiennymi. Jeśli chodzi o poważne naprawy, to takie praktycznie nie mają miejsca. Większość podzespołów, z których składa się Beetle zostało przetestowane na wcześniej produkowanych samochodach grupy VAG. Jeśli chodzi o drobne naprawy, to są one tanie i dość proste, ponieważ w większości pokrywają się z usterkami Golfa VI.

Volkswagen Beetle – opinie

Nowoczesna wersja popularnego Garbusa w większości cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. Większość osób, które decyduje się na zakup tego samochodu, robi to z przywiązania do klasyków motoryzacyjnych lub po prostu podoba im się nadwozie i design. Co jeszcze warto wiedzieć o modelu Volkswagen Beetle? Spalanie z pewnością jest dość istotne i różni się w zależności od wersji silnikowej. Najbardziej oszczędne są małe silniki benzynowe o pojemności odpowiednio 1.2 i 1.4 litra. Spalają one mniej więcej 6,5 l/100 km. Należy uważać na największy dostępny silnik benzynowy (2.0), gdyż charakteryzuje go wyjątkowy apetyt na benzynę i potrafi zużyć powyżej 10 l/100 km.

Aby kupić Volkswagena Beetle, z którego będziemy później zadowoleni niezbędne jest dokonanie oględzin. Jeśli chcesz mieć 100% pewności, że auto, które planujesz nabyć, jest w pełni sprawne, to możesz zlecić sporządzenie specjalnie dla Ciebie raportu przez naszego eksperta.

administrator