Volkswagen – najpopularniejsze modele

Logo marki Volkswagena jest jedynym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Co więcej, charakterystyczny znak, który składa się z nałożonych na siebie liter V i W rozpoznają prawie wszyscy – nie tylko fani motoryzacji. Jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe, niemiecki koncern Volkswagen zajmuje drugie miejsce na rynku, pod względem produkcji samochodów. Niemiecką markę wyprzedza, więc tylko japońska Toyota. Tak ogromna popularność marki Volkswagena wynika z kilku czynników. Ceny, jakości i niezawodności. Nie bez znaczenia jest również to, że na przestrzeni lat kilka modeli Volkswagena zapisało się w historii branży motoryzacyjnej i stały się żywą legendą. Jakie rodzaje Volkswagena przyczyniły się do sukcesu koncernu?

Volkswagen – modele, które przeszły do historii

Chociaż modele Volkswagena są bardzo zróżnicowane – począwszy od oryginalnego „garbusa” po przysłowiowy pierwszy samochód młodego kierowcy, którym jest Golf, wymienione niżej ikony motoryzacji łączy jedna cecha – logo VW. Pierwszym modelem, którego grzechem byłoby nie wymienić, jest właśnie Volkswagen Golf. Z pewnością jest to samochód najbardziej popularny w całej historii niemieckiej marki. Według wielu statystyk można przyjąć, że jest to jeden z pięciu najlepiej sprzedających się aut w historii! Modele VW Golf zostały oficjalnie wprowadzone do sprzedaży w 1974 roku. Z uwagi na ciągłe zainteresowanie tym kompaktowym samochodem, który ma atrakcyjną, przystępną cenę i jest przy tym niezawodny i bezpieczny, w 2019 roku wyprodukowano już ósmą generację tego modelu.

Kolejnym autem marki Volkswagena, które grzechem byłoby ominąć, jest VW Passat. To jeden z ostatnio lepiej sprzedających się modeli VW. Passat został zaprezentowany w 1972 roku i wypuszczony do oficjalnej sprzedaży rok przed Golfem. Od 2014 roku na rynku pojawiają się modele VW Passat ósmej generacji. Stare modele Passata są bardzo cenione z uwagi na wartość kolekcjonerską i klasyczny, pożądany wygląd. Z kolei wydania Volkswagena Passata nowszych generacji są bezpiecznymi pojazdami rodzinnymi, które stanowią inwestycję na lata.

Volkswagen – ikona popkultury

Opisując najpopularniejsze modele Volkswagena, ciężko nie wspomnieć o legendarnym garbusie, który zyskał miano nie tylko najbardziej rozpoznawalnego samochodu w historii, ale również stał się ikoną popkultury. VW Beetle to z ang. żuk. W Polsce, z uwagi na jego zaokrąglony kształt, który trzeba przyznać, był nietypowy jak na ten okres, przezwano go garbusem. VW Beetle został wprowadzony do sprzedaży w 1938 roku. W ciągu całej jego historii został sprzedany w liczbie ponad 21,5 miliona sztuk. W ten wynik nie wlicza się rynku wtórnego, co oznacza, że miłośników garbusa mogło być nawet 3 razy więcej. Wynik ten pobija tylko kolejna ikona motoryzacji – Toyota Corolla. Obecnie, VW Beetle przeszedł gruntowny lifting i chociaż już raczej daleko mu do dawnego wyglądu, jest jednym z chętniej wybieranych nowoczesnych pojazdów, które są idealne do jazdy po mieście.

Poza opisanymi samochodami warto wymienić również model Volkswagena Jetta i VW Polo, które również nieodłącznie kojarzą się z niezawodnością i niemiecką precyzją wykonania. Na drogach można zauważyć sprawne, bardzo stare roczniki marki VW co jest realnym dowodem na to, że wybór pojazdu z rodziny VW jest słusznym wyborem. Dodatkowo, w przypadku chęci dalszej sprzedaży, na rynku wtórnym jest duży popyt na praktycznie wszystkie modele Volkswagena.

administrator