Cupra UrbanRebel Concept – miejski elektryk o buntowniczej duszy

Samochody w mieście

W tegorocznej edycji Race of Champions najlepsi kierowcy świata zmierzyli się w wyścigu, siedząc za kierownicą wyjątkowego, w pełni elektrycznego auta. Choć Cupra UrbanRebel Concept trafi do sprzedaży dopiero w 2025 roku, już od kilku lat wzbudza niemałe emocje. Ten nietuzinkowy pojazd koncepcyjny o stosunkowo niewielkim nadwoziu osiąga prędkość 100 kilometrów na godzinę w ciągu 3,2 sekundy. Co jeszcze potrafi?

Cupra UrbanRebel Concept – miejski samochód o oryginalnym designie

Specjaliści marki stworzyli ten wyjątkowy model samochodu z myślą o tym, aby uczynić elektromobilność bardziej powszechną. Cupra UrbanRebel Racing Concept to niewielkie auto wystylizowane na pojazd wyścigowy, którego design doskonale wpisuje się w estetykę ery cyfrowej.

Model został oryginalnie wyprofilowany, posiada ciekawe, trójkątne reflektory, a zastosowane na jego powierzchni cząsteczki kinetyczne wywołują wrażenie ruchu. Jest to niewątpliwe samochód o odważnym charakterze, który zaskakuje zarówno pod względem wyglądu, jak i sporych możliwości.

Cupra UrbanRebel Racing Concept – bohater tegorocznego Race of Champions

Model Cupra Concept przyniósł Norwegii drugie zwycięstwo z kolei w prestiżowym wyścigu Race of Champions. To auto o buntowniczym charakterze doskonale sprawdziło się na torze wyścigowym nie tylko pod względem estetyki – samochód ten stanowi prawdziwą innowację w świecie elektryków.

Prędkość 100 kilometrów na godzinę jesteśmy w stanie uzyskać już po 3,2 sekundy, startując od zera, a w szczytowym momencie obrotowym Cupra UrbanRebel Concept ma wykorzystywać aż 320 KM. Te zaskakujące osiągi są wynikiem zastosowania nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań.

Warto wspomnieć, że jest to pierwsza Cupra, którą zbudowano na platformie MEB Entry, czyli rewolucyjnym rozwiązaniu technologicznym zaproponowanym przez Grupę Volkswagen.

Co warto wiedzieć o modelu Cupra UrbanRebel Concept?

Model ten jest niesamowicie ciekawą koncepcyjnie propozycją, zawierającą w sobie wszystkie cechy charakterystyczne dla marki Cupra – w nietuzinkowy i kompleksowy sposób wyraża zamiłowanie do sportu poprzez wyszukane, oryginalne rozwiązania. UrbanRebel Racing Concept może się pochwalić niesamowitymi możliwościami, w tym mocą ciągłą na poziomie 250 KM.

Ten model o przyciągającym wzrok, opalizującym wykończeniu zadebiutował we wrześniu 2021 roku na targach IAA Mobility w Monachium i od tamtej pory nieustannie rośnie grono jego zwolenników.

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w Cupra Urban Concept

Podczas projektowania modelu Cupra Urban Concept zwrócono szczególną uwagę na jego aerodynamikę. W ten sposób samochód zyskał doskonałą przyczepność i stabilność mimo swoich niewielkich rozmiarów. Było to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu wlotów powietrza o sporych wymiarach.

Co więcej, Cupra UrbanRebel Racing Concept to auto, w którym zainstalowano 2 silniki – to właśnie one odpowiadają za niewiarygodne osiągi tego w pełni elektrycznego samochodu. Nie bez znaczenia pozostaje ponadto oryginalne podwozie, idące w parze z dopracowanym układem kierowniczym – takie połączenie znacząco wpływa na zwiększenie komfortu prowadzenia pojazdu i precyzji, z jaką możemy wyznaczyć kierunek jazdy.

Cupra UrbanRebel Concept – model, w którym sportowe osiągi gwarantują zrównoważony rozwój

Model Cupra UrbanRebel Racing Concept ma w założeniu łączyć ideę zrównoważonego rozwoju ze sportowymi osiągami i trzeba przyznać, że świetnie mu się to udaje. Auto jest również promowane jako kluczowy projekt Grupy Volkswagen, która postawiła sobie za cel produkcję 500 tysięcy miejskich elektryków rocznie – tym samym Cupra Urban Concept ma również sprawić, że elektromobilność będzie szerzej dostępna i bardziej powszechna.

Ten samochód z pewnością będzie przyciągał wzrok na miejskich drogach ze względu na swoją estetykę, która idzie w parze z wymiarami dostosowanymi do potrzeb mieszkańców miast. Mimo, że długość auta wynosi nieco ponad 4 metry, szerokość prawie 1,8 a wysokość 1,4, Cupra Concept zachowuje sportowy wygląd oraz proporcje.

Sprawdź również inne ciekawostki motoryzacyjne o samochodach miejskich:

Jaki wybrać samochód do 10 tys. zł? Poniżej przedstawiamy najlepszych samochodów miejskich do 10 tys. zł

TOP5: Małe tanie auto z automatem

administrator