Hyundai ix35 – spalanie, opinie i usterki

Południowokoreańska marka Hyundai to producent, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Od lat pojazdy z charakterystycznym logo (przechylone H) poruszają się po naszych drogach i są chwalone przez użytkowników. Jednym z najbardziej udanych modeli wyprodukowanych przez tę firmę jest kompaktowy SUV, który stanowi poważną konkurencję dla podobnych aut wprowadzonych na rynek przez licznych konkurentów z Japonii i Europy – Hyundai ix35. W tym artykule przybliżymy nieco ten interesujący samochód, przedstawimy dane dotyczące m.in. spalania, a także zapoznamy się z ogólnymi opiniami użytkowników tego modelu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lektury.

Hyundai ix35 – kompaktowy SUV uniwersalny

Pierwsza generacja ix35 została wprowadzona przez markę Hyundai w 2009 roku i od razu zyskała ogromną popularność w wielu miejscach na świecie. Zwrotny, komfortowy SUV o dużej pojemności, dobrych osiągach i niskim spalaniu to obecnie panujący trend wśród najpopularniejszych aut – i ix35 doskonale się w niego wpisuje.
Elegancka, nieco sportowa linia pięciodrzwiowego nadwozia robi naprawdę dobre wrażenie. Wszystko tutaj do siebie pasuje, nie ma miejsca na przypadek. Można powiedzieć, że jest po prostu dobrze i zwyczajnie, jednak nie brakuje tu sportowego zacięcia. Oferowany jest w czterech wersjach wyposażenia: Classic, Comfort, Style i Premium i w pierwszej generacji z szeroką gamą silników (6 jednostek do wyboru, wszystkie czterocylindrowe, trzy benzynowe i 3 diesle). Natomiast w drugiej znaleźć można zaledwie jedną jednostkę o nazwie Nu, która charakteryzuje się czterema cylindrami w rzędzie, dwoma litrami pojemności i ma 160 koni mechanicznych.

Hyundai ix35 – opinie użytkowników

Użytkownicy generalnie chwalą ten model. Poza drobnymi usterkami nie ma się tak naprawdę do czego przyczepić. Karoseria jest odporna na rdzę i kiepskie warunki atmosferyczne. Jedynym miejscem, gdzie często pojawia się w tych autach problem, jest półoś z prawej strony, która zaczyna się luzować, co jest następstwem kiepskiego stanu dróg w naszym kraju. Nie występują tu natomiast problemy z elektryką, co ma ogromne znaczenie przy coraz większej jej ilości w nowoczesnych pojazdach, nic nie trzeszczy, materiały wykonania są wysokiej jakości i naprawdę ciężko cokolwiek temu modelowi zarzucić.
Jeśli chodzi o Hyundaia ix35 i spalanie, to można śmiało powiedzieć, że jest to pojazd bardzo ekonomiczny. Mimo swoich całkiem sporych gabarytów, w zależności od pojemności silnika na 100 kilometrów potrzebuje od 9 do 10 litrów benzyny. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku diesli – tu także w zależności od pojemności możemy spotkać się z mniejszym lub większym spalaniem. W przypadku najmniejszych jednostek może to być nieco ponad 6 litrów, a w największych około 10 litrów paliwa na 100 kilometrów.

Hyundai ix35 – typowe usterki

Ciężko wymienić typowe usterki pojazdu, w którym w zasadzie nic się nie psuje. Wspomniana prawa półoś może być zatem jedną z nich. Czasem szwankuje też pompa ciśnienia hamulców. Pojazdy te są jednak trwałe i aby naprawa była konieczna i naprawdę droga, trzeba eksploatować je w niewłaściwy sposób, a zatem pomijać wymiany oleju i przeglądy serwisowe.

Hyundai ix35 – czy warto go kupić?

Podsumowując – tak, Hyundai ix35 to z całą pewnością pojazd wart zakupu. Trzeba jednak uważać na niektóre modele, a w szczególności te z początku produkcji pierwszej generacji – mają one już bowiem ponad 10 lat, a więc mogą być bardzo mocno zużyte. Co więcej, niektórzy ich posiadacze zaznaczają, że na ich pojazdach pojawiła się rdza w okolicach przednich słupków, jednak w autach intensywnie użytkowanych i o dużym przebiegu nie stanowi to wady konstrukcyjnej czy projektowej, a wynika po prostu z małej dbałości o pojazd. W przypadku Hyundai ix35 usterki o większym zakresie praktycznie nie występują. Niewielkie spalanie, rzadkie awarie przy regularnej zmianie oleju i przeglądach, dobra przyczepność, sprawna i niezawodna elektronika oraz dynamika silnika sprawiają, że jest to naprawdę godny polecenia samochód, który warto kupić.

administrator