Jak spakować garnitur w podróż samochodem?

Podróżowanie w celach biznesowych często wymaga zabrania ze sobą oficjalnego stroju, jakim w przypadku mężczyzn jest garnitur. Nierzadko może być to problematyczne zadanie, ponieważ marynarka łatwo może się zmiąć, jeżeli spakuje się ją w sposób nieodpowiedni. W takim razie jak spakować garnitur do walizki?

Wyjeżdżanie w podróż zabierając eleganckie ubrania jest niemałym problemem. Wiele osób zna sytuację, kiedy nawet starając się dobrze spakować, po dotarciu w wybrane miejsce przewożona garderoba jest nieestetycznie zmięta. Kłopot znacznie się zmniejsza, kiedy w hotelu docelowym posiada się dostęp do żelazka, jednak nie zawsze istnieje taka możliwość. Tymczasem można poradzić sobie w prosty sposób.

Przede wszystkim powinno się pamiętać o tym, że garnitur lub koszule nie powinny być dociskane innym bagażem. Z tego powodu właśnie pakuje się je do walizki jako ostatnie. Źle na ubrania wpływa także ich wzajemne tarcie podczas jazdy. Przez to dobrym pomysłem jest też umieszczenie np. garnituru w siatkowej kieszeni walizki. Najpierw jednak należy go odpowiednio złożyć. Spodnie nie będą większym problemem, inaczej jest w przypadku marynarki.

Składanie marynarki

Marynarka ze wszystkich eleganckich ubrań jest najtrudniejsza do przewiezienia. Wynika to z tego, że jest inaczej szyta oraz inaczej prasowana, niż koszule, przez co znacznie łatwiej o mięcie się materiału. Jej poprawne złożenie nie jest jednak bardzo trudne.

W wyprasowanej marynarce należy wywrócić jeden rękaw na drugą stronę. Następnie powinno się postawić kołnierz. Kolejnym krokiem jest obrócenie marynarki i włożenie drugiego ramienia w ramię już tego, wywróconego na lewo. Dzięki temu marynarka będzie złożona na pół, t.j. klapy i rękawy powinny być w jednej linii. Z zewnętrznej strony widoczna ma być podszewka. Otrzymaną postać można złożyć na pół, a także zrolować. Pamiętaj, by składać marynarkę delikatnie, ponieważ w przeciwnym wypadku zemnie się nawet mimo dobrej techniki złożenia i przewożenia.

Taką marynarkę należy włożyć do walizki jako ostatnią rzecz.

Nie tylko składanie

Oczywiście, składanie marynarki nie jest konieczne, ponieważ istnieją inne sposoby na jej bezpieczny przewóz. Na rynku bowiem można spotkać liczne produkty, które są przeznaczone stricte do przewozu garnituru.

Torba na garnitur to niestety nie aż tak popularna metoda przechowywania eleganckiej garderoby. Wizualnie wygląda jak zwykła aktówka, jednak po rozpięciu zamka walizka na garnitur „rozwija się” na swego rodzaju pokrowiec garniturowy. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala spakować się w kilka sekund. Wystarczy włożyć do torby wieszak z powieszoną marynarką i spodniami, a następnie zabezpieczyć zawartość specjalnymi pasami i zapiąć zamek. Następnym krokiem jest złożenie na pół torby i zapięcie zamka zewnętrznego – to wszystko! Torba na garnitur jest również lekka i wygodna. Posiada sztywny materiał, dzięki czemu zabezpiecza zawartość przed mięciem się.

Wspomnianą torbę możesz zakupić w naszym sklepie z akcesoriami do samochodu. Zadbaj o swój garnitur już dziś!

redakcja