Kia Stinger Tribute Edition – zwieńczenie produkcji fantastycznego modelu

Kia Stinger Tribute Edition - zwieńczenie produkcji fantastycznego modelu

Piękne, szybkie i fascynujące samochody marki Kia od lat wzbudzają zainteresowanie u miłośników motoryzacji. Jednym z ich wyjątkowych propozycji jest Kia Stinger Tribute Edition, która została znakomicie zaprojektowana, zbierając fantastyczne opinie ze strony szeregu fascynatów producenta. Ten wspaniały samochód stanowi zwieńczenie produkcji niepowtarzalnego modelu, abyśmy mieli szansę zapamiętać go na całe życie.

2023, Kia Stinger Tribute Edition – unikatowa konfiguracja

Kia Stinger, która przez wiele lat pełniła rolę flagowego pojazdu znanej nam wszystkich południowokoreańskiej marki, zakończyła swoją produkcję. Z tej okazji na rynku pojawiła się edycja limitowana, będąca ostatnią szansą na zakup tego wyjątkowego modelu. Powstało jedynie 1000 egzemplarzy samochodu, wyróżniających się ciekawym designem, jednak bez zmian w obszarze technikaliów.

Edycja limitowana w głównej mierze oferowała kosmetyczne zmiany w zakresie kolorystycznej. Dzięki temu mieliśmy szansę wybrać pomiędzy nadwoziem o matowoszarej lub zielonej barwie, co pozwoliło dopasować estetykę pojazdu do swojego gustu. Wygląd samochodu zaakcentowały utrzymane w czarnej tonacji 19-calowe felgi aluminiowe, zaciski hamulcowe Bremo, a także eleganckie obudowy lusterek bocznych.

Uwagę przykuwała również kabina pasażera, wyposażona w brązowe wstawki Terracotta, które mogliśmy podziwiać na siedzeniach oraz bokach drzwi. Dodatkowo na zagłówkach umieszczono emblematy przypominające swoim kształtem osę, co jest nadzwyczajnym rozwiązaniem, które nawiązuje do nazwy modelu oznaczającej żądło.

Kia Stinger GT Tribute Edition – pożegnanie po 6 latach na rynku

Kia Stinger Tribute Edition zakończyła swój żywot po upływie 6 lat od rozpoczęcia produkcji. Przez ten czas mogliśmy zachwycać się tym wyjątkowym modelem, który spełnił oczekiwania wielu kierowców. Mimo iż według Koreańczyków to flagowy pojazd, niestety nie doczekał się kolejnych odsłon.

Jego odejście możemy utożsamiać ze zmieniającymi się czasami, w których coś musi odejść, by na jego miejsce mogło pojawić się nowe. Samochód w wersji limitowanej został wyposażony w silnik 3.3 T-GDI o mocy 366 KM.

Kia Stinger Tribute Edition – cena

Wraz z wypuszczeniem Kia Stinger Tribute Edition nadszedł koniec pewnego rozdziału, by miał szansę narodzić się nowy początek z kolejnymi modelami marki. Sugerowana przez producenta cena auta w edycji limitowanej rozpoczynała się od 53 390 dolarów, czyli około 200 tysięcy złotych.

Mimo iż koszt samochodu nie jest najniższy, to z pewnością nie będzie przeszkodą dla zamożnych miłośników marki, którzy z entuzjazmem zainwestują w pożegnalny model z serii Kia Stinger.

Kia Stinger – przejście do historii

Choć model niezaprzeczalnie budził w nas ciekawość, to koreański producent podjął decyzję o zakończeniu jego produkcji. Pojazd charakteryzował się zgrabną linią nadwozia, która przypominała coupé, mocnym silnikiem, a także napędem na tylną oś bądź na wszystkie koła. Koniec produkcji nie przeszedł jednak do historii bez dodatkowych wrażeń, ponieważ koncern postanowił pokazać światu ostatnie 1000 egzemplarzy w wersji limitowanej.

Kia Stinger utrzymała się na rynku przez 6 lat, w ciągu których mogliśmy zaopatrywać się w ten znakomicie zaprojektowany model, by czerpać maksymalne korzyści z codziennej jazdy. Mieliśmy szansę zainwestować w aż trzy wersje silnikowe, a mianowicie benzynę 2.0 T-GDI oraz 3.3 T-GDI BI-Turbo, a także wysokoprężną 2.2 CRDi. Wszystkie efektywnie współpracowały z 8-biegową skrzynią automatyczną.

Kia Stinger Tribute Edition – podsumowanie

Kia Stinger Tribute Edition jest zwieńczeniem produkcji niepowtarzalnego modelu znanej nam wszystkim południowokoreańskiej marki. Przez okres 6 lat producent wypuszczał na rynek doskonale zaprojektowaną, budzącą zainteresowanie wersję swojego flagowej wersji samochodu.

Edycja limitowana została wyposażona w 3.3-litrowy silnik o mocy 366 KM oraz momencie obrotowym 510 Nm, który umożliwiał osiągnięcie pierwszych 100 km/h w zaledwie 5,4 sekundy. To wyjątkowa propozycja dla każdego miłośnika marki, pragnącego pożegnać się z jej sztandarowym modelem.

Sprawdź inne wpisy o samochodach Kia

Nowa Kia sportage – premiera, kiedy pojawi się w salonach

Kia Ceed I – dane techniczne, spalanie, opinie, wymiary

administrator