Mercedes-AMG GT — spalanie, dane techniczne, cena

srebrny mercedes amg gt

Samochód to z pewnością jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych na co dzień. Dojeżdżamy nim do pracy, szkoły czy na zakupy. Można go również zabrać w długą podróż. Obecnie producenci prześcigają się w kwestii zastosowania najnowszych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo oraz jak najwyższe osiągi. Na obu tych polach warto zwrócić uwagę na Mercedes AMG GT. Ten spektakularny samochód cieszy oczy, przyciąga piękną sylwetką oraz sportowym charakterem. Jest to niezwykle komfortowy i bezpieczny samochód, który z pewnością trafi w gusta każdego fana motoryzacji.

Mercedes AMG GT — Dane techniczne

Mercedes AMG GT to limuzyna-coupe, która świetnie sprawdza się jako sportowy samochód. Tryb sportowy pozwala nawet poszaleć na torze, szczególnie jeżeli do dyspozycji jest silnik 4.0. Wersja coupe dostępna jest w czterech wariantach silnikowych. Sześciocylindrowe silniki rzędowe o pojemności 3.0 i mocy 367 lub 435 KM oraz ośmiocylindrowe widlaste o pojemności 4.0 i o mocach 585 lub 639 KM. Mercedes AMG GT to samochód benzynowy, wariant z największą mocą silnika posiada podwójne turbodoładowanie, co pozwala osiągnąć niesamowite osiągi. Wersja 4.0 z mocą 639 KM osiąga moment obrotowy na poziomie 900 Nm przy 2500-4500 obrotów na minutę. Wersja 3.0 o mocy 367 KM osiąga maksymalną prędkość 270 km/h, a rozpędzenie tego pojazdu do “setki” trwa zaledwie 4,9 s. Jak widać, nawet najsłabsza wersja pozwala poczuć prawdziwą moc tego samochodu. Samochód posiada tryb automatycznej skrzyni biegów, która posiada aż 9 stopni, jak i wersje w manualu, gdzie biegi zmienia się przy pomocy manetki umieszczonej przy kierownicy.

W kwestii bezpieczeństwa Mercedes AMG GT również ma bardzo dużo do zaoferowania. Wystarczy wspomnieć o dużej ilości kamer i czujników parkowania, które obecnie są już normą w nowo produkowanych samochodach. Samochód został wyposażony w kamerę 360 stopni, która pozwala również uzyskać podgląd z lotu ptaka. Ponadto pojazd posiada inteligentne reflektory, które automatycznie dostosowują poziom światła do warunków drogowych, na wyposażeniu znajduje się także asystent rozpoznawania znaków drogowych.

Mercedes AMG GT — Spalanie

Na spalanie w Mercedesie AMG GT ma wpływ głównie to, na jaką wersję silnika zdecyduje się kupujący. Silnik o pojemności 3.0 i o mocy 367 KM pali średnio 9,2 do 9,9 l na 100 km. Silnik o mocy 435 KM ma bardzo podobny poziom spalania paliwa — 9,2-10 l/100 km. Najbardziej paliwożerne są silniki o mocach 585 oraz 639 KM. Pierwszy spala 12,5-13,5 l/100 km, natomiast drugi 13-13,5 l/100 km.

Mercedes AMG GT — Cena

Szukając dobrego, komfortowego i bezpiecznego samochodu, świetnym wyborem będzie właśnie Mercedes AMG GT. Cena tego auta uzależniona jest od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście wersja silnika, na jaki zdecyduje się kupujący. Na całkowity koszt wpływają także rodzaj skrzyni biegów, a także wszelkie dodatki, takie jak systemy bezpieczeństwa. Nie da się jednak ukryć, że Mercedes AMG GT to doskonały wybór dla fanów szybkiej i komfortowej jazdy.

Sprawdź najważniejsze informacje o innych modelach Mercedesa:

Mercedes-Benz GLE

administrator