Smart Kid Belt – jak działa i czy jest bezpieczny?

smart kid belt

Jako rodzice stawiamy bezpieczeństwo swoich pociech na pierwszym miejscu. Od najmłodszych lat uczymy, jak odpowiednio przechodzić przez jezdnię, dbamy o to, żeby po zmroku nosiły odblaski. Troszczymy się także o to, żeby podróż samochodem była bezpieczna. Dlatego właśnie montujemy w autach foteliki samochodowe dostosowane do wagi oraz wieku naszych pociech. Od niedawna na rynku pojawiło się urządzenie, które z powodzeniem może je zastąpić. Mowa tu o Smart Kid Belt.

Smart Kid Belt – co to jest i jak działa?

Urządzenie to tak naprawdę regulowany pas zakończony po dwóch stronach klamrami. Dostosowuje on pas samochodowy do wielkości dziecka. Jak go zamontować? Jest to banalnie proste. Sadzamy dziecko w samochodzie i zapinamy pasem tak samo, jak siebie. Następnie zapinamy jedną klamrę przy pasie biodrowym. Kolejnym krokiem jest regulacja wysokości górnej klamry. Żeby Smart Kid Belt spełniał swoją funkcję, musi ona być zapięta tuż nad ramieniem dziecka. Sprawdzamy, czy klamry są na pewno dobrze zapięte i możemy ruszać.

To urządzenie polskiego producenta jest przeznaczone do przewożenia dzieci z grupy 2 i 3, czyli w wieku od 5 do 12 lat lub ważących od 15 do 36 kg. Smart Kid Belt zdążył podbić już nie tylko rynek europejski, lecz także amerykański, a firma, która wypuściła go na rynek, zajmuje się bezpiecznym transportem dzieci już od ponad 20 lat.

Smart Kid Belt zamiast fotelika?

Ceny fotelików samochodowych nie są zbyt niskie, a ich gabaryty potrafią sprawić problemy. Jeśli mamy jeden pojazd i tylko nim przewozimy dzieci, to nie mamy kłopotu. Jednak w momencie, kiedy zachodzi potrzeba jazdy taksówką lub samochodem dziadków rodzi się problem. Nie zawsze mamy przy sobie fotelik. Smart Kid Belt dzięki swoim niewielkim rozmiarom jest doskonałym rozwiązaniem. Jest tak mały, że zmieści się w tornistrze Twojego dziecka lub w Twojej torebce. Dzięki niemu nie musisz inwestować w kilka urządzeń do przewożenia dzieci.

Smart Kid Belt – testy bezpieczeństwa

Opinie na temat Smart Kid Belt w internecie są podzielone. Jedni uważają, że nie jest to dobre rozwiązanie, drudzy nie zamieniliby tego urządzenia na fotelik czy podkładkę samochodową. Prawda jest taka, że Smart Kid Belt bez zarzutów przeszedł testy bezpieczeństwa. Został sprawdzony i posiada europejskie oraz amerykańskie certyfikaty bezpieczeństwa. Pozwalają one na zgodne z prawem przewożenie dzieci w pojazdach. Znajdują się one na stronie producenta urządzenia.

Co, jeśli w trakcie podróży zatrzyma nas policja, a nasze dziecko nie będzie siedziało w foteliku, tylko będzie zapięte pasem z pomocą Smart Kid Belt. Przepisy o ruchu drogowym zobowiązują nas do przewożenia naszych pociech w certyfikowanych urządzeniach, a Smart Kid Belt właśnie takim jest. Zaklasyfikowano go do tej samej grupy co podkładki i foteliki samochodowe, więc nie dostaniemy mandatu.

Podsumujmy. Korzystanie z tego urządzenia jest indywidualną sprawą rodzica. Jednak nie możemy zaprzeczyć, że jest to lepsze rozwiązanie niż przewożenie dziecka bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, a aż 50% rodziców przyznaje, że zdarzyła im się taka podróż z dzieckiem.

administrator