Jeep Avenger – pierwszy crossover marki napędzany elektrycznością

jeep maska samochodu

Marka Jeep zdecydowanie nie spoczywa na laurach, jeśli chodzi o tworzenie nowych modeli użytkowych. Koncern stara się aktualizować swoją ofertę, proponując kierowcom coraz to nowsze rozwiązania, zwiększające komfort na drodze.

Uwagę pasjonatów motoryzacji jakiś czas temu przyciągnął nowy Jeep Avenger, produkowany w polskich fabrykach. Czy rzeczywiście jest warty planowania zakupu?

Jeep Avenger – dane techniczne

Jeep Avenger elektryczny to nowoczesny samochód o mocy silnika 115 kW. Prędkość maksymalna wynosi 150 km/h, a do setki auto przyspiesza w 9 sekund.

W związku z przejściem marki na pełny wariant elektryczny kierowców z pewnością interesuje, jak przedstawia się proces uzupełniania akumulatora tego modelu. Na stacji szybkiego ładowania jesteśmy w stanie naładować samochód zaledwie w 0,4 h, natomiast nieco inaczej przedstawia się sytuacja na pozostałych stacjach. Przy zastosowaniu gniazdka 3F Avengera naładujemy w 5,5 h, a przy gniazdku 1F – 26,7 h. Rozbieżność jest więc spora, choć z drugiej strony nie stanowi ona nowości dla właścicieli aut elektrycznych.

Maksymalny zasięg przy szacowanej oszczędnej jeździe na długiej trasie to dla Jeepa Avenger 408 km – odpowiednio dużo, aby na co dzień nie martwić się zbytnio tym limitem. Średni zasięg na jednym ładowaniu to natomiast 392 km – jak widać nie ma tutaj dużej rozbieżności w podanych wartościach.

Jeep Avenger elektryczny – nowy wymiar elektryczności

 Nowy Jeep Avenger to prawdziwa perełka marki, która zapowiada, że do roku 2023 wszystkie modele w jej ofercie będą w pełni elektryczne. Stosunkowo niewielki SUV zdaje się być pewnym prologiem wprowadzenia tej strategii, szczególnie że na rynku przyjął się wyjątkowo dobrze. Otrzymał już prestiżowy tytuł „Car of the Year 2023”, a sukcesy raczej się na tym nie skończą.

Warto przy tym podkreślić, że mimo wyraźnego zamiłowania marki do rozwiązań elektrycznych, na ten moment zaproponowano kierowcom również wersję spalinową z silnikiem benzynowym 1.2 Turbo. Dla wielbicieli tradycji, którzy nie dają się łatwo przekonać do nowoczesności, również coś się znajdzie.

Nie da się jednak ukryć, że to Jeep Avenger elektryczny ma stać się symbolem tego, co nowe, jako że sama marka najbardziej promuje właśnie taką wersję.

Jeep Avenger – wnętrze, czyli co czeka na nowych posiadaczy auta

Z zewnątrz nowy Jeep Avenger prezentuje się bardzo dobrze – zastosowano w tym przypadku klasyczną estetykę, która na rynku sprawdza się od kilku lat. Natomiast we wnętrzu samochodu znajdziemy funkcjonalną przestrzeń z dużą ilością schowków do przechowywania drobnych przedmiotów. Bagażnik jest dość pojemny, dlatego Jeep Avenger elektryczny sprawdzi się nawet na rodzinny wypad, gdy trzeba będzie zabrać ze sobą więcej bagaży.

Żółte akcenty w oficjalnym modelu są widoczne nie tylko na zewnątrz, ale również w środku, na desce rozdzielczej. Producent zastosował także wielobarwne oświetlenie, ułatwiające poszukiwanie rzeczy w środku czy zapinanie pasów.

Nowoczesny Jeep Avenger – cena i przeznaczenie modelu

Nowy Jeep Avenger może być określany mianem prawdziwej nowinki nie tylko pod względem napędu. To pierwszy w historii marki model od początku do końca przygotowany przez europejskich inżynierów.

Głównym celem projektu było stworzenie takiego samochodu, który będzie odpowiadał na zapotrzebowanie europejskie, głównie w zachodniej części Europy. Mamy więc tutaj do czynienia z wykorzystaniem wielu sprawdzonych rozwiązań technicznych, jak na prawdziwego crossovera przystało. Wszystko to, czego może oczekiwać kierowca, znajdzie się w nowym Jeepie Avenger.

Oczywiście bardzo ważna jest również cena tego modelu. Zwolennicy ekologicznej wersji elektrycznej niestety muszą zapłacić sporo więcej od tych, którzy pozostają wierni silnikom spalinowym. Obecnie szacuje się, że rozbieżność cenowa między dwoma wariantami napędu sięga około 70 tysięcy złotych – oczywiście na korzyść wariantu benzynowego.

Jeep Avenger – kiedy w salonach?

Co prawda, nie wiadomo, kiedy najnowszy projekt marki Jeep pojawi się w autoryzowanych salonach, natomiast polscy klienci już mogą składać zamówienia na ten samochód. Producent podaje również informację, że pierwsze dostawy już się odbyły na przełomie lutego i marca. A więc oznacza to, że zamówienie na tego elektryka złożone teraz powinno zostać sprawnie zrealizowane.

Sprawdź nasze inne opinie o samochodach Jeep

Jeep Wrangler IV generacji – dane techniczne, spalanie, najczęstsze awarie, cena

Jeep Compass – dane techniczne, opinie, cena

Jeep Grand Cherokee – opinie, spalanie, usterki

administrator