MINI Aceman – SAV prosto z kreskówki już wkrótce na drogach

Ładujący się samochód

W końcówce lat sześćdziesiątych brytyjski koncern motoryzajcyjny British Motor Corporation stworzył pojazd skierowany do mas. Auto to, dziś uznawane jest za kultowe i jest jednym z symboli Wielkiej Brytanii rozpoznawalnym na tym samym poziomie co angielska herbata, rodzina królewska czy Big Ben. Mowa oczywiście o legendarnym już MINI, które w latach 1959-2000 zdominowało Wielką Brytanię. Samochód ten był popularny i chwalony za swoje innowacyjne rozwiązania, prostotę napraw i oszczędności, jakie zapewniał. Był on bowiem odpowiedzią na szalejący kryzys paliwowy, który spowodował, że duże samochody z ogromnym silnikami bardzo traciły na wartości gdyż nikt nie chciał ich kupowac ze względu na drogie utrzymanie. Ten niewielki samochodzik, z przednim napędem i czterocylindrowym motorem przez lata był produkowany przez rozmaite koncerny, w tym m.in. British Leyland czy MG i przybierał różne formy. Ostatecznie cała marka MINI została w 2000 roku wykupiona przez niemiecki koncern BMW, który kontynuuje jego tradycje, oferując klientom auta oznakowane legenedarnym logiem, nawiązujące stylistyką i właściwościami do wcześniejszych modeli.

Po podróży w przeszłość warto spojrzeć w przyszłość, bo na jej horyzoncie widać najnowszy model tego pojazdu, znany również jako Mini Cooper AceMan, czyli zupełnie nowe spojrzenie na klasykę. To właśnie to auto przedstawiamy w poniższym artykule, do którego lektury serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Mini Cooper AceMan – wyjątkowy pojazd na dzisiejsze czasy

Mini Cooper Aceman to prawdziwy śpiew przyszłości. Obecnie jest to samochód koncepcyjny, co oznacza, że nie jest on dostępny w sprzedaży, ani nie jest obecnie w produkcji. Pojazd ten pełni jednak bardzo ważną rolę, jaką jest prezentacja możliwości marki i robi to doskonale. Już sam aspekt wizualny bardzo przykuwa wzrok, gdyż pojazd prezentuje się bardzo oryginalnie i futurystycznie, a jednocześnie widać wyraźną inspiracje klasycznymi liniami MINI. Jest to auto klasy SAV, a więc posiada funkcjonalnosć dużego SUV-a, jednocześnie będąc od niego mniejszym, co ma ogromne zalety.

Jeśli chodzi o wnętrze to panuje tutaj współczesny minimalizm, a więc środek wypełniony jest tylko tym, co potrzeba, a jednocześnie pozostaje niezwykle funkcjonalny i przemyślany, a to za sprawą sprytnie poukrywanych schowków, czy bardzo dużego panelu sterowania na środku deski rozdzielczej.

Aceman Mini – specyfikacja

Oficjalna specyfikacja pojazdu jest obecnie nieznana, ze względu na fakt, iż jest to wyłącznie model koncepcyjny. Wiadomo jednak, że auto jest w stu procentach elektryczne, co oznacza, że jego silnik będzie natychmiastowo oferował kierowcy pełną moc i przyspieszenie. Co równiez ważne – wiele elementów wnętrza auta wykonanych zostało z materiałów recyklingowych

Mini Concepta Aceman – co go wyróżnia?

Przede wszystkim innowacja, wyjątkowe rozwiązania, rzucający się w oczy kształt oraz kolor a także jego możliwości. Z przodu producent zainstalował tzw. matrycowe oczy, które umożliwiają jeszcze większa personalizację pojazdu. Ponadto system komputerowy auta został wyposażony w tryz, zupełnie nowe tryby obsługi i korzystania z dostępnych w pojeździe ekranów, co zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z frajdy.

Mini AceMan 2024 – czy jest na co czekać?

To bardzo dobre pytanie, na które odpowiedź jest skomplikowana. Jak już wiadomo – MINI AceMan jest obecnie na etapie konceptu i nie wiadomo, czy kiedykolwiek w przedstawionej formie pojawi się w sprzedaży na rynku. Jeśli jednak koncern BMW zmieni zdanie i zdecyduje się na wdrożenie go do swojej oferty, to można spodziewać się, że przy odpowiednio dopasowanej cenie będzie on absolutnym hitem sprzedażowym. Przemawia za tym wyraźnie kilka czynników, m.in. jego nowoczesny kształt, prostota, którą obecnie ceni sobie wiele osób oraz przede wszystkim ogromny wręcz komfort. Biorąc też pod uwagę zainteresowanie takim pojazdem (które stale rośnie) można zauważyć, że gdyby pojawił się on na rynku dziś, to byłby dla marki absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Sprawdź inne porady o samochodach

Co wybrać – Fiat 500 czy Mini Cooper?

Oślepiające słońce a jazda samochodem – jak zminimalizować ryzyko olśnienia?

administrator