Najczęstsze usterki w samochodzie Ford Transit

Biały Ford Transit

Ford Transit, od dziesięcioleci znany jako jeden z najbardziej niezawodnych i wszechstronnych pojazdów użytkowych, to symbol trwałości i funkcjonalności w świecie motoryzacji. Jako kluczowy gracz na rynku samochodów dostawczych, Transit odgrywa istotną rolę w codziennej pracy wielu przedsiębiorstw i indywidualnych użytkowników, oferując im niezbędne wsparcie w przewożeniu towarów i świadczeniu usług. Jednak z jakimi usterkami mogą mierzyć się właściciele modelu Ford Transit? Awarie zazwyczaj się powtarzają.

Ford Transit Custom – usterki i dane techniczne

Ford Transit, niezmiennie ceniony w świecie pojazdów użytkowych, wyznacza standardy niezawodności i wszechstronności, będąc kluczowym narzędziem pracy dla przedsiębiorstw i indywidualnych użytkowników. Ten kultowy samochód dostawczy, wprowadzony na rynek w latach 60. XX wieku, uosabia trwałość i praktyczność, co przekłada się na jego niezachwianą popularność. Jego ewolucja przez lata pozwoliła na wypracowanie optymalnego połączenia przestronności, mocy i efektywności paliwowej. Silniki Transita charakteryzują się wydajnością i ekonomicznością, łącząc oszczędność paliwa z odpowiednią mocą, potrzebną do przewożenia ciężkich ładunków. Natomiast wnętrze auta zostało zaprojektowane z myślą o komforcie i funkcjonalności, dlatego zapewnia odpowiednią przestrzeń dla kierowcy i pasażera. Przestrzeń ładunkowa Forda Transit wyróżnia się przemyślaną konstrukcją. Wnętrze jest przestronne i pozwala wykorzystać przestrzeń w całości, przewożąc standardowe paczki lub większe przedmioty.

Ford Transit – typowe usterki, warianty silnika

Od 2014 roku Transit dostępny jest w trzech opcjach silnika Diesla. Silnik 2.2 TDCI o mocy 100 KM (74 kW) jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają równowagi między efektywnością paliwową a wystarczającą mocą do przewożenia mniejszych ładunków. Jego wydajność sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i podczas dłuższych tras. Opcja 2.2 TDCI o mocy 125 KM (92 kW) jest natomiast dedykowana użytkownikom, którzy potrzebują nieco więcej mocy, nie rezygnując przy tym z ekonomii użytkowania. Silnik ten zapewnia lepsze osiągi przy zachowaniu rozsądnych kosztów eksploatacji, co czyni go idealnym wyborem dla przedsiębiorców i zawodowych kierowców. Najmocniejszym z dostępnych wariantów jest silnik 2.2 TDCI o mocy 155 KM (114 kW) zapewniający imponującą moc przy zachowaniu efektywności zużycia paliwa. Doskonały wybór dla tych, którzy regularnie przewożą cięższe ładunki lub potrzebują dodatkowej mocy do bardziej wymagających zastosowań.

Ford Transit Connect – usterki pętli immobilizera

Ford Transit może wykazywać pewne problemy związane z pętlą immobilizera. Immobilizer to system zabezpieczający, który zapobiega uruchomieniu silnika przez nieuprawnione osoby. Kluczowy element tego systemu, czyli pętla, umiejscowiony jest wokół stacyjki. Problemy z pętlą immobilizera w Fordzie Transit mogą prowadzić do trudności z uruchomieniem pojazdu. W niektórych przypadkach awaria może wynikać z oprogramowania sterującego systemem immobilizera, co może wymagać aktualizacji lub resetowania przez serwis.

Ford Transit, typowe usterki – wibracje kierownicy

Właściciele tego modelu skarżą się również na wibracje kierownicy, odczuwane podczas jazdy. Najczęstszym powodem występowania takiego problemu jest problem z kołami, które nie zostały właściwie wyważone. Taka sytuacja wpływa na zużycie opon, zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Przyczyną usterki może być również nadmierne zużycie poszczególnych części. Zużyte lub uszkodzone elementy zawieszenia, takie jak łączniki stabilizatora, wahacze czy tuleje zawieszenia, wpływają na stabilność pojazdu i komfort jazdy.

Ford Transit, awarie – uszkodzenie zamka centralnego

Uszkodzenie zamka centralnego może być spowodowane kilkoma czynnikami. Najczęstszym z nich jest awaria samego mechanizmu zamka, który z czasem może się zużywać, szczególnie w pojazdach intensywnie eksploatowanych. Inną przyczyną może być problem z elektrycznym systemem sterowania zamkiem, czyli awaria przekaźników, bezpieczników lub uszkodzenie okablowania.

Sprawdź inne wpisy o modelach Ford

Ford Kuga – dane techniczne, spalanie, awarie, opinie

Ford Focus III MK-3 – poradnik zakupowy

administrator