Nowa skoda Fabia 2021 – dane techniczne, spalanie, opinie, awarie

Biała skoda fabia

Skoda Fabia to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych samochodów na rynku. Jego pierwsza wersja pojawiła się w 1999 roku i od tamtego czasu fabryki opuściło już kilka generacji. Najnowsza z nich znowu bije szczyty popularności – nie można się temu dziwić, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, czyli najważniejszego aspektu motywującego kierowców do zakupu tego auta.

W niniejszym artykule opisujemy ostatni pojazd, który opuścił fabryki czeskiej marki, czyli nową Skodę Fabię z 2021 roku. Ile wynosi kwota zakupu, z jakimi awariami można spotkać się najczęściej oraz jak przedstawiają się jej dane techniczne?

Nowa Skoda Fabia 2021

Skoda Fabia jest produkowana od 1999 roku, a szczyt popularności osiągnęła w poprzedniej dekadzie. Wszystko za sprawą III generacji modelu z 2014 roku, która powstała na płycie podłogowej znanej z Audi A3 czy Seata Leona. Fabia zaskoczyła także nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu auto zdobyło nagrodę Samochodu Roku w plebiscycie What Car? w 2015 roku. IV generacja natomiast pojawiła się w 2021 roku i to jej poświęcony został niniejszy wpis.

Nowa Skoda Fabia 2021 IV pod kątem wyglądu jest dość uniwersalna, choć ma nieco bardziej drapieżny charakter od swojej poprzedniej wersji. Na ten stan rzeczy wpływają między innymi odrobinę węższe reflektory. Różni się od poprzednika także wymiarami – jest niższa, szersza i dłuższa.

Nowa Skoda Fabia 2021 – wnętrze

Wnętrze pojazdu jest dość proste i nie wyróżnia się szczególnymi elementami. W porównaniu do III generacji Fabia IV cechuje się większą przestronnością, co sprawdzi się podczas podróży w 4 osoby. W kokpicie znajduje się sporo plastiku, jednak jest to tworzywo dobrej jakości oraz solidnie zamontowane. Na uwagę zasługują ekrany – pierwszy, dotykowy znajduje się obok prawej ręki kierowcy, drugi natomiast pełni funkcję tablicy rozdzielczej. W obu przypadkach można liczyć na świetną czytelność.

Skoda Fabia 2021 – dane techniczne, czyli silniki

Nowa Skoda Fabia 2021 posiada 3 jednostki napędowe, czyli 1.0 MPI (65 lub 80 KM), 1.0 TSI (95 lub 110 KM) oraz 1.5 TSI (150 KM). Jak można więc zauważyć, auto nie będzie palić sporo i faktycznie tak jest. Dzięki temu prezentuje się jeszcze atrakcyjniej, biorąc pod uwagę rosnące ceny paliw.

Nowa Skoda Fabia 2021 – awarie

Ciężko stwierdzić, jakie awarie mogą dotyczyć samochodu, który tak krótko znajduje się w produkcji. Jest to zdecydowanie bardziej dopracowany pojazd od swojego poprzednika, a ten i tak nie miał wielu typowych usterek.

Nowa Skoda Fabia 2021 – cena

Cena prezentowanego modelu nie jest wygórowana, ponieważ za nowy egzemplarz zapłacimy około 60 000 zł w najniższej wersji (stan na lipiec 2022). Sprawia to, że Skoda Fabia stanowi auto ogólnie dostępne, solidnie wykonane, a ponadto bardzo dobrze się ją prowadzi. To idealna propozycja do miasta, ale też sporadycznych wypadów. Średnie wersje kosztują około 65-70 000 zł.

Chcąc kupić samochód, warto skorzystać z pomocy eksperta. Zapraszamy więc do współpracy z naszymi specjalistami – działamy na terenie całej Polski i odpowiadamy najszybciej, jak to możliwe.

administrator