Skoda Yeti – opinie, spalanie, usterki

Na rynku wtórnym pojazdów można natknąć się na wiele atrakcyjnych propozycji, jednak szukając samochodu o wszechstronnym, zastosowaniu nie sposób przejść obojętnie obok pojazdu, którym jest Skoda Yeti. Wady i zalety, jak i inne informacje na temat tego modelu znajdziesz w niniejszym tekście.

Nie od dziś wiadomo, że Skoda to marka często współpracująca z Volkswagenem, do którego skądinąd należy od 1991 roku. Dzięki temu produkowane przez firmę pojazdy bazują na sprawdzonych i przetestowanych rozwiązaniach, choć nie da się powiedzieć, że są idealne. Skoda Yeti wady posiada, jednak nie są one bardzo znaczące. Sam model został zaprezentowany w 2005 roku jako koncept w Genewie, a 4 lata później ukazał się na rynku, nie różniąc się zbytnio od prototypu. Jest jednym z przedstawicieli pojazdów do jazdy miejskiej i terenowych – crossoverów. Płyta podłogowa jest bardzo podobna do tej spotykanej w VW Golfie V generacji, a do tego samochód bazuje na Skodzie Octavii 4×4, jednak z ulepszonym zawieszeniem. W 2012 przeszedł lekki facelifting, który dotyczył zmiany frontu samochodu. W 2013 roku do wyposażenia doszła między innymi kamera cofania.

Skoda Yeti – silniki

Crossover Yeti posiada trzy wersje benzynowych silników – 1.2 TSI (105 KM), 1.4 TSI i 1.8 TSI. Dochodzą do tego diesle. Najsłabszy z nich to 1.6 TDI, choć od 2015 roku spotkać można było wyłącznie 2.0 TDI (110, 150, 140, 170 KM). Mocniejsze silniki były montowane w samochodach, w których standardową cechą stało się posiadanie napędu 4×4. Chodzi głównie o wersje 150- i 170-konne.

Skoda Yeti – usterki

Na szczęście do wielu rzeczy na temat Skody Yeti nie można się przyczepić. Jest to poprawnie wykonany samochód, który czasami może posiadać problemy w przypadku awarii rozrządu w słabszych wersjach silnikowych. Niektórzy użytkownicy silnika 1.8 TSI natomiast skarżą się też na zbyt szybkie zużywanie oleju. Nie zaleca się wybierania pojazdów ze skrzynią DSG.

Czy warto postawić na ten pojazd?

Skoda Yeti opinie użytkowników zbiera pozytywne, zwłaszcza po liftingu z 2012 roku. Model ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień żyją w mieście, jednak regularnie odwiedzają rodzinę w bardziej dziewiczych regionach naszego kraju. Oczywiście, nie można od tego samochodu oczekiwać komfortowej jazdy terenowej, jednak poradzi sobie w trudniejszej sytuacji zdecydowanie lepiej, niż jakikolwiek hatchback lub sedan.

Kupuj z uwagą

Chcąc kupić używany pojazd, powinno się przeprowadzić koniecznie odpowiednie oględziny. Niestety, nie wszyscy posiadają odpowiednią wiedzę, by wykryć wszystkie wady samochodu, a także określić ich wartość. Z tego powodu zapraszamy do skorzystania z usług Autotesto! Sprawdzaniem auta mogą się bowiem zająć specjaliści naszej firmy, a klient otrzyma rzetelny raport zaopatrzony w kilkadziesiąt zdjęć w wysokiej rozdzielczości bez jakiegokolwiek wychodzenia z domu! Dzięki temu można uchronić się przed ewentualnym kupnem pojazdu wadliwego i wymagającego napraw.

administrator