Ranking samochodów terenowych 4×4 do 15 tysięcy

Samochody terenowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Wynika to przede wszystkim z tego, że coraz więcej osób interesuje się off-roadem. Na początek swojej przygody z jazdą terenową nie potrzeba przesadnie drogiego samochodu. Poniżej prezentujemy pięć modeli, które zapewnią dużą frajdę z jazdy w terenie.

5. Land Rover Freelander

Auta terenowe 4×4 od dawna kojarzą się z Land Roverem. Ten brytyjski producent to prawdziwa legenda off-roadu. Freelander pełnił przed laty funkcję podstawowego modelu tej marki. Samochód ten nie jest przesadnie skomplikowany pod względem konstrukcji, a ze względu na stosunkowo niewielką masę i rozmiary potrafi dać wiele radości z jazdy. Należy jednak pamiętać, że brytyjskie auta bywają kapryśne i wymagają odpowiedniego serwisu.

4. Suzuki Vitara

Stare auta terenowe wcale nie muszą być awaryjne. Najlepszym tego przykładem jest Suzuki Vitara. To propozycja w sam raz dla osób, które interesują dobre i tanie auta terenowe. Vitara od lat słynie ze swej niezawodności oraz łatwości pokonywania przeszkód. Samochód jest stosunkowo lekki, a do tego oferuje naprawdę przyzwoite właściwości jazdy w terenie. Warto również zwrócić uwagę, że ten model Suzuki łatwo jest modyfikować pod względem swoich potrzeb. Nie ma najmniejszego problemu, aby zamontować na przykład wyciągarkę.

3. Jeep Cherokee

Jeep Cherokee to kolejna lekka terenówka w naszym zestawieniu, tym razem rodem ze Stanów Zjednoczonych. Samochód ten na pierwszy rzut oka wyróżnia się kanciastym nadwoziem, które swoimi kształtami przywodzi na myśl lata 80. XX wieku. Jak przystało na Jeepa, auto jest niezwykle sprawne w terenie, mimo że jest to konstrukcja z nadwoziem samonośnym, a nie typową dla terenówek ramą. Cherokee to samochód bardzo prosty i popularny, co też przekłada się na brak problemów z jego serwisowaniem. Praktycznie każdy warsztat powinien poradzić sobie z jego obsługą, co stanowi dużą zaletę. Należy jednak dodać, że ten model Jeepa słynie z ponadprzeciętnej niezawodności.

2. Land Rover Discovery

Jeżeli chodzi o auta terenowe na ramie, nie można zapomnieć o Land Roverze Discovery. Samochód ten może nie należy do najpiękniejszych, ale jest to prawdziwa legenda off-roadu. Pojazd ten brał udział w licznych imprezach na całym świecie, odnosząc przy tym niemałe sukcesy. Najsłynniejszą z nich był rajd Camel Trophy, w którym brały udział samochody terenowe wyprawowe Land Rovera. Discovery, nawet bez większych modyfikacji, znakomicie sprawdza się na wymagającym podłożu. Komfort jazdy po asfaltowych drogach jest jednak niższy niż w przypadku samochodów o mniej terenowym charakterze, aczkolwiek jest to cena za ponadprzeciętne właściwości off-roadowe. Warto mieć na uwadze, że jest to kolejny przedstawiciel motoryzacji brytyjskiej, a samochody pochodzące z Wysp miewają różne humory.

1. Suzuki Jimny

O tym, że małe auta terenowe mogą być niezwykle dzielne, najlepiej świadczy przykład Suzuki Jimny. To naprawdę niewielki pojazd, który wjedzie dalej niż niejeden duży krążownik. Samochód ten słynie również z dynamicznych i naprawdę ponadprzeciętnie niezawodnych silników. Co ważne, jest on podatny na wszelkiego rodzaju modyfikacje, które jeszcze bardziej zwiększają jego możliwości terenowe. To naprawdę znakomita propozycja dla wszystkich, którzy zamierzają rozpocząć swoją przygodę z off-roadem.

Jazda terenowa wcale nie musi być bardzo drogim hobby. Na rynku pojazdów używanych można bowiem znaleźć wiele interesujących propozycji dla różnych osób. Niektóre samochody są naprawdę dzielne w terenie, a do tego trwałe i niezawodne, przez co ich serwisowanie nie wyczyści nikomu kieszeni.

administrator