Tesla – ile kosztuje najtańszy samochód elektryczny Tesla?

Samochody luksusowe i elektryczne amerykańskiej marki Tesla zyskują w Polsce coraz bardziej na popularności. Wielu myśli o zakupie auta spod skrzydeł firmy, które szturmem zdobywają nasz rynek oraz gromadzą nowych miłośników. Niestety nowoczesność i luksus mają swoją cenę – kwota za pojazdy nie należy do najniższych, co dla niektórych stanowi element decydujący o rezygnacji z ich zakupu. Ile kosztuje samochód Tesla? Odpowiedź na to pytanie i wiele innych prezentujemy w dalszej części artykułu.

Tesla – marka

Tesla to amerykański producent samochodów elektrycznych i luksusowych. Powstała w 2003 roku, a jej założycielem jest przedsiębiorca Elon Musk. Marce od początku przyświecał cel wprowadzenia do sprzedaży pojazdów elektrycznych, które będą lepsze, bardziej komfortowe w prowadzeniu i szybsze od tradycyjnych samochodów spalinowych. Obecnie firma zajmuje się nie tylko produkcją pojazdów elektrycznych, ale także wprowadza produkty przeznaczone do wytwarzania oraz magazynowania czystej energii. Tesla dba o to, aby zamiana silników spalinowych na całkowicie elektryczne stała się możliwa, co pozwoli na bezemisyjną przyszłość.

Tesla – samochód a cena

Jakiś czas temu Tesla rozpoczęła dystrybucję swoich aut w naszym kraju, dzięki czemu zyskaliśmy możliwość ich zakupu. Pojazdy należą do jednych z najbardziej ekskluzywnych na całym świecie, dlatego ich ceny także nie są najniższe. W Polsce mamy dostęp do czterech modeli: S, 3, X oraz Y, które różnią się między sobą kwotami. Stanowią luksusowe samochody elektryczne, o czym świadczą również ich ceny.

Marka w swojej ofercie posiada zaawansowane technologicznie pojazdy, które zachwycają nie tylko swoim designem, ale przede wszystkim działaniem. Auta są w pełni elektryczne, co oznacza, że podczas codziennej pracy ich silnik nie zużywa paliwa, a zamiast tego wykorzystuje prąd. To nie tylko duży krok w stronę nowoczesności, ale także olbrzymi w kierunku odejścia od emisji szkodliwych dla środowiska spalin.

Ile kosztuje samochód elektryczny Tesla?

Zastanawiając się nad zakupem pojazdu marki Tesla, jednym z najczęściej nasuwających się nam pytań jest ich cena, od której w ogromniej mierze zależy decyzja. Ile kosztuje najtańsza Tesla? Okazuje się, że za najkorzystniejszy cenowo model będziemy musieli zapłacić około 200 tysięcy złotych i jest nim tylnonapędowa “trójka”. Samochód w fazę produkcji wszedł w 2017 roku, a jego osiągi są imponujące. Pojazd w wersji Standard Range Plus osiąga prędkość maksymalną do 225 km/h i sprint do 100 km/h w niecałe 6 s. Ponadto Model 3 zapewnia przejazd 409 km na jednym ładowaniu, co stanowi godny podziwu wynik.

Ile kosztuje Tesla?

Jak wygląda sytuacja z pozostałymi autami marki Tesla? Z jakim kosztem trzeba się liczyć? Na polskim rynku dostępne są cztery wersje, a ich ceny rozpoczynają się od wspomnianych już wcześniej 200 000 złotych w przypadku Modelu 3 do około 660 000 złotych przy Modelu X. Jednak warto zaznaczyć, że średnia cena Modelu X Performance wynosi około 470 000 złotych i może się zmieniać w zależności od wybieranych przez nas dodatkowych udogodnień, jak rozszerzony autopilot czy pełna zdolność do autonomicznej jazdy.

Co więcej, marka posiada swoją stronę, na której możemy wybrać interesujący nas model wraz z opcjami dotyczącymi koloru, opon oraz wielu innych istotnych kwestii. Jednak całkowity koszt pojazdu będziemy w stanie poznać dopiero wtedy, gdy zacznie zbliżać się czas dostawy.

Tesla jest niezwykle innowacyjną marką mającą w swojej ofercie sprzedażowej najwyższej klasy samochody. Ich ceny stanowią pełne odzwierciedlenie wysokiej jakości oraz zastosowanej podczas produkcji zaawansowanej technologii. Jeśli zależy nam na kupnie pojazdu, z pewnością musimy liczyć się także z jego ponadprzeciętnym kosztem.

Istnieje możliwość zakupu używanego auta, który z pewnością będzie miał nieco bardziej przystępną cenę. W takiej sytuacji warto skorzystać z wiedzy naszych profesjonalistów, którzy od lat zajmują się sprawdzaniem używanych samochodów.

Dowiedz się więcej również o innym modelu Tesli:

Ile kosztuje Tesla Model 3?

administrator