Zleć sprowadzenie
pewnego auta z Niemiec

Znajdziemy dla Ciebie auto w 7 dni

200 klientów odebrało swoje auta w 2019 roku

10/10 zadowlonych kupujących

> 30 000 sprawdzonych samochodów

> 30 000

sprawdzonych
samochodów

> 50% sprawdzonych przez nas aut jest niezgodna z deklaracją sprzedających

> 50%

sprawdzonych przez nas aut jest
niezgodna z deklaracją sprzedających

100% zadowolonych klientów

100%

zadowolonych
klientów

Chcesz kupić wymarzone auto z Niemiec?

Zleć sprowadzenie samochodu z Niemiec specjalistom

4 kroki do znalezienia idealnego samochodu

Zobacz jak przebiega zlecenie

Po wypełnieniu przez Ciebie formularza zgłoszeniowego w ciągu maksymalnie 48 godzin skontaktujemy się z Tobą. Omówimy wówczas warunki naszej współpracy oraz przedstawisz nam szczegółowo, jakiego samochodu poszukujesz. Otrzymasz również od nas komplet dokumentów, potwierdzających naszą współpracę do Twojej akceptacji.

Zamów poszukiwanie auta

Dlaczego warto zlecić sprowadzenie auta z Niemiec?

Sprawdź korzyści

Oferujemy pomoc doświadczonego rzeczoznawcy w znalezieniu odpowiedniego samochodu zgodnego z Twoimi preferencjami.

Wyszukujemy i sprowadzamy dobrej jakości auta, a także przygotowujemy wszelkie formalności związane z rejestracją samochodu w Polsce.

Zapewniamy kompleksową obsługę Twojego nowego samochodu zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym.

Współpracujemy wyłącznie z podmiotami, oferującymi auta wysokiej jakości z potwierdzonym przebiegiem oraz bezwypadkowe.

Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia, opiekę na każdym etapie współpracy oraz merytoryczne doradztwo w każdej kwestii.

Wyślij zapytanie

Samochody kupione z Autotesto

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Dołącz do zadowolonych klientów

FAQ

Masz pytania?

Czy oferowane samochody posiadają potwierdzony przebieg i historię?

W jaki sposób przedstawiamy oferty?

Ile czasu zajmuje cały proces?

Czy można rozwiązać podpisaną umowę?

Ile wynosi nasza prowizja? (Ile kosztuje usługa)

Ile ofert jesteśmy w stanie przedstawić?

Co w przypadku, gdy budżet na samochód jest nierealny?

Z jakiego źródła pozyskujemy auta?

Kto sprawdza samochody za granicą?

Czy doradzamy w wyborze auta?

W jaki sposób i gdzie można odebrać od Nas samochód?

Czy udzielamy gwarancji na sprzedane auta?

Czy kaucja jest zwrotna po rozwiązaniu umowy?

Dlaczego prosimy o zadatek?

Jakie koszty należy ponieść po zakupie samochodu od naszej firmy?

W jaki sposób ustalić budżet na samochód?

Czy wystawiamy fakturę na samochody?

Czy sprowadzamy auta z innych państw niż Niemcy?

Sprowadzanie aut z Niemiec na zamówienie


Stojąc przed wyzwaniem kupna samochodu, trzeba rozważyć czy dobrym rozwiązaniem jest sprowadzenie auta z Niemiec. Samochód z Niemiec przeważnie kojarzy się z autem zadbanym, dobrze wyposażonym i w atrakcyjnej cenie. Z drugiej strony auta z Niemiec ściągane przez handlarzy do Polski kojarzą nam się z pojazdami powypadkowymi, mocno wyeksploatowanymi, czy z cofniętym przebiegiem.

Auto z Niemiec – etapy procesu sprowadzenia

Żeby uniknąć przykrej niespodzianki przy zakupie samochodu z Niemiec w polskim komisie samochodowym, należy wybrać opcję sprowadzenia auta bezpośrednio od naszego zachodniego sąsiada. Dla wielu osób wyprawa za granicę w celu innym niż wypoczynkowym nadal może się wydawać sporym wyzwaniem i to niestety prawda! Sprowadzenie samochodu z Niemiec to szereg czynności, które należy wykonać po kolei i w odpowiednim czasie. Pierwszym krokiem jest znalezienie właściwej oferty i ustalenie szczegółów ze sprzedającym, co w wielu przypadkach wymaga znajomości języka niemieckiego (niezbędnie w przypadku sprawdzenia Fahrzeubrief, czyli dowodu własności, Fahrzeugschein – dowodu rejestracyjnego czy książki serwisowej, która również będzie w języku niemieckim). Kolejnym etapem w sprowadzeniu auta z Niemiec to podliczenie kosztów i podatków do zapłacenia zarówno w Niemczech jak i w Polsce, aby w ogóle stwierdzić opłacalność takiej transakcji. Trzeba pamiętać o różnicach w stawkach w akcyzie i cały czas zmieniającym się prawie zarówno w Polsce jak i UE. To niestety nie wszystko, następne etapy to m.in. przygotowanie umowy w dwóch językach, sprawdzenie stanu technicznego samochodu i transport do Polski.

Jak sprowadzić auto z Niemiec?

Sprowadzenie samochodu samodzielnie jest dość trudne, a może się okazać, że w ostatecznym rozrachunku finansowo nieopłacalne. Dlatego w tym przypadku warto import auta z Niemiec powierzyć specjalistom, którzy ułatwiają życie klientom i na co dzień zajmują się sprowadzaniem aut na życzenie.
Profesjonalne podejście do sprowadzania aut z Niemiec, a także znajomość aktualnych przepisów i procedur, sprawią, że cała operacja będzie przebiegać sprawnie i bezproblemowo.

Dlaczego warto powierzyć sprowadzenie samochodu z Niemiec specjalistom?

W komisach, czy u handlarzy mamy tylko do wyboru od kilku do kilkunastu konkretnych modeli samochodów. Rzeczoznawcy zajmujący się sprowadzeniem samochodu na życzenie oferują auto takie, jakie chcesz, a nie takie, które obecnie jest dostępne. Przewaga Rzeczoznawców Motoryzacyjnych to rozmowa z klientem przed podjęciem współpracy. Poszukiwanie właściwego samochodu z Niemiec rozpoczyna się po określeniu wymagań klienta.

Tu się nie kończą powody dlaczego firma sprowadzająca samochody na zamówienie to dobry wybór. Zakres działań takiej firmy obejmuje kompleksowe sprowadzenie auta z Niemiec. W skład takiej usługi wchodzi zebranie wymagań od klienta, przedstawienie dostępnych ofert na rynku niemieckim, które klient akceptuje. Dokładne wybranie samochodu, który będzie sprawny technicznie, bezwypadkowy oraz z pewnym i potwierdzonym przebiegiem. Najczęściej się okazuje, że klient może wybierać z kilku przedstawionych mu ofert sprowadzenia aut z Niemiec.

Przy sprowadzaniu auta z Niemiec należy przygotować całą dokumentację związaną z kupnem auta – w tym tłumaczenia dokumentów i umowy, zapłatę akcyzy, czy polski przegląd techniczny. Te wszystkie czynności wykonują
Rzeczoznawcy samochodowi zajmujący się sprowadzaniem aut z Niemiec. Klientowi zostaje tylko odebrać samochód, zarejestrować w swoim wydziale komunikacji i ubezpieczyć.

Sprowadzenie auta z Niemiec – proces rejestracji

Jeśli sprowadziliśmy samochód z Niemiec, niezbędne jest skuteczne zarejestrowanie go w Polsce. Można to zrobić za pomocą elektronicznego wniosku lub bezpośredniej wizyty w Urzędzie Celnym lub w przeciągu 30 dni należy dokonać opłatę akcyzową – dla pojazdów o pojemności silnika do 2000 ccm stawka wynosi 3,1%, natomiast dla silników większych – 18,6%.

Zamów sprawdzenie samochodu